Czarna Perła

V.A. Richardson Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Saga Rodu Windjammerów (tom 1) literatura dziecięca
Windjammer. The House of Windjammer
Grzegorz Komerski
Jaguar
Windjammer. The House of Windjammer
Saga Rodu Windjammerów (tom 1)
literatura dziecięca
Grzegorz Komerski

Czarna Perła

Perła perle nierówna

Przełom XVI i XVII wieku w historii Holandii zapisał się jako czas rozwoju. Wprawdzie Republika Zjednoczonych Prowincji toczyła wojnę o niepodległość, ale jednocześnie budowała zręby swej późniejszej gospodarczej potęgi. Stocznie nie nadążały z budową statków, porty tętniły życiem, holenderskie kompanie handlowe prowadziły interesy z niemal całym...

Los rodu Windjammerów jest nierozerwalnie zwiazany z flotą żaglowców. Więc kiedy w 1636 roku tonie cała Gwiezdna Flota, groźba bankructwa wisi nad rodem. Piętnastoletni Adam jest zmuszony wkroczyć do niebezpiecznego swiata intryg.

Powieść opisująca XVII-wieczny Amsterdam, z elementami historycznymi i rozrzeszajaca sie Tulipanomanią-dla mnie brzmi świetnie!
Mimo dobrego...

Saga rodu Windjammerów, czyli trzy księgi jednej powieści: Czarna Perła, Córka lichwiarza i Ulica Noży to opowieść osadzona w Amsterdamie wieku XVII. Jest to czas rozkwitu Holandii pod każdym względem - rozwija się malarstwo, handel, kultura. Zakładane są kompanie handlowe, a...

Amsterdam, 1636 rok. Gdy na morzu tonie okręt "Syriusz" wraz z całą Gwiezdną Flotą, ród Windjammerów popada w kłopoty. Ciągnące się za głową rodziny problemy, pożyczki i niespełnione obietnice doprowadzają w końcu do jej śmierci. Następcą Herculesa Windjammera zostaje jego niespełna piętnastoletni syn, Adam. Jak poradzi sobie z taką odpowiedzialnością?

Nie wiem, co...

Mimo tego, że jestem zacięto fanką Fantazy, to ta książka dzięki swojej tajemniczości i intryg zaciekawiła mnie i nie pozwoliła od łożyć aż do dotarłam do ostatniej strony.

• Z biblioteki
  • Biblioteka