Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Saga o Gutowie (tom 2) literatura piękna
Nasza Księgarnia
rodzina tajemnica
Saga o Gutowie (tom 2)
literatura piękna
rodzina tajemnica

Autorka z wielką dbałością o szczegóły historyczne, opisuje w książce dalsze losy rodziny Zajezierskich równie ciekawie jak w pierwszym tomie. Moją ulubioną postacią w tej części była niepokorna i pewna siebie Gina.

Przyjemna i lekka, podobnie jak pierwszy tom. Z pewnością przeczytam kolejny.

Zaczęłam, ale poległam już na początku.... Dla mnie beznadziejna.

Czytało mi się lepiej niż pierwszą część. Było jakoś bardziej autentycznie, a całość nie wydawała się tak poszatkowana jak poprzedniczka. Wiele dobrego tu za sprawą Giny, która jest barwną, ciekawą postacią. Z chęcią odkryję jak losy bohaterów potoczą się dalej.

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej! Mniej chaotyczna, mniej nudna, za to bardziej wciągająca i ciekawa. Dodatkowym atutem jest dobre osadzenie w realiach historycznych.
Szybciutko sięgam po trzeci tom!

Kontynuacja powieści wydaje mi się być nawet bardziej interesująca niż tom pierwszy.

W tym tomie akcja we współczesnym Gutowie toczy się trochę wolniej, co wspaniale rekompensuje historia Grażyny Toroszyn (Giny Weylan), która dąży do swojego celu - zostania sławną aktorką i niezależną kobietą w trudnych czasach - pierwszej Wojny Światowej oraz coraz bardziej zbliżającego się zagrożenia ze strony Niemiec.

Kolejny tom sagi, dalsze losy bohaterów. Czytałam niemal jednym tchem, by zobaczyć jaki związek z ich życiem będzie miało rozwiązanie zagadki. Ciekawi bohaterowie, a właściwie silne kobiety, wojna, emigracja, życiowe rozterki ... Doskonała seria.

Jak dla mnie Doskonała seria, Prawdziwa Saga przez duże S.

Dalsze losy znanych z pierwszego tomu bohaterów, Przeskoki czasowe pokazujące życie różnych pokoleń. W poprzednim tomie dużo było o życiu szlachty, ten zaś tom pokazuję, że szlachta i ich zwyczaje powoli odchodzą. Zmienia się mentalność. Pojawia się Gina, która nie myśli o tym co "ludzie powiedzą" i realizuję własne marzenia. To pierwsza kobieta w tej książce, która jest w...

Dyskusje

4 814