Basia i kask

Okładka książki Basia i kask Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Okładka książki Basia i kask
Marianna OklejakZofia Stanecka Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa
Egmont Polska
2015-02-23
2015-02-23
32 min.

Okładka książki Basia i tajemnice ogrodu Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i tajemn... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i zagadki wszechświata. Liście Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i zagadk... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia. Wielka księga świąteczna Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia. Wielka ... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia daje radę! Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia daje radę! Marianna Oklejak, Z...

Okładka książki Dobry pies Jola Richter-Magnuszewska, Rafał Witek
Dobry pies Jola Richter-Magnus...
Okładka książki Baba Jaga na deskorolce Zbigniew Dmitroca, Joanna Furgalińska
Baba Jaga na d... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cichocka, Joanna Olech
Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cicho...
Okładka książki O smoku spod Wawelu Jola Richter-Magnuszewska, Wojciech Widłak
O smoku spod W... Jola Richter-Magnus...
Okładka książki Szarka Ewa Nowak, Anna Wielbut
Szarka Ewa Nowak, Anna Wie...
Okładka książki Koc trolla Alojzego Jona Jung, Zofia Stanecka
Koc trolla Alo... Jona Jung, Zofia St...
Okładka książki Robot Robert Emilia Dziubak, Zofia Stanecka
Robot Robert Emilia Dziubak, Zof...

Książki o Basi często niekoniecznie dają się lubić, ale ta - ze względu na formę przystosowaną do wymogów serii "Czytam sobie" - jest całkiem przystępna. Prosta historia o tym, że Basia chciałaby mieć kask jak jej starszy brat Janek. Próbuje zrobić go sobie sama i ma dużo ciekawych pomysłów na to, ale efekty często jej nie zadowalają. Prosta historia o codziennym życiu przedszkolaka - nie ma tu zbyt trudnych i nieznanych dziecku słów, więc może być dobrą lekturą początkującego samodzielnego czytelnika. U nas jeszcze na to trochę za wcześnie, ale młody chętnie słuchał, gdy ja mu czytałam.

Jeeeeeeeeejku, jak ja się uśmiałam nad tą maleńką książeczką!
Wspólnie z córką i synem w pewnym momencie aż chichraliśmy i rżeliśmy jak konie. Basia jest jedyna w swoim rodzaju, a psikusy, które ją spotykają dzięki jej własnym działaniom, są po prostu przezabawne. Ta niezwykle pomysłowa dziewczynka pragnie mieć kask, taki jak jej brat Janek. Tworzy więc kask z kartonowego pudełka, następnie z miski, wiadra, garnka, a także m. in. z... makaronu. Bardzo zabawna, ciepła, rodzinna, krótka historia.
Zofia Stanecka jest genialną autorką książek dla dzieci, a ilustracje wielokrotnie nagradzanej Marianny Oklejak są pełne koloru i "uśmiechu".
Idealna lektura dla początkujących czytelników, którzy dopiero zaczynają swoją literacką podróż.

Jeeeeeeeeejku, jak ja się uśmiałam nad tą maleńką książeczką!

Bardzo fajna książka do początkowej nauki czytania dla 5 latków. Mała, poręczna, kolorowa. Duże litery. Krótkie zdania. Na każde dwie strony, są wyróżnione pojedyncze słowa np. k-a-s-k do nauki głoskowania. Historia jest trochę zwariowana, przez to nie pozwala się nudzić.
Pozycja idealna do nauki czytania.

Pozycja idealna do nauki czytania.

Naprawdę dobra książka na początek. Po kilku bataliach o czytanie, nareszcie córka wzięła się do roboty. Sprzyjały temu duże litery, obrazki no i znajoma postać czyli oczywiście Basia.
Historia jest prosta, ale ciekawa. Może nie na poziomie sześcio- czy siedmiolatka, ale też nie infantylna.
Ładnie wydana, dobrze napisana książka do nauki czytania. Obowiązkowa lektura dla słuchaczy Basinych przygód.

Super książka, Syn cały czas się śmiał, ja zresztą tez. BASIA zawsze zakasuje, super seria. POLECAM

Moje maleństwo ostatnio chodzi po mieście i wyszukuje znaków z napisami. Córka szczególnie upodobała sobie znaki zakazów na trawnikach: literki są na wyciągnięcie ręki, a do tego mają ilustrację (psa). Naprzeciw tym jej czytelniczym potrzebom wychodzą książki z Wydawnictwa Egmont ze serii „Czytam sobie”. Znajdziemy tam opowieści odpowiednie do poszczególnych poziomów nauki czytania. Poziom pierwszy pozwoli mi wprowadzić ją w świat literowania (chociaż uczymy się czytania metodą symultaniczną ze względu na naukę mówienia).
„Basia i kask” Zofii Staneckiej to prosta opowieść o naśladowaniu starszego brata Janka, który ma nowy kask przez Basię. Dziewczynka przemierza cały dom w poszukiwaniu czegoś, co będzie idealnie udawało kask. Podczas zabawy zrobi wiele bałaganu i się wybrudzi, ale razem z mamą uda jej się posprzątać, a do tego dostanie kask, który jest jej marzeniem.
Opowiedziana historia składa się z prostych zdań wzbogaconych prostymi ilustracjami i przykładami literowania. Na końcu książki znajdziemy naklejki i dyplom do własnoręcznego wykonania. Jest to świetne narzędzie motywacyjne.
Poza nauka czytania jest to świetna opowieść o naśladowaniu, z którym dzieci z dysfunkcjami społecznymi mają problem. Maluchy dowiedzą się jak bardzo ważne jest naśladowanie (dzięki temu można dostać to samo, co starszy brat, a do tego świetnie się bawić).
Książkę polecam przedszkolakom i pierwszoklasistom, których rodzice chcą, aby przygody z czytaniem od pierwszych zdań były interesujące.

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Świetna pozycja do nauki czytania. Krótka, zabawna, wciąga czytelnika.

Świetna pozycja do nauki czytania. Krótka, zabawna, wciąga czytelnika.

Świetna książka do samodzielnego czytania. Mój 6-latek bez problemu przeczytał sam i w pełni zrozumiał treść.

Kask rowerowy fajna sprawa, ale niekoniecznie z kartonu czy garnka. Przemyślana opowieść.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • 2015
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Basia i kask