Bez mundurów

Okładka książki Bez mundurów
Rajmund BolduanMarian Podgóreczny Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie powieść historyczna
powieść historyczna
Wydawnictwo Morskie
1970-01-01
1970-01-01
tajne harcerstwo II wojna światowa Pomorze

Okładka książki Front bez okopów Jan Babczenko, Rajmund Bolduan
Ocena 0,0
Front bez okopów Jan Babczenko, Rajm...

Właśnie przeczytałam książkę. Ma charakter powieści-reportażu, a czyta się ją z zapartym tchem. Wszyscy pasjonaci II WŚ, a zwłaszcza polskiego Wybrzeża będą poruszeni szczegółowym opisem działań wojennych i konspiracyjnej walki z wrogiem harcerzy z Szarych Szeregów i Tajnego Hufca Harcerzy z Gdyni broniących Ojczyzny. Mnie książka bardzo wzruszyła, ma dla mnie szczególny wymiar również dlatego, że jednym z jej bohaterów jest mój rodzony dziadek. Czuję dumę na myśl o Nim i jego towarzyszach broni. Polecam!

Dodaj cytat z książki Bez mundurów