Nakarmić wilki

Maria Nurowska Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Nakarmić wilki (tom 1) literatura piękna
W.A.B.
Bieszczady wilki
Nakarmić wilki (tom 1)
literatura piękna
Bieszczady wilki

Kasia- młoda absolwentka warszawskiej SGGW – przyjeżdża w Bieszczady, by móc tropić i obserwować wilki w ich naturalnym środowisku.

Dziewczyna zamieszkuje w pozbawionej prądu i bieżącej wody chatce w środku lasu w towarzystwie dwóch innych badaczy: Marcina i Olgierda. Mężczyźni nie wierzą, że Katarzynie uda się przetrwać wśród tylu niedogodności i zdecyduje się zostać w...

dzikie Bieszczady, wataha wilków, młoda obca kobieta, miejscowy kłusownik ... nie sądziłam, że można tak zakończyć książkę .

Niestety nie przekonała mnie ta książka, akcja się dłużyła, brak ciekawych zwrotów akcji i wydarzeń, uderzyła mnie monotonia tej książki. Tematyka ten nie moja bajka.

Wszystkie spotkania moje z literaturą M.Nurowskiej to wielkie emocjonalne przeżycie. Cudowna powieść o cudownych stworzeniach. Majestat wilka fascynuje. Zachwyca mnie autorka wiernym oddaniem ich natury i realizmem w opisach zachowań. Urzekająca aura Bieszczad wpływa kojąco po łzach,które mi popłynęły słuchając człowieczo-wilczego koncertu żałobnego.
P.S.
Nie ma większej...

Na całą książkę znalazł się tylko jeden bohater, który nie irytował. Wątek romantyczny jest okropny, a w książce nie czuć klimatu Bieszczad na który szczerze liczyłam. Przeciętniak.

Przyjemna.
Przeciętna.

Piękna książka. Zachęcił mnie opis, niby nie czytam takich książek, ale jednak mi sie podobało,

Na półkach: , , , , ,

Maria Nurowska akcję swojej książki osadziła w bieszczadzkich lasach. Poświęciła ją wilkom i to właśnie one są spoiwem i motywem przewodnim.
Katarzyna - studentka SGGW ma przeprowadzić w Bieszczadach badania do swej pracy doktoranckiej dotyczącej migracji wilków. Wprowadza się do prowizorycznej chaty wybudowanej w środku lasu, którą oprócz niej zamieszkują dwaj inni...

Cóż można napisać o książce Nurowskiej. Świetna,wciągająca,poruszająca niecodzienne problemy...Tylko..... zakończenie okropne....
Dobrze że jest drugi tom,muszę jak najszybciej go przeczytać.

Powiem krótko, wciąga mocno. a jak już będziecie ku końcowi czytania rzucajcie tak, żeby nikogo i niczego nie uszkodzić....:)

Dyskusje

1 656