Polska a Żydzi

2018-01-01
2018-01-01
9788361935599
Żydzi Polska Jedwabne Roszczenia Propaganda

Głos polskiego patrioty, uczonego, człowieka odważnego i bezkompromisowego. Głos rozsądku i logicznej analizy zjawisk i wydarzeń. Mowa nie tylko o kwestii stosunków polsko-żydowskich, ale też o Rosji, USA, naszych elitach politycznych i najważniejszych wydarzeniach historii nie tylko najnowszej. Nie ze wszystkim trzeba się zgadzać, bo poglądy profesora są niekiedy mocno kontrowersyjne, ale warto je poznać. Zwłaszcza w czasach narastającego ogłupienia, terroru wynaturzonych ideologii i kneblowania prawdy.

"Polska z Żydzi" to zbiór tekstów Bogusława Wolniewicza dotyczących polsko-żydowskich relacji. Głównie polemik z autorami książek oskarżających obywateli polskich o współudział w Zagładzie Żydów. W skrócie, jego stanowisko mówi, że choć oczywiście indywidualni Polacy mają na sumieniu postępki niegodne, odpowiedzialność za Holokaust spada jedynie i wyłącznie na Niemców.

Trudno mi w jakikolwiek sposób ocenić tę książkę, więc powstrzymam się od ogwiazdkowania. Niechaj czytelnik zapozna się z argumentami obu stron i wyrobi sobie własną opinię. I niechaj zastanowi się przy tym, jak sam zachowałby się w sytuacji skrajnej, wymagającej heroizmu.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka to polska odpowiedż na antypolskie paszkwile. Polecam!

Ta książka to polska odpowiedż na antypolskie paszkwile. Polecam!

Książka warta uwagi i polecenia innym. Ogólnie poruszane są kwestię stosunków polsko-żydowskich, antysemityzm (zdarzenia z Kielc 46) oraz mechanizmy działania metod szkalowania Polski za granica (książki Tomasza Grossa.) Trafność wniosków i logika zawarta w tej książce niejednemu da argumenty do odpierania ataków ze strony lewactwa i innych postmodernistów. Sam profesor uważał się za prawoskrętnego, a lewą stronę scharakteryzował w jednym ze swych wywiadów następująco:

"-Ale odróżnia Pan lewactwo od lewicowości, choć te pojęcia często się utożsamia.
-Lewicowość definiuję za Bułatem Okudżawą (Wędrówki pamięci”, Kraków 1997, s. 14) jako zara­żenie chorobą naprawiania świata, a lewactwo to jest szczególnie ostra postać tej choroby: nie licząca się z realiami ludzkiej natury i chcąca ją siłą nagiąć do swoich zbawczych pomysłów.
-Rozumiem, że lewacy uważają człowieka za dobre­ go z natury.
-To jest ich hasło sztandarowe. Ich zdaniem trzeba znieść wszelkie ograniczenia, wtedy ta dobroć się ob­jawi. A tych, u których się nie objawi, trzeba wyrżnąć i wtedy będzie wszystko w porządku."

Ksenofobia i wspólnota, str. 266.

Dodaj cytat z książki Polska a Żydzi