Tomek w grobowcach faraonów

Alfred Szklarski Wydawnictwo: Muza Cykl: Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 9) literatura dziecięca
83-7319-830-X
Muza
Tomek Wilmowski Smuga Sally Dingo
Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 9)
literatura dziecięca
83-7319-830-X
Tomek Wilmowski Smuga Sally Dingo

Jak dla mnie najsłabszy tom serii, ale i tak przyjemnie jest się przenieść w gorące piaski pustyni i grobowce faraonów

Ostatnia - na szczęście - część przygód Tomka Wilmowskiego. Serii, na której się wychowałam, dzięki której sama zaczęłam marzyć o dalszych podróżach i którą szczerze uwielbiałam. A jednak piszę "na szczęście", bo "Tomek w grobowcach faraonów" to zdecydowanie najsłabsza część całej serii. Autor zmarł, pozostawiając pomysł i notatki, a samą książkę dokończył ktoś inny. I jest...

Już po raz ostatni miałam przyjemność przeczytania dalszych losów Tomasza Wilmowskiego w książce pod tytułem „Tomek w grobowcach faraonów” autorstwa Alfreda Szklarskiego. Tym razem główny bohater udał się wraz z Sally, ojcem, Nowickim do Egiptu. W trakcie drogi okazało się, że mimo wcześniejszych odmiennych planów dołączy do nich Smuga. Jak się okazało pod czas spotkania,...

Autor umarł,bedąc w trakcie robienia tej książki.wprawdzie została dokończona przez współpracownika,ale szkoda że nie dostaniemy następnej części,która podobno miała się dziać podczas odzyskiwania niepodległości w polsce.

Szału nie ma, chociaż da się przeczytać.

Dzięki temu cyklowi pokochałam podróże :-)

Choć to ostatnia część z serii o Tomku Wilmowskim, przeczytałam ją jako pierwszą. Muszę opowiedzieć, że bardzo mi się podobała i dzięki temu sięgnęłam po następne tomy, tym razem zaczynając już od pierwszej cześć. Może i jest najmniej ciekawa ze wszystkich tomów, ale i tak miło ją wspominam.

Obejmuje jedną gwiazdę, z jednego powodu - książka została wydana po śmierci Alfreda Szklarskiego, toteż do poskładania jej w całość zabrał się ktoś inny (chyba przyjaciel autora), i mam wrażenie, że gdyby dzieło skończył ten kto zaczął, zakończenie byłoby zupełnie inne, pozwalające czytelnikowi pomachać łapką w środę 'starych przyjaciół'.

Cała seria przygód Tomka to jedna...

Tym razem emocjonujący powrót na Czarny Ląd do kraju faraonów. Pośmiertnie wydany ostatni tom całego cyklu. W planach były jeszcze „Przygody Tomka na Alasce” ale niestety temu wybitnemu pisarzowi nie starczyło już życia :-(

Galabije, fezy, starożytne piramidy czy też karawany na wielkim piaszczystym morzu zwanym Saharą. Tego wszystkiego doświadczy tomek wraz z swoimi przyjaciółmi. Na swojej drodze spotkają żelaznego faraona , który nietypowo namiesza im w życiorysie.Bo w końcu,,najciemniej jest pod latarnią". Wir przygód zaprowadzi ich do Kairu,jeziora Alberta czy też w najdalsze zakątki...

Dyskusje

2 909
  • Przygodowe
  • Dzieciństwo
  • Chcę w prezencie
  • Literatura polska
  • Z dzieciństwa
  • Alfred Szklarski

Dodaj cytat z książki Tomek w grobowcach faraonów