Krowa Matylda szuka skarbu

Okładka książki Krowa Matylda szuka skarbu
Alexander Steffensmeier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Krowa Matylda (tom 5) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2015-01-01
32 min.
Emilia Kledzik
krowa matylda zwierzęta krowa

Serię o Matyldzie darzę niesłabnącą miłością :). Tym razem rezolutna krowa znajduje mapę ze wskazówkami do znalezienia ukrytego skarbu. I od początku wiadomo, że to nie będzie taka zwykłą przygoda. Moje trzyletnie dziecko uwielbia ilustracje w tej książce, gdyż pełne są one ciekawych i nieoczywistych szczegółów, na przykład samochód przeprowadzkowy, który przewozi rybki w słoju, czy mały słonik ukryty w ogródku warzywnym (co dla nas jest dodatkowym smaczkiem, bo jesteśmy też po lekturze książek z serii o Pomelo). Polecam gorąco.

Odkryliśmy kolejną perełkę wśród książek dla dzieci! Krowa Matylda jest cudowna! Historyjki opisane w każdym z tomów są mega zabawne i ciekawe, a ilustracje to prawdziwe mistrzostwo - tyle tam szczegółów, żyje w nich dosłownie cała wieś. No i oczywiście kurczaki rządzą :) - na każdej stronie rozbawiają czytelnika do łez.

1902

To kolejne moje spotkanie z krową Matyldą. Tym razem gospodyni otrzymuje od listonosza tajemniczą paczkę. Krótki rzut oka, konsultacja z kurami i już wiadomo. W paczce, zdaniem naszej czworonożnej bohaterki przysłano mapę skarbu. Czy rzeczywiście? Czy zwierzęta znajdą skarb? Bardzo zabawna i przyjemna historia, którą dobrze się czyta i ogląda. Radosne rysunki z miłą dla oka kreską sprawiają, że dziecko z ochotą sięga po książkę. A także po kolejne z tej serii. Dorosły zaś czerpie prawdziwą przyjemność z czytania, tego dobrze napisanego opowiadania oraz wyszukiwania drobnych satyrycznych elementów rysunku. Polecam dużym i małym.

Na półkach: , , , ,

Opowieści dla dzieci mają ogromną moc. Kto o tym nie wie, nigdy nie był dzieckiem. Sama doskonale pamiętam Karolinę na wsi - książkę, którą moja mama podarowała mi na zakończenie (chyba) trzeciej klasy podstawowej. Karolinka i jej codzienne życie na wsi tak bardzo mi się spodobało... że spędziłam z największą przyjemnością dwa tygodnie wakacji u dziadków... właśnie na wsi i nieustannie chciałam pomagać dziadkom, tak jak to robiła Karolinka.

Nie dziwcie mi się zatem, że jakoś tak mam ogromny sentyment do wszystkich bajek związanych z wsią. Wsi spokojna, wsi wesoła... myśląc o tym, zauważyłam przepięknie zapowiadającą się bajkę. Mianowicie Krowę Matyldę, która... szuka skarbu!

Krowa Matylda zazwyczaj towarzyszy listonoszowi w roznoszeniu poczty. Pewnego dnia w swoim kartonie odkrywa kartę z dziwnymi znakami. To na pewno mapa wskazująca drogę do skarbu! Czy naprawdę w gospodarstwie leży zakopany skarb? Matylda i jej przyjaciele potajemnie podążają za wskazówkami. Trop prowadzi do ogródka warzywnego. Rozpoczynają się wielkie wykopy.

Bardzo możliwe, że już wcześniej spotkaliście się z Krową Matyldą. To towarzyskie zwierzę ma już kilka książek na podstawie jej przygód: Krowa Matylda jest chora, Krowa Matylda na wakacjach, Krowa Matylda bawi się w chowanego, Krowa Matylda nie może zasnąć, Krowa Matylda na czatach... aż w końcu przyszedł czas na Krowę Matyldę, szukającą skarbu!

I wiecie co Wam powiem? Zakochałam się! Dawno już nie miałam czegoś takiego, że zakochałam się w jakiejś opowieści dla dzieci... ale jednak tak się stało! Krowa Matylda kupiła moje serducho na amen, że po pierwszej lekturze, powróciłam do pierwszych stron!

Sekret tkwi w pomysłowości. Pomysłowości zarówno twórcy, jak i ilustratorowi. Zacznijmy może od tego, że to jedna i ta sama osoba! Alexander Steffensmeier zaskoczył mnie fabułą - prostą, ale jakże przyjemną w odbiorze. Jak przystało na książkę dla najmłodszych - teksty są krótkie, ale zabawne. Używając prostych słów skonstruował fabułę na kilkanaście stron... a do tego z radosnym, nieprzewidywalnym zakończeniem!

Natomiast jeżeli chodzi o ilustracje... cudo! Autor wykorzystał całą przestrzeń - każdy róg - do stworzenia pełnej barw opowieści, która wręcz się rusza na naszych oczach! Każdy bohater - a przypominam iż na pierwszym planie mamy zwierzęta - jest inny! Jest po prostu... pięknie! Aż mam ochotę jechać na wieś!

Książka ma ogromny format - 230x300 mm - twardą oprawę oraz duże, kolorowe ilustracje. Jestem pewna, że spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy wolą zainwestować w książki na długie lata. Jestem pewna, że tak jak Matylda szukała skarbu, tak i dziecko będzie miała swój własny skarb... w postaci tejże książeczki!

Aż mam ochotę zajrzeć do wcześniejszych części i dowiedzieć się, jakie to jeszcze historie miała Krowa Matylda... i z radością oczekuję kolejnych, ponieważ potencjał jest ogromny! Kto wie, może już niebawem dowiemy się o tym wszyscy? Gorąco polecam!

Recenzja wraz z ilustracjami: http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2016/05/krowa-matrylda-szuka-skarbu-alexander.html

Ile zamieszania (i radości dla czytelnika) może wywołać jedna paczka! ;)

Ile zamieszania (i radości dla czytelnika) może wywołać jedna paczka! ;)

Dodaj cytat z książki Krowa Matylda szuka skarbu