Lekcja dojrzałej miłości

2004-01-01
8323819904
Monika Krasucka
miłość uczucia

Abby to młoda dziewczyna, której matka zginęła w wypadku samochodowym dwa dni przed swoim ślubem. W tym samym wypadku zginął ojciec Calhouna, narzeczony matki Abby. Od tej pory Abby mieszka z Calhounem i jego bratem, Justinem. Przez cały czas Calhoun traktuje ją jak małe dziecko, lecz jej to przeszkadza. Dziewczyna pragnie udowodnić, że jest już dorosła, a dodatek jest w nim od dawna zakochana.

Nie doszukiwałam się tu żadnej głębi, wiedziałam, że to romans do szybkiego przeczytania, lekki i niezbyt zawikłany. Jednak miałam nadzieję, że to będzie odrobinę lepsze, że będę mogła przeżywać uczucia z bohaterką, ale niestety, zawiodłam się.

Dalsza część recenzji tutaj:

Diana Palmer jest w Ameryce niekwestionowaną królową romansu od dobrych paru dekad. I mimo, że wciąż pojawiają się nowe autorki ona ma niezmiennie swoich wiernych zwolenników.

Wśród jej książek są lepsze i gorsze ale wszystkie mają wielki urok i pewne cechy charakterystyczne.

Bohater jest zazwyczaj starszy niż bohaterka, i to dużo starszy, jakieś piętnaście lat i według współczesnych pojęć można go spokojnie zakatalogować jako seksistowską świnię. Bohaterka natomiast jest z zasady niedoświadczoną kompletnie dziewicą lub prawie dziewicą.

Większość bohaterów to posiadacze rancha, czyli cowboye. Hodują oni tysiące, miliony krów. Krowy są wszędzie, w większości książek Diana Palmer mamy dokładne opisy zachowania i bytowania krów, a w szczególności byków bo to one są najdroższe. Pamiętamy też, że w Texasie byki hoduje się na mięso a nie aby je doić. Heroinie z książek Diana Palmer krów nie doją, najwyżej wprowadzają dane do komputera o tym która krowa się ocieliła i ile razy.

Bohaterka Diany Palmer to delikatna dziewczyna, która wciąż udowadnia swojemu mężczyźnie, że umie dotrzymać mu tępa. Bohater musi nienawidzić bohaterkę przez większość książki. Obraż ją i wyzywa od różnych, ale pod koniec okazuje się, że tak naprawdę to ją kocha.

Może i brzmi to niedorzecznie ale wierzcie mi od większości jej książek (nie wszystkich, są też wpadki) nie będziecie się mogły oderwać.

Polecam!

Jest to wspaniała, ciepła powieść z delikatną nutką humoru wprawiająca w dobry nastój. Osobiście bardzo mi się podobała. Bardzo dobrze się czytało.
Miłośnikom romansów i nie tylko gorąco polecam!

Miłośnikom romansów i nie tylko gorąco polecam!

Abby mieszka z Calhounem i Justinem,którzy są jej opiekunami prawnymi po śmierci matki dziewczyny i ojca mężczyzn.Abby od dawna skrycie kocha się w młodszym z braci,Calhounie,ale ten traktuje ją tylko jak młodszą siostrę.Dziewczyna jest trzymana pod kloszem przez nadopiekuńczych braci i nie ma wcale możliwości,by poznać świat,dorosłość,w którą wkracza oraz intymny rytuał seksu i miłości.Aby zwrócić na siebie uwagę ukochanego,Abby coraz częściej postępuje wbrew woli i zaleceniom braci i zażarcie kłóci się z Calhoumem.Mężczyznę zaczyna przyciągać do Abby ukrywane od lat i rosnące z każdym dniem pożądanie.Fakt,że Abby jest jeszcze dziewicą,a Calhoum jest od niej starszy o ponad 10lat jest dość istotną przeszkodą i komplikacją.W końcu los podejmuje współpracę z przeznaczeniem i młodzi dostają szansę na miłość...Książka lekka,,łatwa i przyjemna,do przeczytania w jeden wieczór.Historia ciekawa i wciągająca,ale jak dla mnie napisana zbyt grzecznym i porządnym językiem,bez fajerwerków i elementów wywołujących u czytającego rumieniec na twarzy i dwuznaczny uśmiech.Brakuje pazura,który aż prosi się o umieszczenie w tej historii...

W mojej skromnej opinii ta książka to Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną!!!

W mojej skromnej opinii ta książka to Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną!!!

Fajna książka i szybko się czytało.Ciekawe wątki z Abby i chłopcami.Strasznie opiekuńczy jeden z nich,aż za bardzo.Polecam ;)

Long Tall Texans - 1
Diana Palmer - "Lekcja dojrzałej miłości"/"Calhoun"

Abby + Calhoun

*1988

Long Tall Texans - 1
Diana Palmer - "Lekcja dojrzałej miłości"/"Calhoun"

Abby + Calhoun

*1988

Seria: Long, Tall Texans - cz. 01

Seria: Long, Tall Texans - cz. 01

Całkiem fajna choć różnica wieku między bohaterami jest zbyt duża żeby ten związek mógł przetrwać w prawdziwym życiu. Ale to już taki fetysz autorki, u niej to stały wątek.

Kocham książki tej autorki ,wiem, że są ckliwe i w sumie co drugą o tym samym,ale te książki są swego rodzaju odskocznią od życia codziennego.

• Diana Palmer
  • Romans