13. skrytka

Okładka książki 13. skrytka Kalina Jerzykowska, Wojciech Karwacki
Okładka książki 13. skrytka
Kalina JerzykowskaWojciech Karwacki Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2005-01-01
2005-01-01
tajemnica sekret skrytka

Mogłaby być lepsza...

Mogłaby być lepsza...

Praktycznie nie pamiętam już jej treści, ale wiem, że kiedyś bardzo mi się podobała.

"Autorzy tej książki weszli w posiadanie pewnej tajemnicy i (co bardzo rzadko zdarza się posiadaczom tajemnic) postanowili podzielić się nią z każdym, kto ma na to ochotę. Tajemnica ta może wam zapewnić wielką władzę. Wprawdzie nie nad całym światem (bo po co komu władza nad całym światem),ale nad jego bardzo ważną częścią -waszym własnym życiem. Nauczy was myśleć i rozumieć, pamiętać o rzeczach ważnych, a głupstwa puszczać w niepamięć. Radzić sobie i pomagać innym, śmiać się do łez i śmiać się przez łzy.Takich tajemnic jednak nie dostaje się na tacy. Żeby poznać i zrozumieć tajemnicę 13 skrytki, trzeba najpierw przeczytać tę książkę, a potem... Sami będziecie wiedzieli, co robić potem."
Wszystko zaczyna się od szukania w starym biurku po pradziadku kolejnej szufladki-skrytki. Jednak to nie znalezienie jej ale szukanie daje najwięcej frajdy. ;-) Przy okazji dzieci poznają kim jest wydawca, jak "robi się" książki...a rodzice?? robią szybką listę swoich książek z dzieciństwa przypominane przez bohaterów "13 skrytki", by do nich wrócić i to koniecznie ze swoimi dziećmi.
Świetna książka, polecam!

• 2009 i wcześniej