Nieludzka medycyna. Lekarze w służbie nazizmu

Okładka książki Nieludzka medycyna. Lekarze w służbie nazizmu Stanisław Sterkowicz
Okładka książki Nieludzka medycyna. Lekarze w służbie nazizmu
Stanisław Sterkowicz Wydawnictwo: Medyk historia
historia
Medyk
2007-01-01
2007-01-01
978-83-89745-27-9
zbrodnie wojenne II wojna światowa nazizm

Nie polecam. Wstyd, żeby wydawnictwo wydało taką pozycję. Jest pełno błędów językowych, literówek, powtórzenia, zbędne litery. Autor ciągle co kilka zdań powtarza to co wcześniej napisał. Najbardziej uderza brak przypisów, co szczególnie jako osoba z tytułem profesora powinna wiedzieć, jak się pisze monografie. Przez to książka z punktu widzenia naukowego staje się kompletnie bezużyteczna. Nie wiadomo, gdzie są własne myśli autora, a gdzie cudze. Co więcej, na szczególne podkreślenie zasługują cytowane zeznania świadków - niezwykle cenne - ale - znów nie wiadomo skąd je autor wziął. Sama i to dość okrojona bibliografia nie wystarcza. Układ książki przypomina monografię Manuela Moros Peny - Lekarze Hitlera. Widać, że S. Sterkowicz się nią posiłkował. Tylko już widać, że w pierwszych rozdziałach coś nie wyszło. Usiłował się powoływać na Darwina - ze słabym skutkiem, nie zgłębiając kluczowych problemów dotyczących eugeniki, darwinizmu i in. Myląc walkę o przystosowanie do życia z eliminacją najsłabszych. Ogólnie odnosi się wrażenie,, pomieszania z poplątaniem".Bardzo słaba pozycja. Jestem strasznie zawiedziona. NIE POLECAM. Gandalf.com.pl

Niesamowite opracowanie. Choć wyczuwa się język naukowy, to jest bardzo przystępna.

Hmm no i mam problem - oceniając treść - 8 gwiazdek, wydanie - 0, słownie zero. Treść mnie usatysfakcjonowała, bo lubię taką tematykę - (fachowa, poparta dowodami); natomiast wydanie tej pozycji woła o pomstę... błędy nie tylko literówkowe, ale i ortograficzne - niestety wydawnictwo (Medyk) się nie postarało... a IPN sygnuje pozycję, wstyd, oj wstyd.

Bardzo, bardzo niechlujnie wydana książka. Takiego nagromadzenia błędów (nie wyłączając ortograficznych) jeszcze nigdy moje piękne oczy nie widziały! Errata do tej publikacji, to jak nic byłby II tom. Dałem 3 gwiazdki tylko ze względu na autora, bo jest mi go (w tej sytuacji) zwyczajnie żal. Wydawnictwo Medyk powinno mieć prawny zakaz publikowana czegokolwiek, a sama książka nadaje się na przemiał.

• Medycyna
  • II wojna światowa