Zbuntowana

Okładka książki Zbuntowana
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Monika Krasucka
strata opieka miłość desperacja

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Abby to młoda dziewczyna, której matka zginęła w wypadku samochodowym dwa dni przed swoim ślubem. W tym samym wypadku zginął ojciec Calhouna, narzeczony matki Abby. Od tej pory Abby mieszka z Calhounem i jego bratem, Justinem. Przez cały czas Calhoun traktuje ją jak małe dziecko, lecz jej to przeszkadza. Dziewczyna pragnie udowodnić, że jest już dorosła, a dodatek jest w nim od dawna zakochana.

Nie doszukiwałam się tu żadnej głębi, wiedziałam, że to romans do szybkiego przeczytania, lekki i niezbyt zawikłany. Jednak miałam nadzieję, że to będzie odrobinę lepsze, że będę mogła przeżywać uczucia z bohaterką, ale niestety, zawiodłam się.

Dalsza część recenzji tutaj:

Diana Palmer jest w Ameryce niekwestionowaną królową romansu od dobrych paru dekad. I mimo, że wciąż pojawiają się nowe autorki ona ma niezmiennie swoich wiernych zwolenników.

Wśród jej książek są lepsze i gorsze ale wszystkie mają wielki urok i pewne cechy charakterystyczne.

Bohater jest zazwyczaj starszy niż bohaterka, i to dużo starszy, jakieś piętnaście lat i według współczesnych pojęć można go spokojnie zakatalogować jako seksistowską świnię. Bohaterka natomiast jest z zasady niedoświadczoną kompletnie dziewicą lub prawie dziewicą.

Większość bohaterów to posiadacze rancha, czyli cowboye. Hodują oni tysiące, miliony krów. Krowy są wszędzie, w większości książek Diana Palmer mamy dokładne opisy zachowania i bytowania krów, a w szczególności byków bo to one są najdroższe. Pamiętamy też, że w Texasie byki hoduje się na mięso a nie aby je doić. Heroinie z książek Diana Palmer krów nie doją, najwyżej wprowadzają dane do komputera o tym która krowa się ocieliła i ile razy.

Bohaterka Diany Palmer to delikatna dziewczyna, która wciąż udowadnia swojemu mężczyźnie, że umie dotrzymać mu tępa. Bohater musi nienawidzić bohaterkę przez większość książki. Obraż ją i wyzywa od różnych, ale pod koniec okazuje się, że tak naprawdę to ją kocha.

Może i brzmi to niedorzecznie ale wierzcie mi od większości jej książek (nie wszystkich, są też wpadki) nie będziecie się mogły oderwać.

Polecam!

Abby mieszka z Calhounem i Justinem,którzy są jej opiekunami prawnymi po śmierci matki dziewczyny i ojca mężczyzn.Abby od dawna skrycie kocha się w młodszym z braci,Calhounie,ale ten traktuje ją tylko jak młodszą siostrę.Dziewczyna jest trzymana pod kloszem przez nadopiekuńczych braci i nie ma wcale możliwości,by poznać świat,dorosłość,w którą wkracza oraz intymny rytuał seksu i miłości.Aby zwrócić na siebie uwagę ukochanego,Abby coraz częściej postępuje wbrew woli i zaleceniom braci i zażarcie kłóci się z Calhoumem.Mężczyznę zaczyna przyciągać do Abby ukrywane od lat i rosnące z każdym dniem pożądanie.Fakt,że Abby jest jeszcze dziewicą,a Calhoum jest od niej starszy o ponad 10lat jest dość istotną przeszkodą i komplikacją.W końcu los podejmuje współpracę z przeznaczeniem i młodzi dostają szansę na miłość...Książka lekka,,łatwa i przyjemna,do przeczytania w jeden wieczór.Historia ciekawa i wciągająca,ale jak dla mnie napisana zbyt grzecznym i porządnym językiem,bez fajerwerków i elementów wywołujących u czytającego rumieniec na twarzy i dwuznaczny uśmiech.Brakuje pazura,który aż prosi się o umieszczenie w tej historii...

