Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939-2012

Okładka książki Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939-2012 Leszek Żebrowski
Okładka książki Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939-2012
2012-01-01
978-83-827772-02
Żydzi II wojna światowa PRL
Inne

Jest to zbiór artykułów Leszka Żebrowskiego, pierwsza część z serii "Mity przeciwko Polsce"
Książka mimo formuły zbioru artykułów bardzo ważna, ciekawa i potrzebna. Ja sporo zawartych w niej historii znałem z wykładów Pana Żebrowskiego dostępnych na YT ale nadal przeczytałem ją z zainteresowaniem.
Dla nieznających twórczości autora sporo tutaj zawartych i formacji moze być wręcz szokująca ale autor wszystko popiera wybitną znajomością danych tematów.
Serdecznie polecam!

Dla nieznających twórczości autora sporo tutaj zawartych i formacji moze być...

Ni to książka naukowa, ni popularnonaukowa.
Niby jakaś tam publicystyka, ale taka, która swoją formą przypomina blogowe wynurzenia 16-latka. Całość wpisuje się w konwencję tanich lektur "spiskowych" za 7 złotych, stojących na półce w siedzibach wiejskich bibliotek tuż obok rossmanowskich harlequinów i trzecioligowej fantastyki z roznegliżowanymi wojowniczkami na okładce.
***
Styl komunistycznych, propagandowych broszur z czarno-białą wizją świata. Tym razem jednak, to nie "imperialiści z Watykanem" na czele knują spiski, lecz żydowska bolszewia. Nie ma miejsca na odcienie szarzyzny. Płytki, uczniowski, idealny na patriotyczne akademie sposób pojmowania historii przez Pana Żebrowskiego powinien odstręczać każdego zdroworozsądkowego, chcącego zagłębić się w burzliwe dzieje XX wieku amatora historii.

Ni to książka naukowa, ni popularnonaukowa.

Książka odkłamująca wiele fałszerstw żydów i komunistów na temat historii Polski i jej bohaterów.
Obowiązkowa lektura dla każdego śmiadomego Polaka.

Obowiązkowa lektura dla każdego śmiadomego Polaka.

Jest to zbiór felietonów, co trzeba wyraźnie zaznaczyć. Osobiście nie przepadam za tego typu zbiorowymi publikacjami, ponieważ jest to najprostszy sposób na wydanie książki. Zebrać stare teksty, ewentualnie poprawić kilka błędów i gotowe. Przez taką, a nie inną formę mamy tu do czynienia z niemałym chaosem, a niektóre wydarzenia opisywane są po kilka razy. Rozumiem, że to zbiór krótkich artykułów publikowanych w różnym czasie i w różnych miejscach, ale gdy czyta się je jeden po drugim - nieco to razi. Odnosi się wrażenie, iż autor się po prostu powtarza i na przestrzeni 5 stron pisze dwa to samo.
Moim zdaniem warto byłoby poświęcić chwilę na porządne opracowanie tych tekstów, uporządkowanie, rozbudowanie ich i wydanie w formie pełnoprawnej książki. Nie zbioru felietonów, ale książki bazującej na tychże felietonach.
Publikacja nosi tytuł "Mity przeciwko Polsce" i faktycznie, przedstawia kłamstwa, które się o naszym kraju wypisuje za granicą. Niestety przedstawia w sposób bardzo chaotyczny. Jeden tekst o jakimś oddziale żydowskiej partyzanki, za chwilę Powstanie Warszawskie, po chwili krytyka powolnej dekomunizacji, potem opis jakiejś akcji zbrojnej... Chciałbym, aby ktoś sprawę porządnie przemyślał i zaprowadził tu porządek.
Np.:
"Mit 1: Pro-państwowa działalność GL i AL"
"Mit 2: NSZ - faszyści i antysemici"
"Mit 3: Żydzi - ofiary PRLu"
"Mit 4: Elity i autorytety III RP - życiorysy bez skazy"
itd.
Trzeba by te starsze teksty posklejać, połączyć, rozbudować, dopisać coś świeżego i wyszłaby świetna książka. W obecnej formie jest ciekawie, ale mam poczucie niedosytu i wrażenie, że ktoś tu poszedł na łatwiznę. Mimo wszystko - warto przeczytać.

