Zwycięstwo prowokacji

Józef Mackiewicz Wydawnictwo: Kontra Cykl: Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 5) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2011-04-01
1983-01-01
Kontra
komunizm historia
Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 5)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2011-04-01
komunizm historia

Mackiewicz w Zwycięstwie prowokacji - chciałoby się powiedzieć - to Mackiewicz w najwyższej formie intelektualnej. Natychmiast jednak nachodzi refleksja, iż pisarz funkcjonuje (funkcjonował) cały czas na tym samym, wybitnie wysokim pułapie myśli, niedostępnym dla większości.

Najkrócej mówiąc, książka opisuje mechanizmy, jakimi posługiwał się w początkowej fazie i...

Paradoksalnie najlepszą recenzję (notabene przytoczoną w tej książce) wystawili autorowi sami komuniści:
"...Sztuka, tworzona przez artystów-emigrantów tylko w niewielkim stopniu jest sztuką... angażującą się przeciw sytuacji ideowej i ustrojowej panującej w Polsce. Te powieści, te wiersze są u nas publikowane, są czytane, nie są w żaden sposób wrogie! - Więc co w końcu...

"Zwycięstwo prowokacji" powinno być lekturą obowiązkową w szkole średniej.

Po tej lekturze, dobrze zrozumianej, nikt już nie powie że coś w końcu lat 80 się skończyło.

"Zwycięstwo prowokacji" to pozycja obowiązkowa dla każdego kto chce lepiej zrozumieć historię Polski i Świata w XX wieku. Mackiewicz demaskuje w tej książce działania stosowane przez komunistów w celu zdezorientowania i wprowadzenia w błąd społeczności międzynarodowej co do prawdziwej natury i zamiarów ruchu komunistycznego. Mamy więc ukazany szereg przedsięwzięć na czele z...

Elementarz dla każdego kto chce orientowac sie w światowej polityce.

Logika rozumowania i bezkompromisowość Mackiewicza robi wrażenie. Wzór prawdziwego antykomunisty.

• Historia
  • - Mackiewicz Józef