Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru

Okładka książki Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru Dariusz Tarczyński
Okładka książki Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Chyba jedna z najsłabszych pozycji, jaką przeczytałem. Niepotwierdzone niczym teorie, dość chaotycznie napisana, autor nie tłumaczy wielu pojęć, które mogą być niezrozumiałe dla potencjalnego czytelnika. Dodatkowo zaskoczyła mnie ilość błędów interpunkcyjnych i ortograficznych. Czy ktoś w ogóle sprawdził tę książkę pod tym kątem zanim została wydrukowana? Ktoś tu chyba chciałby szybko zarobić, tak by się nie narobić. Nie polecam. Zdecydowanie.

Niepospolity autor o niepospolitych umiejętnościach. Bardzo ciekawa koncepcja odszyfrowywania naszych wyborów, które przejawiają się w wyglądzie, a które mówią o nas więcej, niż byśmy chcieli. Świetny poradnik dla każdego, kto zwraca uwagę na to, co inni ludzie chcą nam przekazać w procesie komunikacji.

Lekturę zaczynało się z fascynacją, jednak im dalej w las, tym więcej nieścisłości i niespójności w teoriach autora. Trudno mi powiedzieć, czy miały one w czasie debiutu pokrycie w rzeczywistości, jednak z całą pewnością nie przetrwały próby czasu. Można tę książkę traktować jako ciekawostkę, może nawet jako punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, ale nie jako poważną pracę naukową.

Coś w tym jest, na podstawie różnych detali jesteśmy w stanie uzyskać informacje o człowieku. Nie brałabym jednak wszystkiego zbyt serio ;)

Nawet najbardziej otwarty umysł nie może pozostać obojętny na brak jakichkolwiek źródeł i zdania w rodzaju:

"Wydaje się prawdopodobnym to, że dzieci wykształcają sobie wadę wzroku trochę na życzenie, aby nie widzieć czegoś, co jest bolesne i smutne."
(rozdział VIII, str. 102)

Rozczarowujący stek bzdur.

(rozdział VIII, str. 102)

Rozczarowujący stek bzdur.

Książka może się spodobać tylko i wyłącznie ludziom czytającym horoskopy, wróżącym z czegokolwiek i wierzącym w czary. Pozostałym ludziom zdecydowanie odradzam.

Książka naprawdę bardzo dobra i przydatna. Jednak szkoda trochę, że niektórych przykładów strojów nawet już nie da się zobaczyć na ulicy, bo po prostu wyszły z mody... Ale zawsze można to jakoś odnieść na obecnie panujące trendy;)

Można wierzyć lub nie, zgadzać się z niektórymi opiniami, lub śmiać pod nosem. Może jednak warto czasami spojrzeć na siebie i innych trochę inaczej niż zwykle. I zastanowić się.

• Poradniki
  • Psychologia
  • Styl/Moda
  • Do kupienia
  • Przenie-czytane
  • Psychologia, socjologia etc.
  • PozaToCoWidać..

Dodaj cytat z książki Zrozumieć człowieka z wyglądu. Psychologia ubioru