Solanin #1

Solanin (tom 1)
komiksy
Radosław Bolałek
komiks manga dorastanie

Opinia zbiorcza dla całości.

Ślicznie narysowany tygiel emocjonalny, który kopie dokładnie tam gdzie powinien. Bardzo życiowe to wszystko i pomimo czarno-białej oprawy przedstawia całe spektrum kolorów jakie natrafiają młodzi dorośli na początku swojej drogi. Co zatem to nie gra? Punkt wyjściowy do tomu drugiego czyli końcówka pierwszego. Jest tam straszliwe leniwe...

Dla fanów mangi, a dla niefanów nie... aż do zakończenia, które coś tam dobrego może jednak wróży!

Całą recenzję znaleźć można na:

Meiko i Naruo już od pewnego czasu mieszkają razem w Tokio. Dziewczyna utrzymuje ich dwójkę, pracując w firmie produkującej urządzenia biurowe, jednak szary świat dorosłych strasznie ją męczy i powoduje nienawiść do większości ludzi, których napotyka na swojej drodze....

Cudowna historia. Inio Asano to jeden z tych autorów, którzy potrafią stworzyć dobrą historię ze zwykłego życia. Rysunki są po prostu cudowne-zakochałam się w nich. Tła dopracowane, nieraz z elementami fotografii. Historia jest poruszająca i potrafi wciągnąć. Jednym słowem - dzieło sztuki.

Pięć lat temu Nastoletni Ja przeczytał Solanina i jedyne, co poczuł, to znużenie - zero akcji, dużo gadania, słowem: nuda, nuda, nuda.

Dziś, Dorosły Ja, przeczytał Solanina ponownie. I co? Dorosły Ja co chwilę to parskał śmiechem, to powstrzymywał cisnące mu się do oczu łzy wzruszenia. No bo ten komiks jest o mnie. O nas, młodych-dorosłych, jak to ładnie wymyślili sobie...

Na półkach: , , , ,

To jest tak życiowe i tak realistyczne, że fizycznie boli.

Na półkach: , , , ,

Solanin mój najcudowniejszy. Wielbię.

Genialna historia, bardzo prawdziwa i życiowa :) Polecam serdecznie! Przedstawia życie młodych ludzi w Japonii, oraz to jak nieprzewidywalne potrafi być.

Wspaniale opowiedziana historia, bardzo przypadła mi do gustu.

Natomiast ostatnie kartki przyprawiły mnie o nagłe zwilżenie oczu.

Dyskusje

• Manga