Zły do szpiku kości. Biografia Dennisa Rodmana

Okładka książki Zły do szpiku kości. Biografia Dennisa Rodmana Tim Keown, Dennis Rodman
Okładka książki Zły do szpiku kości. Biografia Dennisa Rodmana
Tim KeownDennis Rodman Wydawnictwo: Kobieta biografia, autobiografia, pamiętnik
Bad As I Wanna Be
Kobieta
1996-01-01
1996-01-01
83-905978-1-0
Jan M. Fijor
koszykówka biografia dennis rodman nba sport autobiografia

Okładka książki Dennis Rodman. Powinienem być już martwy Jack Isenhour, Dennis Rodman
Dennis Rodman.... Jack Isenhour, Denn...

Okładka książki Phil Jackson. 11 pierścieni Hugh Delehanty, Phil Jackson
Phil Jackson. ... Hugh Delehanty, Phi...
Dennis Rodman.... Jack Isenhour, Denn...
Okładka książki Sir Alex Ferguson. 25 lat na szczycie David Meek, Tom Tyrrell
Sir Alex Fergu... David Meek, Tom Tyr...

Obraz króla zbiórek, Dennisa Rodmana,z początku występów w Chicago Bulls. Zaskakująco dużo w nim samoświadomości, mądrych przemyśleń i ciekawych wniosków chłopaka z nizin, który stał się jednym z najbardziej znanych sportowców świata. Niektóre fragmenty są bardziej ciekawe, inne mniej, warto jednak (zwłaszcza po tylu latach) wrócić do niezapomnianej ery oglądanych z VHS-ów powtórek,osiedlowych wojen z cyklu "fani Bulls vs. fani Jazz/Supersonics/Hornets" oraz czasów, kiedy biel i czerwień nie tylko w Polsce symbolizowały zwycięstwo i siłę. Dennis Rodman z pewnością przeczytał tę książkę. Zaraz po tym, jak po raz kolejny zaliczył ponad 20 zbiórek w jednym meczu. :)

Dennis Rodman. Robak. Najlepszy zbierający ligi i jednocześnie najbardziej kontrowersyjna, najbarwniejsza jej postać. Jego pojedynki z Brickovskim, Mourningiem czy Malone'm przeszły już do historii. Schylał głowę tylko przed Michaelem. Dla fanów NBA bardzo wartościowa pozycja.

Mam mieszane uczucia. Książka jest niby ciekawa, ostra, pełna kontrowersji, ale w dużej mierze te wszystkie "sensacyjne" wabiki na czytelnika za bardzo pachną tanią sensacją i... w dużej mierze nią są. "Zły do szpiku kości" ma tylko jeden wartościowy atut: przedstawienie Dennisa Rodmana takim, jakim rzeczywiście był na parkiecie i poza nim.

Rodman do dzisiaj jest postacią kontrowersyjną, obdarzoną niesamowicie ukierunkowaną na wywoływanie skandali osobowością. Widać to w książce. Byłoby to nawet ciekawe, gdyby nie to, że im dłużej się czyta, lub słucha tego pana, tym łatwiej człowiek wychwytuje wszystkie bzdury z jego wypowiedzi. Gdyby wyrzucić je z książki, zostałoby może kilkadziesiąt stron wartościowej lektury. No ale wtedy książka by się nie sprzedała, więc trzeba się przez ten stek bzdur nieustannie przedzierać. Kilkanaście lat temu moja ocena treści tej pozycji byłaby inna (w pewne rzeczy jako nastolatek byłem skłonny wierzyć),ale nie dzisiaj.

Jako mającą stanowić rozrywkę chronologię wybryków Rodmana książkę mogę spokojnie polecić, ale jako wartościową biografię ważnej postaci NBA lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku - już nie. Za dużo tu pustych słów i taniej, nie mającej zbyt wiele wspólnego z prawdą sensacji.

Rodman do dzisiaj jest postacią...

Niezła. Sporo ostrych wypowiedzi. Rodman jakiego można się było spodziewać. Nie czuje skrupułów aby obgadywać kolegów z boiska, krytykować władze NBA. Dużo ciekawostek i opisu kluczowych momentów ważnych meczy, czy to w Pistons czy w Chicago. Dużo też dowiemy się o szatniach poszczególnych zespołów.

Książka jest napisana przez narcyza, który gani wszystkich którzy mają inne zdanie od niego... Tak naprawdę nic nie odkrywa, ani nie ujawnia nowych informacji na temat NBA. Warta przeczytania jedynie po to aby lepiej poznać postać Dennisa Rodmana

Bardzo dobra biografia sportowa naszpikowana ciekawymi sensacjami, polecam fanom sportu i nie tylko.

Świetna biografia, byłam kiedyś zafascynowana osobowością tego pana, więc wszystko co jego dotyczyło było świetne :D

Jedna z najlepszych książek, jaką czytałem.

Jedna z najlepszych książek, jaką czytałem.

• Sport
  • African-American