Przygody Odyseusza

2009-01-01
1982-01-01
Odyseusz podróż morze Cyklop Syreny przygoda

więcej Więcej

Świetna książka. Czytam ją, ponieważ przygotowuję się do konkursu kuratoryjnego z polskiego. Autor bardzo umiejętnie skrócił dzieła Homera, zachowując przy tym dynamikę akcji. Według mnie to najlepsza lektura szkolna i polecam ją wszystkim, których ciekawi mitologia, dzieje starożytnej Grecji i Wojny Trojańskiej. Mocne 10/10

Odyseusz badass - wszystkich pokona, wszystkie na niego lecą, wszystko przetrwa. Zastanawiałam się, ile pan Parandowski ugrzecznił, wywalił i przekabacił z mitu o tułaczce Odyseusza i tak: Odyseusz mógł sobie zabić zalotników Penelopy, ale już opis, że zamoczył z Kirke czy Kalipso to nieee, nic takiego nie było, przez rok/dwa lata nawet o seksie nie pomyślał. Ale no tak, to...

Jedyna lektura w całej mojej szkolnej karierze, której nie przeczytałam. Moim zdaniem bardziej zniechęca do dalszego eksplorowania mitologii greckiej niż przyciąga, niedopasowana dla ówczesnych trzynastolatków (nie wiem, czy nie wypadła z kanonu po zmianie w strukturze szkół).

Książka raczej dla młodszych czytelników. Mit o Odysie można było przedstawić tak, żeby spełnił też wymagania tych starszych. Tytaj tak się nie stało.

Ciekawa pozycja przybliżająca mitologiczny świat oczami mistrza tej kategorii - Jana Parandowskiego. Polecam szczególnie audiobook czytany przez Wiktora Zborowskiego. Słuchając go, płyniemy przez wody spokojne i wzburzone wraz z Odyseuszem. Magia.

Dobra ksiazka o mitologii.

Nie jestem fanką mitologii ... także... przeczytana ... ale nie zachwycam się nią nadto ...

Książka nie podobała mi się.

„Przygody Odyseusza” jest kompletnym wydaniem tej ponadczasowej i porywającej opowieści. Barbara Ludwiczak spisała się na medal i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną i jak najbardziej godną uwagi. Książka zawiera drobiazgowe opracowanie, omówienie problematyki tekstu oraz scharakteryzowanie bohaterów. Jest to arcyciekawie opisana historia, która powinna spodobać...

Długo czytało mi się tę książkę, ale jest to podstawa dla przyszłych humanistów.
Myślę, że spodoba się jedynie wielbicielom mitologii.

1 608
  • Lektury