W potrzasku

Okładka książki W potrzasku Alexander Gordon Smith
Okładka książki W potrzasku
Alexander Gordon Smith Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Escape From Furnace (tom 1) horror
horror
Escape From Furnace (tom 1)
Furnace. Lockdown
Otwarte
2011-03-23
2011-03-23
2013-08-01
Marcin Wróbel
horror więzienie young adults resident evil

przeczytalem po raz kolejny po wielu latach przerwy i bardzo fajna ksiazka wprowadzila mnie w literature YA i dalej uwazam ze jest to jedna z lepszych w tym gatunku
bardzo ciekawie oddane horrorowe wiezienie i mimo ze o nastolatkach i dla nastolatkow to nie ma takiego uczucia zazenowania jak przy czytaniu jakiegos percyego jacksona czy innych popularnych YA
ja polecam ogolnie fajne

ja polecam...

Odkopałam tą książkę po tym, jak naprawdę wiele lat przeleżała na półce mojej biblioteczki. Zdążyłam już co prawda wyrosnąć z tego typu powieści dla młodzieży, niemniej ta okazała się być całkiem niezła. Aż żal, że nie wydano w Polsce kolejnych części.

2062

"Trafiliście do prywatnej instytucji współpracującej z rządem, co oznacza, że staliście się naszą własnością. Każdy z was otrzymał wyrok dożywocia bez prawa ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie. To oznacza, że jeśli nie wydarzy się jakaś rewolucja bądź cud, umrzecie w tych murach. Nie liczyłbym jednak na cuda w Otchłani."

Niestety...

U nas wydany tylko jeden tom, więc nie wiem nawet, czy polecać całą serię.

Ale polecę.

Dla tych, którzy czytają w oryginale i skusiliby się na zakup całości.

BO WARTO.

Świetny, mroczny klimat, bardzo podobny do Kronik Riddicka. Byłam zaskoczona, jak dobra jest ta historia. Wciąga już od pierwszych stron, akcja jest błyskawiczna, groza rodzi się już w drugim rozdziale.

Jest okrutna. Brutalna. Bardzo klimatyczna, ociekająca ciemnością, przemocą i strachem.

Nie wiem, czy kolejne części są równie dobre, ale może doczekam się kiedyś wznowienia CAŁEJ SERI...

Polecam choć tej jeden tom.

Niestety...

U nas wydany tylko jeden tom, więc...

Początkowo nawet wręcz nudna. Później się rozkręca aby załapać właściwie pod koniec jakąś grubszą akcję i tempo. Jednak jakoś dziwnie dobrze mi się czytała. Na tyle że sięgnął bym po kolejną część.

To jest przytłaczajace, gdy odkrywam kolejną świetną książkę za parę groszy i okazuje się, że w języku polskim został wydany tylko jeden tom :(

Nie jestem, aż tak dobra z angielskiego, ale wychodzi na to, że będę musiała zaprzyjaźnić się z tłumaczem internetowym, bo chcę znać dalszy ciąg.

Głowny bohater ma głowę na karku, a to więzienie jest naprawdę paskudne. Są tam mutanty i dzieci jak z "Władcy much". Rygor, głód, śmierć, walka i strach to nie jedyne odczucia towarzyszące naszemu młodemu bohaterowi.

Książkę przeczytałam w dwa dni. Po prostu musiałam ją doczytać. Chciałam wiedzieć, kibicowałam chłopakowi, a jak teraz wiem, że reszta jest w kolejnych tomach, to przykro na serduchu.

Niestety to nie pierwsza seria, której został wydany tylko jeden tom. Bardzo ubolewam nad tym, ale chyba będę musiała zacząć kupować książki w języku angielskim :(

Jak na zakładanego nastoletniego odbiorcę tej książki, ja staruch - wsiąkłem. To, co denerwuje wynika tylko z tego dla kogo jest pisana.
Poza tym - właściwie żadnego czepiania się. Nikomu nie będzie raczej przeszkadzało skrzyżowanie pomysłów z Labiryntu, Twierdzy, czy każdego innego filmu/książki o strasznym i złym więzeniu oraz oczywiście niewinnych, którzy są tam osadzeni.
Tylko jedna rzecz... Jedna rzecz... Wydawnictwo nazywa się "Otwarte", a biorąc pod uwagę konsekwencję (stuprocentową - szacun) używania w książce także (niestety) prawdiłowej, choć nie będącej dominantą językową i jednak archaizmem, raczej typowym dla tekstów religinych (ewentualnie dzieci) formy "otworzone", właśnie chyba tak powinno się nazywać. Wydawnictwo Otworzone. Nieźle brzmi.

Jestem ogromnie zdziwiona małą popularnością tego tytułu. Książka niezwykle ciekawa, wciągająca i... realistyczna. Podziemie, zmutowane istoty i hierarchia więzienna. Czego innego może pragnąć kobieta mego pokroju? Jako że w każdej książce potrafię znaleźć coś wartego uwagi ciężko mi wypowiedzieć się na temat jej wad.
Powiem tyle... każdy fan książek z gatunku Sc-Fi może śmiało do niej zajrzeć.

Powiem tyle... każdy fan książek z gatunku Sc-Fi może...

Jedna z lepszych serii które kiedykolwiek czytałem. Szkoda, że tylko pierwszy tom został przetłumaczony na język polski, dokończyłem serię w języku angielskim i na prawdę się opłacało. Historia bardzo wciągająca już od pierwszych stron, nie byłem tak na prawdę w stanie przestać jej czytać aż do ostatniej strony 5 tomu. Nie przewidywane zwroty akcji i zero słynnych "Cliché" bardzo zadowala. Polecam na prawdę każdemu kto chciałby odczuć wiele emocji czytając książkę. Bardzo zżyłem się z bohaterami i już za nimi trochę tęsknię. Chętnie pożyczam ją znajomym i do tej pory każdemu się bardzo podoba. Bardzo szybko się ją czyta i na prawdę polecam.

Uwielbiam tę książkę! Napisana jest przyjemnym językiem, bardzo miło się czytało. Po przeczytaniu byłam trochę załamana, bo dalsze części nie zostały przetłumaczone... Ale i tak warto przeczytać.

Świetna!

Świetna!