Muminki i niespodzianka

Okładka książki Muminki i niespodzianka Harald Sonesson
Okładka książki Muminki i niespodzianka
Harald Sonesson Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Muminki - H. Sonesson literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.
Iwona Zimnicka
Muminki

Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Powiedz komuś! Agnieszka Żelewska, Elżbieta Zubrzycka
Powiedz komuś! Agnieszka Żelewska,...
Okładka książki Moje - nie moje Liliana Bardijewska, Krystyna Lipka-Sztarbałło
Moje - nie moje Liliana Bardijewska...
Okładka książki Paddington w ogrodzie R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Paddington w o... R. W. Alley (ilustr...

Książka inspirowana postaciami Muminków stworzonymi przez Tove Jansson. I okazuje się, że całkiem udatnie. Opowieść jest spójna, zabawna, a i morał zbytnio w oczy nie kłuje. Młody czytelnik nie ma problemu z przyswojeniem treści, a gdy już się z nią zapozna, chętnie sam sobie czyta, przypominając sobie, co się wydarzyło na kolejnych stronach. Rysunki znane z bajek o Muminkach, więc czujemy się jak na spotkaniu ze starymi znajomymi. Polecam.

Krótka historyjka, główną jej bohaterką jest Mała Mi, której cechą jest ostry i cięty charakterek, a i tak, pomimo tego, wszyscy bardzo ją lubią. Mała Mi jest również bohaterką wielu memów w internecie i nadruków na koszulki.

Swietna zabawa. Moje dzieci uwielbiaja te ksiazke. Czytamy ja bardzo czesto. Malo tekstu. Fajne ilustracje. Idealne na wiek 5-7 lat.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • 1d) dla dzieci- opowiadania
  • Z biblioteki szkolnej od r. 2004
  • 1b) Seria: Muminki
  • Przeczytałam chłopakom w 2022
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Muminki i niespodzianka