Czerwonoskóry generał

Okładka książki Czerwonoskóry generał
Longin Jan Okoń Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie Cykl: Tecumseh (tom 2) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Tecumseh (tom 2)
Wydawnictwo Lubelskie
1989-01-01
1979-01-01
832220633X
Ameryka Pn.; Indianie

Po raz drugi przenosimy się na pogranicze amerykańsko - kanadyjskie na początek XIX wieku, gdzie toczy się wojna między Unią i Wielką Brytanią. Po stronie Anglików walkę podejmuje Tecumseh, który sprzymierza się z wieloma plemionami by walczyć o przyszłość Indian wypieranych z terenów gdzie żyli od wieków. Towarzyszy mu w walkach Ryszard Kos który walcząc w powstaniu w Polsce pod zaborami, musiał uciekać z ojczyzny i wie co to jest walka o wolność ojczyzny.
Książka pokazująca życie Indian, rozgrywająca się na dziewiczych terenach Kanady, gdzie krew Indian leje się strumieniami w walce, skazanej na porażkę.

Wg mnie najlepsza część całej trylogii o Tecumsehu. Książka warta przeczytania właściwie w każdym wieku.

Polecam wszystkim młodym czytelnikom . Trochę zapomniany tytuł. Szkoda, bo historia porywająca.

niesamowita książka

niesamowita książka

Karol May się chowa ...

Karol May się chowa ...

kolejny przykład bardzo dobrej polskiej powieści przygodowo historycznej dziejącej się w ameryce :) polecam cały cykl

Po skończeniu pierwszego tomu, codziennie chodziłem do biblioteki zapytać, czy już ktoś ją oddał (od razu 2 kolejne części, youpi!). Gdy się w końcu doczekałem, nie spałem całą noc i dobrze, że była sobota, i nie musiałem udawać choroby, żeby nie iść do szkoły. Niesamowite, że po prawie 30 latach pamiętam takie szczegóły, ale pewnie dlatego, że książka tak bardzo mi się spodobała i mnie zauroczyła.

Poza tym nie ma tu wiele do dopowiedzenia, poza tym co zostało napisane o tomie pierwszym.

Zaczytywałem się kiedyś w takich książkach. Ta była jedną z moich ulubionych.

Zaczytywałem się kiedyś w takich książkach. Ta była jedną z moich ulubionych.

Z serii o Tecumsehu ta książka podobała mnie się chyba najbardziej. Sceny bitew są fajne przedstawione.

świetna książka ! polecam

świetna książka ! polecam

Dodaj cytat z książki Czerwonoskóry generał