Czerwonoskóry generał

Longin Jan Okoń Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie Cykl: Tecumseh (tom 2) powieść przygodowa
1989-01-01
powieść przygodowa
1989-01-01
832220633X
Ameryka Pn.; Indianie

Wg mnie najlepsza część całej trylogii o Tecumsehu. Książka warta przeczytania właściwie w każdym wieku.

Polecam wszystkim młodym czytelnikom . Trochę zapomniany tytuł. Szkoda, bo historia porywająca.

niesamowita książka

Karol May się chowa ...

kolejny przykład bardzo dobrej polskiej powieści przygodowo historycznej dziejącej się w ameryce :) polecam cały cykl

Po skończeniu pierwszego tomu, codziennie chodziłem do biblioteki zapytać, czy już ktoś ją oddał (od razu 2 kolejne części, youpi!). Gdy się w końcu doczekałem, nie spałem całą noc i dobrze, że była sobota, i nie musiałem udawać choroby, żeby nie iść do szkoły. Niesamowite, że po prawie 30 latach pamiętam takie szczegóły, ale pewnie dlatego, że książka tak bardzo mi się...

Zaczytywałem się kiedyś w takich książkach. Ta była jedną z moich ulubionych.

Z serii o Tecumsehu ta książka podobała mnie się chyba najbardziej. Sceny bitew są fajne przedstawione.

świetna książka ! polecam

książkę przeczytałem na koloni w 1985 roku :) Książka znakomita dla młodzieży. Po powrocie do domu natychmiast przeczytałem Tecumseha oraz Śladami Tecumseha POLECAM

Dyskusje

• Indianie
  • Literatura polska
  • Przygodowe
  • Dzieciństwo
  • Chcę w prezencie
  • Powieść

Dodaj cytat z książki Czerwonoskóry generał