" Poczuła wewnętrzny chłód i pomyślała, że tak właśnie umierają marzenia. "

Abby od najmłodszych lat wychowuje się w domu dwóch braci Justina i Coulhouma. Po śmierci matki dziewczynki i ojca chłopców, którzy mieli się pobrać, dzieci zostają razem ze sobą wspierając się nawzajem i tworząc dom dla małej Abby.
Dziewczynka wnosi radość i świeżość w życie mężczyzn. Przyzwyczaili się do siebie w takim stopniu, że swoją obecność uważają za naturalną i nie zdają sobie sprawy z upływającego czasu, wciąż nie zauważając, że Abby staje się kobietą i potrzebuje już innej uwagi i innego traktowania.
Abby zdecydowanie nie odpowiada taki stan rzeczy, zwłaszcza, że w swoim opiekunie od pewnego czasu zauważa kogoś innego, kogoś więcej… Niestety, bez wzajemności.
To lekka książka. Prosta i przewidywalna do bólu. Dobra w czasie, gdy naprawdę potrzebny jest odpoczynek. Nie jest też długa, co sprawia, że to książka niewymagająca szczególnej uwagi czy skupienia.
Diana Palmer w swoich książkach skupia się głównie na emocjach bohaterów. To one są głównym wątkiem w „Zbuntowanej”. Miłość, dezorientacja, odrzucenie, niezrozumienie, ale też nadzieja na polepszenie swojego losu, na zbudowanie czegoś nowego w swoim życiu, spełnienie marzeń.
Książka jest przeciętna, nawet jak na tą autorkę. Jednak w połączeniu z popołudniową kawą i kawałkiem sernika mojej babci to całkiem miła rozrywka.

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

" Poczuła wewnętrzny chłód i pomyślała, że tak właśnie umierają marzenia. "

Dziewczynka wnosi radość i świeżość w życie mężczyzn....

"Lekcja dojrzałej miłości" to pierwsza książka Palmer, po którą sięgnęłam. Nikt mi jej nie polecał, sama trafiłam na nią podczas późnego, letniego popołudnia spędzanego w bibliotece. Osobiście żywię do tej książki sentyment.
"Lekcja..." należy do cyklu "Long Tall Texans. To drugim tom tej serii, w którym poznajemy historię młodziutkiej Abby oraz jej opiekuna Calhouna, starszego o kilkanaście lat i bardzo doświadczonego. Akcji tam niewiele, głównie wszystko rozgrywa się na ranczu, gdzie Abby próbuje pokazać swemu opiekunowi, że nie jest już podlotkiem, lecz kobietą, która go kocha. Kto czytał już Dianę dojrzy schematyczność jej powieści: młoda dziewczyna, zakochana w starszym od siebie mężczyźnie. Wątki miłosne zazwyczaj są takie same, jedynie tło fabuły się zmienia, od kryminału po nierozwiązaną przeszłość i ucieczkę od niej. Ci, którzy szukają naprawdę dobrego, wartkiego romansu srodze się zawiodą. I ja, choć lubię Palmer wielokrotnie musiałam przyznać sama przed sobą, że zawiodłam się na któreś z jej historii. To tak, jakby autorka miała lepsze lub gorsze dni i pisała zależnie od jej nastroju.
W każdym razie sama książka nie urzecze czytelnika plastycznymi opisami i wspaniałymi bohaterami. Abby i Calhoun są, bo są. Uważam, że mogli być nieco bardziej plastyczni, wielowymiarowi, ale każdy może dostrzec w nich coś więcej. Książkę mogę polecić nieuleczalnym romantyczką ( takim jak ja ) lub kobietom, które chcą na chwilę odpocząć od codziennego rozgardiaszu i przy lampce wina uraczyć się lekką historią o miłości.

W mojej skromnej opinii ta książka to Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną!!!

W mojej skromnej opinii ta książka to Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną!!!

Fajna książka i szybko się czytało.Ciekawe wątki z Abby i chłopcami.Strasznie opiekuńczy jeden z nich,aż za bardzo.Polecam ;)

Na półkach: , , , ,

Long Tall Texans - 1
Diana Palmer - "Lekcja dojrzałej miłości"/"Calhoun"

Abby + Calhoun

*1988

Long Tall Texans - 1
Diana Palmer - "Lekcja dojrzałej miłości"/"Calhoun"

Abby + Calhoun

*1988

Jest to wspaniała, ciepła powieść z delikatną nutką humoru wprawiająca w dobry nastój. Osobiście bardzo mi się podobała. Bardzo dobrze się czytało.
Miłośnikom romansów i nie tylko gorąco polecam!

Miłośnikom romansów i nie tylko gorąco polecam!

Seria: Long, Tall Texans - cz. 01

Seria: Long, Tall Texans - cz. 01