Dlaczego kobiety uprawiają seks? Motywacje seksualne - od przygody po zemstę

David M. BussCindy M. Meston Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Mistrzowie Psychologii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Why Women Have Sex: Understanding Sexual Motivations from Adventure to Revenge
Agnieszka Nowak
Smak Słowa
psychologia ewolucja kobieta seks
Why Women Have Sex: Understanding Sexual Motivations from Adventure to Revenge
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agnieszka Nowak
Mistrzowie Psychologii
psychologia ewolucja kobieta seks

Bardzo przyjemnie się czyta. Wiele stawianych tez, jest popartych przykładami lub badaniami.

Pomimo kilku ciekawych spostrzeżeń i badań, książka przedstawia raczej nikłą wartość naukową. Po pierwsze razi mało pogłębiona analiza przedstawionych faktów. Po drugie spojrzenie, w znacznej mierze, z perspektywy amerykańskiego społeczeństwa. Coś pomiędzy książka popularnonaukową, a forum internetowym dla kobiet.

Nic odkrywczego nie znalazłam, a szkoda a do tego powtórkowe teksty z innej pozycji Bussa (Morderca za ścianą). Mam jeszcze na półce Bussa o zazdrości ale narazie sobie daruję bo prawdopodobnie tak również są powtórkowe opisy.
Najciekawszy jak dla mnie był początek i rozdział 1 "Zapach, ciało, twarz, sposób poruszania się, osobowość oraz tak tak poczucie humoru), teraz...

Jedna z najlepszych książek o seksie, jakie w życiu czytałem. Polecam wszystkim pacjentom.

Szybko się czyta, dobrze zorganizowany tekst na kartkach. Książka zawiera wiele cytatów z wypowiedziami ankietowanych pań, a nie posiada tabel i wykresów ze statystykami. Spodziewałam się bardziej raportu a nie stosunkowo szczegółowego i obszernego, acz wnikliwego zarazem studium przypadku. Omówiono kilka(naście) powodów z rzeczonych 238, które nawet nie wiem jak wyglądają...

Ulubiona Bussa :)

Najpierw przeczytałam tytuł - "Dlaczego kobiety uprawiają seks?" - i pierwsze, co chciałam sprawdzić, to czy przypadkiem autorem tego opracowania nie są "amerykańscy naukowcy". Nie, żebym zarzucała cokolwiek amerykańskiej nauce, ale jakoś po lekturze tej książki przestało mnie dziwić, dlaczego to Ameryka w obiegowej opinii jawi się jako ojczyzna absurdalnych i głupich...

Świetna pozycja dla wszystkich zainteresowanych behawiorem człowieka, psychologią ewolucyjną, socjologią stosunków międzyludzkich i podobnymi dziedzinami. Nazwisko Bussa - guru psychologii ewolucyjnej gwarantuje lekturę rzetelną i najwyższych lotów. Denerwujący jest tylko tytuł, który może sugerować kolejny bzdurny poradnik seksualny, o tym, co zrobić, żeby kobiecie było...

bardzo ciekawa pozycja opisująca motywacje seksualne kobiet, które nawet kobiety potrafią zaskakiwać

Lekturę z czystym sumieniem polecam wszystkim zainteresowanym. Zapewniam, że nie jest ona kolejną, pełną bzdur cegłówką stworzoną wyłącznie w celach zarobkowych. Czasami fajnie jest dowiedzieć się czegoś pożytecznego na temat kierujących nami mechanizmów...

• Psychologia
  • Seksuologia
  • Chcę w prezencie
  • E-book
  • Ebooki
  • Psychologia
więcej mniej

David M. Buss Dlaczego kobiety uprawiają seks? Motywacje seksualne - od przygody po zemstę Zobacz więcej