Luzytanie

literatura piękna
83-08-02416-5
Ireneusz Kania
literatura portugalska Portugalia

Epos narodowy Portugalczyków jest tym, czym Eneida dla Rzymian, na której zresztą był wzorowany.
Opowiada historię podróży Vasco da Gamy do Indii w fascynujący sposób przedstawiając dotychczasową oraz późniejszą historię Portugalii.

Warto sięgnąć po tę książkę, chcąc zagłębić się w luzofońską kulturę, zwłaszcza że odwołania do Camõesa spotkamy również i u polskich pisarzy...

• Literatura portugalska
  • Biblioteka
  • (Prze)czyta(ła)m po portugalsku
  • Literatura światowa
  • LISTA PWN
  • Literatura średniowiecza i "nowa żytnia"
  • Fragmentarycznie

Dodaj cytat z książki Luzytanie