Moje życie i dzieło

Henry Ford Wydawnictwo: IPE biznes, finanse
IPE
biznes, finanse
2006-01-01

Niesamowita opowieść najbogatszego człowieka wszechczasów. Inspiruje, emocjonuje, pobudza i uczy!!
Polecam każdemu człowiekowi!!

Wiele ponadczasowych genialnych przemyśleń, miejscami nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że dla autora miarą ludzkiej wartości jest przydatność do pracy.

Warto przeczytać, zwłaszcza jak się prowadzi firmę. Choć nie tylko :-)

Pierwsza połowa ksiązki lepsza niż druga. Z końcówką męczyłem się trochę, żeby jednak dotrwać do ostatniej strony.

Bardzo dobra książka, zdecydowanie warta przeczytania. Ford był bardzo mądrym człowiekiem, z jego książki można wynieść dużą wiedzę.

Autobiografia ciekawa, niestety niepozbawiona większości wad typowej autobiografii.

"Bezkompromisowy", okładka właściwie opisuje Henry'ego Forda. Jedni mogliby uznać tę książkę za trzystustronicową ulotkę jego firmy, inni za próbę wytłumaczenia wysokich wymagań stawianych przez autora. Osoba Henry'ego Forda miała znaczący wpływ na rozwój tamtejszych czasów i ciekawie było dowiedzieć się więcej na jego temat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z tej książki dowiecie się niezwykle dużo o Henrym Fordzie.
Między innymi to, że był pacyfistą i krytykował wojnę, przyczynił się do podwyższenia standardu życia wielu robotników, zatroszczył się rozwój szkoły (podział na tygodnie w szkole i w fabryce aby od razu przyuczać młodych ludzi do zawodu), stworzył też szpital w którym każdy mógł liczyć na odpowiednią opiekę za...

Jeśli ktoś chce zrozumieć na czym polega prawdziwy kapitalizm, a nie to co nam się wmawia, że nim jest, to szczerze polecam.
Jak i z wielu innych powodów.

Trochę biografii, większość to poradnik dobrego kapitalisty, a przy tym dobrego człowieka.

Dyskusje

• Chcę w prezencie