Zbawcy książek

Okładka książki Zbawcy książek
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Book House Seria: Już czytam literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Już czytam
Book House
2009-01-01
2009-01-01
48 min.

więcej Więcej

Czytaliśmy z córką jej się podoba historia, a mi to, że nauczyła się nowych trudnych słów. Przyjemne z pożytecznym.

Polecam ją wszystkim. Książka jest ciekawa i wciągająca.

Całkiem sympatyczna książeczka dla dzieci uczących się czytać. Co prawda dydaktyka w niej zawarta wydaje się być nieco przestarzała i już nieaktualna, ale z drugiej strony sądzę, że język i treść są dostosowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. "Zbawcy..." są napisani ładnym językiem, szata graficzna jest całkiem nowoczesna. Mam wrażenie, że ocenimy tę książkę w zależności...

Pierwsza książka przeczytana w całości samodzielnie przeze mnie (mam 7 lat :))
Opowiada o grupie dzieci rozwiązujących zagadkę - kto w bibliotece niszczy książki.
Książka ciekawa, ilustrowana obrazkami, polecam - Karolina

Ciekawa, tajemnicza, z dreszczykiem. Polecam.

Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kolejna świetna książka dla dzieci czytających już samodzielnie, ale niezbyt szybko. Duże literki, ciekawa opowieść, same zalety.

"Już czytam", to seria, która nie tylko pomaga odkryć radość z samodzielnego czytania. To zbiór świetnie dopracowanych powieści dla młodych czytelników: pełnych przygód i doskonałego humoru. Nieraz czytamy historie wspólnie, bo Rafałek też stał się fanem "książek przygodowych". Dzieci siedzą nieruchomo i z zapartym tchem śledzą losy bohaterów. Tylko co jakiś czas ich wzrok...

Moje oburzenie sięga zenitu. Takich stereotypów już dawno nie widziałam w książce dla dzieci, ani to mądre ani rozsądne serwować takie coś naszym dzieciom. Nie polecam. Na szczęście synek zrezygnował pod koniec, bo żal było czytać.

Nie powiem nawet, że szkoda czasu. Powiem, że wg mnie książeczka może być dla dzieci szkodliwa, tym bardziej jeśli przeznaczona jest do samodzielnego czytania, więc w podtekście: bez asysty dorosłego. Rodzic uczestniczący w lekturze może jeszcze naprostować niektóre bzdurne określenia czy stereotypy. Dziecko może je przyjąć bezkrytycznie i przez taki pryzmat zacząć patrzeć...

• 2019
  • Literatura polska
  • Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Chłopcy
  • Sama przeczytałam

Dodaj cytat z książki Zbawcy książek