Ania z Lechickich Pól. Miłość Ani

Okładka książki Ania z Lechickich Pól. Miłość Ani Maria Dunin-Kozicka
Okładka książki Ania z Lechickich Pól. Miłość Ani
Maria Dunin-Kozicka Wydawnictwo: AiR Cykl: Ania z Lechickich Pól (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ania z Lechickich Pól (tom 3)
AiR
1991-03-01
1990-01-01
Ania Ukraina przyjaźń miłość

Przepiękne zakończenie całej trylogii. Daję ósemkę właśnie za to zakończenie. Poza tym jest to bardzo ciekawa książka ze względu na jej walory historyczne - zawiera bogaty obraz życia społeczeństwa polskiego w pierwszym okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Ostatnia część opowiada o losach dorosłej już Ani.
Dzięki chwilowej poprawie losu Przedborów Ania może odbyć studia w Grenoble we Francji, po czym wraca do Warszawy, gdzie znajduje pierwsze własne mieszkanie. Zostaje energiczną panią własnego domu, poza tym pracuje jako opiekunka w ośrodku pomocy społecznej, gdzie bardzo angażuje się w pracę.
Dzięki splotowi kolejnych okoliczności nawiązuje kontakt z mężem swojej matki, który tak mocno wpłynął na jej losy i w końcu nawiązują się między nimi harmonijne stosunki.

Ania przeżywa też "złą" i "dobrą" miłość i w końcu zostaje szczęśliwą narzeczoną ukochanego.

W sumie: można powieść czytać jako romans. Ale może komuś przynieść też inne wartości, które najlepiej odnaleźć dla siebie samemu.

Warto tę książkę "ocalić od zapomnienia".

Ostatnia część opowiada o losach dorosłej już Ani.
Dzięki splotowi kolejnych...

• Literatura dziecięca i młodzieżowa