Książka Mity przeciwko Polsce Żydzi, Polacy, Komunizm 1939-2012 Leszka Żebrowskiego jest zbiorem felietonów z rożnych źródeł.

Leszek Żebrowski zajmuje się przywracaniem prawdy historycznej, jest tropicielem historycznych zakłamań i tuszowania spraw „niewygodnych” głównie z zakresu podziemia antykomunistycznego ale również stosunków Polsko-Żydowskich, które są przewracane do góry nogami. W swojej pracy autor bez pardonu punktuje bezczelność środowisk zarówno Żydowskich jak i komunistycznych ukazując ich zakłamanie względem nie tak dawnej w sumie historii polski. Nie sposób wymienić wszystkich aspektów których dotyka książka, ponieważ jest ich naprawdę dużo.

Żebrowski ukazuje zapisy zbrodni żydowskich popełnianych na Polakach w czasie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu — w okresie stalinizmu — przez funkcjonariuszy NKWD czy bezpieki. Na poparcie swoich słów przytacza wiele zapisów głównie pochodzących z IPN-u, są to między innymi raporty Armii Krajowej przesyłane do delegatury Polskiego Państwa Podziemnego jak również wiele innych dokumentów. Znajdziemy tu też wiele opisów zbrodniczej działalności Gwardii Ludowej (późniejszej Armii Ludowej),opisane akty terroru jakiej te formacje się dopuszczały oraz jak duży udział mieli w nich Żydzi oraz co nie mniej ważne, jaki stosunek mieli do Polaków.

Książka podzielona jest na trzy części , pierwsza z nich odwołuje się do okresu II Wojny Światowej i to głównie w niej autor bez taryfy ulgowej opisuje różne formy aktywność Żydów. Porusza też zagadnienia związane z GL-AL i NKWD, dosadnie punktuje fakt że były to formacje w pełni kierowane przez Moskwę, składające się z obywateli sowieckich i agentów NKWD. Znamy ich prawdziwe oblicze, dalekie od wizerunku propagandowego, oblicze formacji zorganizowanych na zasadzie mafii, składające się głównie z osób o przeszłości kryminalnej, dokonujących grabieży a nawet masowych mordów, co również prezentuje autor.

W dwóch kolejnych działach tematy wzajemnie się przeplatają. Możemy znaleźć w nich szeroki opis różnego rodzaju książek i artykułów wydawanych zarówno w Polsce jak i zagranicą głównie przez środowiska Żydowskie i Bolszewickie oraz udziału na wielką skalę środowisk żydowskich w kierownictwie aparatu komunistycznego zainstalowanego w naszym kraju . Skala na jakiej zakłamywana jest historia zarówno walki z nazistami jak i aparatu terroru komunistycznego jest niebywała. Większość naszego społeczeństwa nie ma pojęcia w jak dużym stopniu dorabia się nam na zachodzie mordę nazistów. Jakby tego było mało wiele ze zbrodni nazistowskich na Żydach lub też zbrodniczej działalności komunistów przypisuje się nam Polakom a w głównej mierze Polskim formacjom niepodległościowym główne AK, WiN oraz NSZ, co autor wykazuje cytując pewne sformułowania z „prac” manipulatorów w postaci na przykład przypisy „the nazi AK” (!).

Mamy możliwość zapoznać się raczej z mało znanymi faktami z naszej historii, szczególnie jeśli chodzi o komunizm. Duży nacisk na akcenty anty-polskie, co potwierdzają wciąż nasze czasy. W opisywanych działach możemy również znaleźć dość spory życiorys redaktora Adama Michnika vel Arona Szechtera oraz jego najbliższej rodziny, szczególnie ojca i brata jak również kładącą na łopatki krytykę paszkwili wydanych przez „redaktora” na łamach GW.

