Zasada domina

Okładka książki Zasada domina Barbara Parker
Okładka książki Zasada domina
Barbara Parker Wydawnictwo: Amber Cykl: Gail Connor (tom 4) Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Gail Connor (tom 4)
Srebrna Seria
Suspicion of Betrayal
Amber
2001-01-01
2001-01-01
Maciejka Mazan
powieść amerykańska literatura amerykańska XX wiek

Początek ciekawy, ale potem jakoś wszystko za bardzo się rozwlekało, a zachowanie głównej bohaterki, poprzez swoją naiwność, lekko irytowało. Dość szybko można się było zorientować, kto jest sprawcą. Dobre były wątki kubańskie :),ale to moja subiektywna ocena.

Ciekawa książka, którą szybko się czyta. Kilka rzeczy mnie drażniło, bo jako matka pewnie bym inaczej zareagowała i głupota bohaterki mnie irytowała. W połowie stało się jasne kto jest winien, ale cóż.... Mimo wszystko można sobie z nudów poczytać:)

No dałem szansę poważnie kilka razy wmawiałem sobie dasz radę jeszcze jedna kartka. Nie dałem rady...Początek obiecujący A potem cóż. Spadająca kropla mną w sobie więcej akcji niż ta to no sam nie wiem aż tyle czasu nie mam. Proszę mi wybaczyć. Nie będę jej kończyć. I jeśli to co bohatersko przeczytałem jest dalej w tym samym tonie to sorry.

Książka, która nie wywołała we mnie najmniejszych emocji. Myślę, że mogłabym, ją przerwać w połowie i nawet bym nie zauważyła braku. Jedyny moment, który robił wrażenie to historia z kotką, której akurat wolałabym nie poznać.
Niby napisana nieźle, historia też przemyślana, ale czegoś zabrakło.
Wyjątkowo irytowała mnie postać córki. Odnosiłam wrażenie, że czytam o dwóch różnych osobach. Czasem miałam ważenie, że autorka opowiada o dziecku, czasem o nastolatce, a niekiedy o dorosłej osobie. Może i dałoby się to zakwalifikować jako ciekawy zabieg ukazania faktu, że dziewczynka w tym wieku stoi na granicy dzieciństwa i kobiecości, gdyby była w tym jakaś spójność.

Reasumując: książka przyzwoita, ale raczej nudna. Bardziej jako "zapychacz" wolnego czasu niż coś, po co naprawdę warto sięgnąć dla zaspokojenia literackiego głodu.

Niby napisana nieźle, historia też przemyślana, ale czegoś zabrakło.
Wyjątkowo irytowała mnie postać córki. Odnosiłam wrażenie, że czytam o dwóch...

Świetna książka. Zostałam wciągnięta do reszty. I do samego końca nie spodziewałam się, kto jest tym złym... Szczerze polecam!

• Audiobooki
  • Kryminał
  • Na wymianę/sprzedaż
  • 2016

Dodaj cytat z książki Zasada domina