rozwiń zwiń

Podstawy pedagogii osoby

Okładka książki Podstawy pedagogii osoby
Sławomir Chrost Wydawnictwo: Difin nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
162 str. 2 godz. 42 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Difin
Data wydania:
2022-04-29
Data 1. wyd. pol.:
2022-04-29
Liczba stron:
162
Czas czytania
2 godz. 42 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382700749
Średnia ocen

                4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
648
574

Na półkach: ,

Personalistyczna bezmięsna zupa z akademickich suchych wiórów.

„Oczywiście należy zawsze pamiętać o tym, że dokonane tutaj rozróżnienia mają na celu lepsze zrozumienie istoty pedagogii osoby. Mogą one wydawać się sztuczne i czysto akademickie”.
- Mogą wydawać się? One takie są.

Bardzo dużo górnolotnych haseł i niemal żadnych konkretów.
Wszystko abstrakcyjne i wyidealizowane. Sokratesa podaje się za przykład wychowawcy (i słusznie), bo pomagał wydobywać prawdę z człowieka, ale przemilczano, że wpierw taką prawdę trzeba w sobie posiadać i nie każdy nadawał się na ucznia/przyjaciela.

Zaczyna się od definicji pedagogi i pedagogiki (z pominięciem pierwotnego znaczeniu pedagoga, jako odprowadzacza i odstręczacza pedofilów), oraz wykuwającego się w historii filozofii pojęcia osoby (zahaczając przy tym o człowieka i «niezbywalną» godność). Później, niestety ze sporym uszczerbkiem dla przeciętnego czytelnika, zajmująca dużą część nużąca arystotelesowsko-tomistyczna żonglerka substancją, formą, materią, istotą, istnieniem, aktem i możnością. Dalej dużo powtarzających po sobie fragmentów różnych personalistów w temacie pedagogiki.

Lepsze było „Homo capax Dei”, choć tam również zamiast konkretów była duża liczba różnych propozycji dalszych poszukiwań.

Zacząłem kolejną pozycję pana Chrosta (Antropologia pedagogiczna) i wygląda na to, że wszystkie jego książki są w zasadzie o tym samym, ale obracanym przez różne przypadki. Proszę się nie obrazić, ale ktoś tu chyba tylko nabija sobie punkty naukowe kolejnymi publikacjami.

----------------------------------

„Miłość jest decyzją. Istotą miłości jest rozważne decydowanie i konkretne działanie. Kochać to znaczy podjąć decyzję, by troszczyć się o prawdziwe dobro osoby. Kochać to być obecnym w życiu innego człowieka tak, by łatwiej mu było stawać się najpiękniejszą wersją samego siebie. Kochać to pomagać człowiekowi wzrastać. Miłość w swej istocie jest troską o los drugiego człowieka, a nie romantycznym szukaniem dobrego nastroju”.

Personalistyczna bezmięsna zupa z akademickich suchych wiórów.

„Oczywiście należy zawsze pamiętać o tym, że dokonane tutaj rozróżnienia mają na celu lepsze zrozumienie istoty pedagogii osoby. Mogą one wydawać się sztuczne i czysto akademickie”.
- Mogą wydawać się? One takie są.

Bardzo dużo górnolotnych haseł i niemal żadnych konkretów.
Wszystko abstrakcyjne i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Podstawy pedagogii osoby


Podobne książki

Przeczytaj także