Seryjni zabójcy

historia
978-83-1111-463-0
Ewa Westwalewicz-Moglińska
seryjni zabójcy

bardzo słabo napisana pozycja, którą ciężko polecić nawet fanom gatunku - więcej da poczytanie wikipedii albo amatorskich blogów

Naprawdę trudno napisać coś pozytywnego na temat tej pozycji . Już sama okładka i tytuł wprowadza czytelnika w błąd. Bo nie ma kogoś takiego jak seryjny zabójca no chyba , że ma dużego pecha w życiu . Są seryjni mordercy ale piszę to tylko tak dla wstępu , bo uważam to za istotną rzecz . Książka napisana jest bardzo chaotycznie znajdziemy tutaj ogromną liczbę literówek ....

Szybko się czyta, to zdecydowany plus. Sama narracja... cóż, dopóki nie natrafiłam na rozdział z wybitnie rażącymi literówkami, myślałam, że to wina autora (choć i tego nie wykluczam). Mnóstwo błędów, literówek. Część postaci opisana dość szczegółowo, inne z kolei potraktowane, niesłusznie, po macoszemu. Obawiam się tylko, że część o najgorszych ludziach świata będzie słabsza.

Okrojone opisy i co ważne nieaktualne materiały. Zakupując tę książkę myślałam, że zapoznam się z postaciami od strony psychologicznej. W książce zawarte są streszczone historie zbrodni i okoliczności.

Spodziewałam się czegoś więcej,a dostałam przepisaną na kartki papieru wikipedię. Daty,daty i głównie daty, same suche fakty, brak jakichkolwiek ciekawostek czy opisu zbrodni, zagłębiania się w psychikę tych ludzi też brakuje. Pominę już fakt,że niektórzy mordercy zostali opisani bardzo krótko, na półtorej strony,podczas gdy inni zajmują kilka stron książki.
Nie podobało...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sugerując się opisem z okładki spodziewałam się próby analizy zachowań seryjnych morderców. Niestety, próba ta okazała się nieskładną formą domysłów i insynuacji nie popartą ani rzeczowymi argumentami, ani badaniami, ani konsultacjami (czy to medycznymi, czy psychologicznymi). Ponadto, do worka o zachęcającym tytule seryjni zabójcy, autor wrzucił także masowych oraz innych...

Chaotycznie napisana. Autor podpiąwszy się pod jakże modny temat, może liczyć, że bez względu na wartość merytoryczną - to i tak się sprzeda. I sprzedaje się! Ja odniosłam wrażenie, że nic nowego do tematu biografii najbardziej znanych i wyuzdanych seryjnych morderców nie wnosi, poza pewnym usystematyzowaniem, które (jak już wspomniałam) jest dla mnie nieskładne.

O tego typu literaturze ciężko jest napisać coś twórczego. Po prostu pozycja jak najbardziej przeze mnie polecany każdemu kto interesuje się zawiłą psychiką seryjnych morderców. Krotko, bez zbędnych wywodów.

• Historia
  • 2019
  • Kryminalistyka
  • 2013
  • Chcę w prezencie
  • 2014
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Seryjni zabójcy