Ostatni rozdział oscyluje głównie wokół współczesnych „elit”, które to zrzuciły sztandary z sierpem i młotem ubierając się w szaty demoliberalnych kapitalistów. Poruszane w nim tematy ukazują nam jak zbrodniarze zasiadający na szczytach władzy Sowieckiej okupacji, obłowili się na „transformacji” oraz jak skrupulatnie zacierają wszelkie ślady po zbrodniczej działalności ich samych oraz ich popleczników poprzez „grubą kreskę” oraz inne działania.

Jedynym budzącym niesmak akcentem są zupełnie niepotrzebne wtrącenia o „wspaniałej i zbawczej roli” judeochrześcijaństwa i kościoła katolickiego w historii naszego kraju (oraz wyrośnięcia z podziemi Polski po chrzcie-czytaj duchowym obrzezaniu). Autor jest endekiem jednak na szczęście tego typu wstawek nie znajdziemy w książce zbyt wiele. Budzi to lekki niesmak mając wzgląd na antypolskie działania kk. Kolejnym błędem w kwestii technicznej było kilka rzucających się w oczy literówek jak również jedna strona wydrukowana „do góry nogami”.

Podsumowując, pomimo kilku błędów książka jest naprawdę bardzo dobra i warta przeczytania. Żebrowski pisze bardzo mocno, stanowczo, niemal agresywnie i bezpardonowo co jest zdecydowanym atutem pracy w dobie poprawności politycznej. Autor posługuje się przy tym sporą liczbą źródeł których autor ma sporą bazę własnych notatek pochodzących z IPNu. Bardzo ważną kwestią jest też tematyka poruszana przez pana Leszka a mianowicie sytuacje i fakty mało znane lub przemilczane. W mojej ocenie jest to obowiązkowa książka na liście lektur każdego nacjonalisty.

Jest to zbiór artykułów Żebrowskiego z różnych źródeł, za czym osobiście nie przepadam. Pomijając formę, autor udowadnia, jak duża manipulacja faktami ma miejsce w kontekście NSZ i AK zarówno w trakcie trwania II Wojny Światowej, jak i w okresie komunistycznym i postkomunistycznym. Autor często podejmuje polemikę z jedną z najbardziej "antypolskich" gazet, pokazując ogrom zakłamania i zmieniania nie tak dawnej historii. Posługuje się przy tym sporą liczbą źródeł, które po przeczytaniu książki pozostawiły mnie w lekkiej konsternacji ze względu na brak przypisów w niektórych miejscach, jednak są to artykuły, a autor ma sporą bazę własnych notatek pochodzących z IPN'u z czasów PRL'u.
Wiele artykułów wprawia w osłupienie, bezczelność niektórych środowisk i osób oraz ich celowa ignorancja potrafi zaskoczyć. Zdecydowanie polecam tę książkę.

Nie jest to lekka lektura,ale za to można sobie zweryfikować swoją wiedzę historyczną wyniesioną ze szkoły.

Polecam jak najbardziej. Autor w bardzo trafny sposób punktuje kłamstwa publikowane przez różnych autorów na łamach gazet, czasopism a zwłaszcza jednej "obiektywnej" gazety wybiórczej.

Książka jest zbiorem felietonów, w których autor przywołuje wiele faktów, powołuje się na istniejące dokumenty, włącza analityczne myślenie. Felietony pozwalają spojrzeć na naszą historię z drugiej strony, różniącej się od tego co przez wiele lat można było spotkać w mediach i różnych publikacjach. Dzięki p. Leszkowi Żebrowskiemu dowiedziałam się o wielu faktach historycznych, o których nie miałam najmniejszego pojęcia.
Podoba mi się bezpośredni styl autora, przeplatany sarkazmem i ironią. Dla poszukujących równowagi historycznej i odpowiedzi na wiele spraw dotyczących najnowszej historii Polski, pozycja obowiązkowa.

• Historia Polski
  • Polskie