Podarunki losu

Okładka książki Podarunki losu Sandra Brown
Okładka książki Podarunki losu
Sandra Brown Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Led Astray
Harlequin
2011-01-01
2011-01-01
Krystyna Klejn

NA PRZEKÓR RODZINIE

Tegoroczny luty zakończyłam powieścią Sandry Brown "Podarunki losu". Powróciłam do tej autorki po długiej przerwie i muszę przyznać, że było warto. Oczywiście nie jest to literatura najwyższych lotów, ale idealnie nadaje się na odprężający wieczór, nie koniecznie do poduszki.

Tym razem pani Brown zabiera czytelnika do zachodniej części Teksasu gdzie zamieszkuje rodzina Hendrenów. Bob jest pastorem, człowiekiem konserwatywnym i zaściankowym. W dążeniu do realizacji określonych planów dzielnie wspiera go żona Sara. Hendrenowie mają dwóch dorosłych synów oraz adoptowaną córkę Jenny. Młodszy z synów - Hall jest ulubieńcem rodziców i spełnieniem ich marzeń. Łagodny, powściągliwy i bogobojny jest idealnym kandydatem na przejęcie schedy po ojcu. Podąża ścieżką wyznaczoną mu przez rodziców, w niedalekiej przyszłości ma poślubić Jenny, ale zanim to nastąpi Hall decyduje się jechać z pewną niebezpieczną misją do Ameryki Środkowej. Jego starszy brat Cage - niepokorny, nieokiełznany i krnąbrny, ma reputację miejscowego donżuana, a jego stosunki z rodzicami są dość chłodne. Na szczęście przez lata mężczyzna przywykł do tej sytuacji, żyje swoim życiem i nie przejmuje się plotkami. Prowadzi firmę zajmującą się wykonywaniem odwiertów i poszukiwaniem ropy i dobrze mu się wiedzie. Jenny natomiast została wychowana na przykładną żonę dla przyszłego pastora i podobnie jak Hall żyje zgodnie z oczekiwaniami swoich opiekunów. Mimo swojego młodego wieku jest pruderyjna,wstydliwa i bardzo staroświecka. Do czasu... Kiedy do Hendrenów dociera informacja z Meksyku o śmierci Halla, nagle w rodzinie wszystko się zmienia. Dochodzą do głosu ukryte pragnienia i chęć zawalczenia o własne marzenia...

Sandra Brown znana jest z trzymających w napięciu powieści kryminalnych oraz romansów. "Podarunki losu" należą do tej drugiej grupy, ale historia została wzbogacona o elementy kryminału, dzięki czemu staje się bardziej intrygująca i ciekawa. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po powieść właśnie tej autorki, ponieważ odpowiada mi bardzo jej styl pisania, sposób podsycania napięcia oraz niespodziewane zwroty akcji. I choć nie są one tak spektakularne jak w kryminałach, to zawsze wprowadzają element oczekiwania, niepewności i zaskoczenia.

Fabuła powieści jest dość prosta, schematyczna, ale dobrze oddany klimat małego amerykańskiego miasteczka, gdzie nikt nie jest anonimowy sprawia, że opowiedziana historia ma swój niezaprzeczalny urok. Zachowany został też autentyzm co do wykreowanych postaci i zdarzeń, a to z kolei pozwala nam wierzyć, że opisane zdarzenia miały szansę naprawdę zaistnieć.

Autorka w swoich romansach sporo miejsca poświęca sferze uczuciowej i cielesnej. W tej konkretnej historii jej podejście do tematu seksu i erotyki jest delikatne i wyważone, wolne od wszechobecnych dziś wulgaryzmów i przedmiotowego traktowania partnera.

Dobrze było przenieść się na kilka dłuższych chwil za ocean i towarzyszyć Jenny i Cage'owi w realizacji marzeń i odkrywaniu swoich pragnień. Zainteresowała mnie ta historia i miło spędziłam z nią czas. Jeśli choć trochę lubicie takie romantyczne klimaty nie pozbawione zaskakujących niespodzianek, jakie dla bohaterów przygotowało życie, to "Podarunki losu" będą trafnym wyborem.

NA PRZEKÓR RODZINIE

Tym razem pani Brown zabiera czytelnika do zachodniej części Teksasu gdzie...

Historia taka Harlequinowata. 26letnia dziewica? Misjonarz w Gwatemali? Zbyt lukrowana opowieść, dobrze że chociaż małe przebłyski humoru w rozmowach bohaterów bo byłoby bardzo mdłe. Ale czyta się szybko chociaż nie zostaje w pamięci na dłużej.

Ciekawa,zmuszająca do refleksji i poruszająca historia. Uświadamia, że tych których kochamy nie są z nami na zawsze, a często tak się właśnie zachowujemy i nie doceniamy tego skarbu.

Na półkach: , , , , , , , , ,

W OSTATNIEJ CHWILI 1/2
Sandra Brown - "Podarunki losu"/"Led Astray"

Jenny + Cage (32) --- TRENT, AIMEE

*1985

2. "Piekielna misja" (KERRY, LINCOLN)

W OSTATNIEJ CHWILI 1/2
Sandra Brown - "Podarunki losu"/"Led Astray"

Jenny + Cage (32) --- TRENT, AIMEE

*1985

2. "Piekielna misja" (KERRY, LINCOLN)

Książka niestety rozczarowała mnie: tendencyjnością, płaskością fabuły i schematycznością bohaterów. Nie polecam miłośniczkom literatury Pani Sandry Brown - bo to jedna z jej najgorszych książek.

Ta książka to lekki kobiecy romans. Trochę przewidywalny ale ciekawy. Bardzo dobrze się czyta. Polecam na spokojne wieczory przy herbatce.

Jak się spodziewałam tak też było, uważam, że książki tej autorki, a przeczytałam już parę nie różnią się zbytnio zakończeniem. Jeśli ktoś czytał książki p. Brown na pewno szybko przewidzi, jak historia się zakończy. Jak to bywa u tej autorki już wielokrotnie daje nam do zrozumienia, że kłamstwo jest lepsza niż prawda. A jeszcze kłamanie, bo się kocha to najwyższa forma oddania. Cóż...Chyba jestem innego zdania.

Mi ta książka kojarzy się z harlekinem, nie stop. To tak Harlekin ciut wyższej formy.
Taka historia miłosna, obsadzona w USA, która musi. No musi zakończyć się dobrze.
Bohaterowie i bohaterki, są tu zbyt idealni.W życiu wszystko przychodzi im zbyt łatwo.
Mimo, to z e-bookiem spędziłem miłe chwile.
POKRĘCONA,DZIĘKUJE ZA E-BOOKA.

Mimo, to z e-bookiem spędziłem miłe chwile.
POKRĘCONA,DZIĘKUJE ZA E-BOOKA.

2065

Krótka historia, dość sielankowa i przewidywalna. Niewiele w niej akcji, raczej więcej emocji. Bohaterowie wzbudzają sympatię, a dialogi obfitują w cięte riposty. Autorka nie skąpi poczuciem humoru. Język i styl są lekkie i przystępne, dzięki czemu dobrze się czyta. Jest to pozycja na jeden wieczór.

W ostatniej chwili tom: 1

W ostatniej chwili tom: 1

• Harlequin
  • Romans

Dodaj cytat z książki Podarunki losu