Listy do siostry Barbary Czerwijowskiej z lat 1946-1959

Okładka książki Listy do siostry Barbary Czerwijowskiej z lat 1946-1959
Kazimiera Iłłakowiczówna Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu biografia, autobiografia, pamiętnik
496 str. 8 godz. 16 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
496
Czas czytania
8 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364504112
Tagi:
listy Kazimiera Iłlakowiczówna
Średnia ocen

                9,7 9,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Paweł Althamer, Artur Żmijewski. Pieśń ostateczna Anna Achmatowa, Krzysztof Kamil Baczyński, Jean-Marie Benjamin, Tadeusz Borowski, Władysław Broniewski, Andrzej Bursa, Paul Celan, Edward Field, Stanisław Grochowiak, Kazimiera Iłłakowiczówna, Xu Jun, Konstandinos Kawafis, Bożena Keff, Adam Mazur, Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz, Oskar Miłosz, Tadeusz Nowak, Papusza, Maria Anna Potocka, Edward Stachura, Teresa Truszkowska, Rafał Wojaczek
Ocena 9,5
Paweł Althamer... Anna Achmatowa, Krz...
Okładka książki Czarownica Iwona Chmielewska, Kazimiera Iłłakowiczówna
Ocena 7,8
Czarownica Iwona Chmielewska, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
136
41

Na półkach:

Po lekturze Iłły Joanny Kuciel-Frydryszak sięgnęłam po listy poetki do siostry.Relacja sióstr mnie zaintrygowała, trudna od czasu wczesnego dzieciństwa, jednak całe życie starannie pielęgnowana i podtrzymywana.
Postać Barbary Czerwijowskiej pozostaje nadal tajemnicza i ukryta, brak jej listów, tom zawiera tylko korespondencję Kazimiery.
Listy są rewelacyjnie opracowane, opatrzone rzetelnym wstępem i niesamowicie bogatymi przypisami. Właściwie same przypisy już są pasjonującą lekturą. Całość jest niezwykłym świadectwem codziennego życia poetki od czasu pobytu w Rumunii, powrotu do kraju w roku 1947,wreszczie osiedlenia i życia w Poznaniu. Życia trudnego, samotnego, wśród wielu niedogodności, głownie natury materialnej:sublokatorskie mieszkanie, braki na rynku, zdobycie środków utrzymania. Iłła jest niesamowicie wolna wewnętrznie, jest ponad to: żywi się bardzo prosto, chłodne zimowe dni spędza w bibliotece, reperuje odzież. Pisze do siostry : "moją specjalnością jest obywanie się bez". Troszczy się o Barbarę i jej córki, wspiera materialnie, chociaż unika bezpośrednich kontaktów. Zresztą relacje ze znajomymi i przyjaciółmi też ogranicza raczej do korespondencji; bardzo ceni swoją samotność i niezależność. Plejada nazwisk pojawiających się w listach zapiera dech, miejsca wspominane również... Poczytajcie, naprawdę warto, również jako antidotum na nasze czasy naznaczone kompulsywnym konsumpcjonizmem, duchową i intelektualną pustką...

Po lekturze Iłły Joanny Kuciel-Frydryszak sięgnęłam po listy poetki do siostry.Relacja sióstr mnie zaintrygowała, trudna od czasu wczesnego dzieciństwa, jednak całe życie starannie pielęgnowana i podtrzymywana.
Postać Barbary Czerwijowskiej pozostaje nadal tajemnicza i ukryta, brak jej listów, tom zawiera tylko korespondencję Kazimiery.
Listy są rewelacyjnie opracowane,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    11
  • Przeczytane
    3
  • Lit. polska starsza
    1
  • Z polecenia
    1
  • Dzienniki , listy
    1
  • Papier
    1
  • __Poczekalnia biografia
    1
  • Dzienniki/wspomnienia/listy
    1
  • Poezja
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Listy do siostry Barbary Czerwijowskiej z lat 1946-1959


Podobne książki

Przeczytaj także