Od Holocaustu do Hollywood

Okładka książki Od Holocaustu do Hollywood
Gene Gutowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
2004-01-01
2004-01-01
83-08-03539-6
Michał Ronikier
autobiografia holocaust hollywood gutowski polański

więcej Więcej

Nie dałam rady. Ileż można o seksie? Ja naprawdę nie jestem pruderyjna,ale opis seksu chwilę po selekcji w obozie hitlerowskim,tuż pod drutami kolczastymi jakoś mnie zniesmaczył. Ktoś powie: życie. Może i tak. Przeczytałam 1/3 książki. 80% tekstu to opisy podbojów seksualnych autora. Nuda panie,nuda.

skandalizujące, a zarazem wciągające

50 / 52 / 2019

Autobiografia, która mogłaby starczyć dla 30 osób. Czy autor koloryzował? Nie wykluczam tego, ale sądzę, że zbytnio nie musiał. Wiele plotek, groteskowa wprost ilość seksu i cała masa znanych osób. Polecam zwłaszcza ludziom z dużą wiedzą ogólną, bo wtedy dopiero docenia się unikalność tej książki i można się nią w pełni cieszyć.

Gutowskiego przeczytałem ze względu na Polańskiego, który wspominał o nim w swojej autobiografii "Roman by Polanski". pierwsza połowa jest zarówno fascynująca jak i przerażająca. realistyczne opisy wojny i utraty najbliższych są wstrząsające. w szczególności zrobił na mnie wrażenie opis cierpienia a wreszcie śmierci młodszego brata Gina, straszne... druga połowa jest już...

Książka przedstawia niezwykle barwne życie nietuzinkowej osoby. Czyta się bardzo przyjemnie, nasuwa się tylko pytanie: Czy to się działo naprawdę? Część historii jest potwierdzona przez Romana Polańskiego, ale co z resztą? Tego już się nie dowiemy. Przesłanie książki: Warto rozwijać swoje talenty!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka bardzo mnie zaskoczyła. In plus ! Rewelacyjne studium powojennego przemysłu filmowego i życia towarzyskiego. Coś w rodzaju podróży sentymentalnej do lat, do świata, który już nie wróci. Napisane lekko, bez spiny, a więc czyta się szybko, dobrze i z dużym zainteresowaniem. To jedyna pozycja, po przeczytaniu której żałowałem, że urodziłem się 20 lat za późno :-)

Inne spojrzenie na wojnę i Holocaust. Przeżycia wojenne, dramatyczne , pełne tragedii osobistych, śmierci i samotności, a z drugiej strony życie światowca, hollywoodzkiego producenta, bywalca salonów, człowieka zamożnego i tu wesoło, radośnie, celebrycko a miejscami nawet rubasznie. Człowiek sukcesu, któremu wojenna trauma nie przesłoniła radości życia . Moim zdaniem...

Gene Gutowski to urodzony we Lwowie w latach dwudziestych,rzezbiarz,producent filmowy i można też powiedzieć,że obywatel świata.Wspomnienia Gutowskiego obejmują jego dzieciństwo na Kresach Wschodnich,holocaust,dramatyczne przeżycia pod niemiecką okupacją,a po wojnie praca w przemyśle filmowym z najwybitniejszymi ludzmi kina na świecie.Jako znany producent filmowy pracował z...

Książkę podsumuję jednym zdaniem: w życiu jednak trzeba mieć więcej szczęścia niż rozumu.

• Biografie
  • Judaica