Dam_radę.blog

Akapit Press
Miss Understanding she tells it like it is
literatura piękna
Iwona Żółtowska

Bardzo zabawne czytadło :)

Jeśli potrzebujecie czegoś lekkiego (np. po jakiejś cięższej lekturze) to jest bardzo dobra pozycja. ;)

Książka opowiada historię Waszej_Wszystko_Wiedzącej. Anya (bo tak naprawdę nazywa się WWW) prowadzi bloga z poradami, ale nie tylko. Coraz częściej opisuje swoje życie. Pierwsze miłości, sytuacje w domu i tym podobne. Takie zwykłe-niezwykłe życie nastolatki.

Jako, że...

Napiszę krótko:
Książka ciekawa, ale "lato_w_mieście.blog" lepsze.

Książka napisana w strasznie potocznym języku, co już na wstępie mnie odtrąca.
Fabuła ( przynajmniej na początku ) niezbyt interesująca.
Od początku nie wiedziałam czy odłożyć książkę, czy też przemóc się i ją skończyć. Ostatecznie przeczytałam do końca. Ale nie uważam, ja za godną polecenia.

Co mnie skłoniło, by wziąć do ręki książkę, w której nie ma mowy o wampirach, duchach czy innych takich? Ciężko mi stwierdzić. Na pewno nie była to okładka, chociaż ja stosuję się do głównej zasady "nie oceniaj książki po okładce". Nie był to również opis zawarty na tyle powieści. Więc co to było? Może nietypowo, ale autor. Zauważcie, że nie jest on podany....

Dość szybko się czytało. Momentami można się było nieźle pośmiać. Polecam na jesienne nudne wieczory :)

Książka trafiła w moje rece przez przypadek ale naprawde jest godna przeczytania. Jest to ksiazka w formie zapiskow z bloga Anyi Buxton. Zwyczajna dziewczyna posiadajaca zwykle problemy. Ksiazka bylaby zbyt oczywista gdyby nie fakt ze czytelnika wciaga ciety jezyk i sposob wypowiadania sie Anyi. Ma w sobie cos takiego ze ksiazke mozna czytac i czytac, sposob bycia bohaterki...

W wakacje lubię odciążyć sobie głowę od rzeczy poważnych i ważkich, dlatego mimo mojego wieku (22 lata to jeszcze nie tak dużo chyba :)) często sięgam po książki dla młodzieży, bo i takie potrafią być naprawdę fajnymi i wartościowymi czytadłami, po które sięga się bez późniejszych wyrzutów i żalu z powodu zmarnowanego czasu. Niestety, "dam_radę.blog" poległa na całej...

Bardzo fajna książka na wolne wieczory czy popołudnia ;] Anya ( Wasza_Wszystko_Wiedząca) opisuje swoje życie na blogu jak i udziela porad na pytania zawarte w listach od czytelników bloga :> Dziewczyna jest szczera, śmieszna. Książka humorystyczna, dobrze się czyta :]

Książkę miło się czytało. Duża czcionka ułatwiała to. Styl pisania na poziomie zwykłej, przeciętnej nastolatki. Zaintrygowało mnie to, jak główna bohaterka postrzegała wszystko. Chociaż doradzała innym, to sobie nie umiała pomóc. Z chęcią zabieram się do czytania kolejnej części.
Serdecznie polecam tę książkę osobom, które pragną oderwać się od szarej rzeczywistości.

Dyskusje

• 2011