Mądrość tłumu. Większość ma rację w ekonomii, biznesie i polityce

James Surowiecki Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Wisdom of Crowds: Why the Many Are Smarter Than the Few and How Collective Wisdom Shapes Business, Economies, Societies and Nations
978-83-246-2297-9
Katarzyna Rojek
Onepress
psychologia socjologia ekonomia polityka
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-246-2297-9
Katarzyna Rojek
psychologia socjologia ekonomia polityka

Ciekawa książka przytaczająca wiele interesujących przykładów na działanie zbiorowej inteligencji. Jednakże trochę razi wiara autora w nieomylność rynków finansowych, zwłaszcza że "Mądrość tłumu" wydano tuż przed niedawnym/obecnym kryzysem.

• Chcę w prezencie
  • Pracowe (SCRUM)