Kryzys nauk europejskich i fenomenologia transcendentalna

Edmund Husserl Wydawnictwo: Rolewski Seria: Klasycy filozofii niemieckiej filozofia, etyka
Krisis der europäischen Wissenschaften und die transzendentale Phänomenologie
filozofia, etyka
Sławomira Walczewska
Klasycy filozofii niemieckiej
Filozofia nowożytna fenomenologia filozofia nauki transcendentalizm

Husserlowe spojrzenie na europejską myśl jest niezwykle wnikliwe i najpewniej słuszne. Tylko czy obecnie ma jeszcze takie znaczenie?

Moje pierwsze spotkanie z Husserlem zakończone sukcesem. Husserl zawiera tutaj swoją oryginalną wykładnię historii filozofii, a właściwie filozofii historii. Nie wchodząc w merytorykę, książka napisana ładnym, literackim językiem.

Rozważania na pewno wybitne, ale chyba nie nadążam, albo nie rozumiem... i zbyt dużo powtorzeń....

• Filozofia
  • Do kupienia