Druga śmierć Mallory′ego: zagadka Mount Everestu i jej rozwiązanie

83-7200-634-2
Anna Kryczyńska
alpinizm wspinaczka Himalaje

2041

Temat pasjonujący.To,co Messner pisze o wyprawach i wspinaczce jest przedstawione klarownie i kompetentnie, ale nie rozumiem po co wymyślił sobie monologi wewnętrzne Mallory'ego - zagadka zdobycia Everestu i tak
wciąż zachowuje walor tajemniczej legendy.Przynajmniej do czasu,gdy skutki zmian klimatycznych pozwolą odnaleźć aparat fotograficzny wspinaczy.

Super, czytałem bardzo dawno temu ale do dziś mam ja w pamięci.
Dla mnie ostateczny wyznacznik, że Mallory jednak Everestu nie zdobył,
nie miał najmniejszych szans na drodze, którą wybrał.

"Druga śmierć Mallory'ego" to kawał historii zdobywania "Góry gór" przez dwudziestowiecznych śmiałków.
Jest to książka trudna, przede wszystkim ze względu na sposób narracji, która dokonywana jest poprzez usta legendęy, człowieka na zawsze będącego związanym z Czomolungmą, George'a Mallory'ego. Autor dość wnikliwie analizuje historię góry, ukazuje wspinanie od strony...

"Ponosząc klęskę my, ludzie, głębiej doświadczamy swego człowieczeństwa, niż odnosząc sukces”.

Pasjonująca książka opisująca losy pionierów himalaizmu, którzy próbowali zmierzyć się z Mount Everestem w latach 20. XX wieku. Autor stara się rozwiązać zagadkę śmierci George L. Mallory’ego, który dla wielu osób jest pierwszym zdobywcą Czomolungmy (w 1924 roku). Stawia i broni...

Miałam co do tej książki inne oczekiwania. Nie podoba mi sie forma pisania .

• Góry
  • Literatura górska
  • Przeczytane w 2018
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Do kupienia ;) :) :) - Góry i Podróże
  • Przeczytane w 2019