Czarna Perła

Okładka książki Czarna Perła
V.A. Richardson Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Saga Rodu Windjammerów (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Saga Rodu Windjammerów (tom 1)
Windjammer. The House of Windjammer

więcej Więcej

1 część niesamowitej wciągającej trylogii :D

Czarna Perła

Perła perle nierówna

Przełom XVI i XVII wieku w historii Holandii zapisał się jako czas rozwoju. Wprawdzie Republika Zjednoczonych Prowincji toczyła wojnę o niepodległość, ale jednocześnie budowała zręby swej późniejszej gospodarczej potęgi. Stocznie nie nadążały z budową statków, porty tętniły życiem, holenderskie kompanie handlowe prowadziły interesy z niemal całym...

Los rodu Windjammerów jest nierozerwalnie zwiazany z flotą żaglowców. Więc kiedy w 1636 roku tonie cała Gwiezdna Flota, groźba bankructwa wisi nad rodem. Piętnastoletni Adam jest zmuszony wkroczyć do niebezpiecznego swiata intryg.

Powieść opisująca XVII-wieczny Amsterdam, z elementami historycznymi i rozrzeszajaca sie Tulipanomanią-dla mnie brzmi świetnie!
Mimo dobrego...

Saga rodu Windjammerów, czyli trzy księgi jednej powieści: Czarna Perła, Córka lichwiarza i Ulica Noży to opowieść osadzona w Amsterdamie wieku XVII. Jest to czas rozkwitu Holandii pod każdym względem - rozwija się malarstwo, handel, kultura. Zakładane są kompanie handlowe, a...

Amsterdam, 1636 rok. Gdy na morzu tonie okręt "Syriusz" wraz z całą Gwiezdną Flotą, ród Windjammerów popada w kłopoty. Ciągnące się za głową rodziny problemy, pożyczki i niespełnione obietnice doprowadzają w końcu do jej śmierci. Następcą Herculesa Windjammera zostaje jego niespełna piętnastoletni syn, Adam. Jak poradzi sobie z taką odpowiedzialnością?

Nie wiem, co...

Mimo tego, że jestem zacięto fanką Fantazy, to ta książka dzięki swojej tajemniczości i intryg zaciekawiła mnie i nie pozwoliła od łożyć aż do dotarłam do ostatniej strony.

• Z biblioteki
  • Biblioteka