Przesmyk Centaura

Okładka książki Przesmyk Centaura
Piers Anthony Wydawnictwo: Rebis Cykl: Xanth (tom 4) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
8385202846
Lucyna Targosz
powieść amerykańska

Patronaty LC

Okładka książki Dragons Gold [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Ocena 0,0
Dragons Gold [... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Serpents Silver [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Ocena 0,0
Serpents Silve... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Chimaeras Copper [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Ocena 0,0
Chimaeras Copp... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Orcs Opal [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Ocena 0,0
Orcs Opal [Dra... Piers Anthony, Robe...

Mogą Ciebie zainteresować

Piers Anthony dojrzewa z tworzeniem światu Xanth, tak jak dojrzewają ich bohaterowie.

Kolejny tom tego autora rozbudowany w relacje międzygatunkowe, jednostka a magia, jak również jednostka i brak magii - i jak tu można sobie z tym poradzić.

Dor, syn Binka, dorasta podczas podróży i przychylnym okiem zaczyna patrzeć na córkę Trenta - czy będzie z tego miłość po wsze czasy?

Trzymam za nich gorąco kciuki.

Osobiście bardzo mi przypadło do gustu, że każdy tom to kilka lat dla bohaterów książki - z każdą odsłoną dojrzewają, doświadczają, kształcą się- kwitną. Czytając te historie - jest się razem z nimi (mocniej związuje to relacje czytelnika z bohaterami).

Warto sięgnąć po tą serię, na prawdę warto . Polecam.

Na półkach: , , , ,

Przyszedł czas na kolejny, już 4 tom opowieści z Xanth. Tak jak w poprzednim tomie, tutaj również głównym bohaterem jest Dor.
Król Trent wybiera się wraz z królową do Przyziemia z misją dyplomatyczną na tydzień. Postanawia on, żeby w ramach przyuczenia i nabrania doświadczenia Dor zajął jego miejsce - tzn. został królem (tymczasowym). Dor pewien, że sobie nie poradzi zaprosił swych przyjaciół aby mu pomogli. Czas mija a nasi przyjaciele, dobrze sobie radzą jednak pojawia się problem, mija tydzień a król nie wraca, i co teraz? Musi się on kogoś poradzić co dalej robić, przecież mogło coś się stać? Okazuje się, że musi udać się na wyprawę.
Dopiero teraz Dor, podczas wyprawy (tak tu również musi być wyprawa ;) - tym razem jest to misja ratunkowa - przekonuje się czym tak naprawdę jest rządzenie, oczywiście po drodze każda z członków grupy dowiaduje/uczy się czego nowego o sobie i otoczeniu.
W czwartym tomie niestety robi się już schematyczny, jak w poprzednich częściach, jest problem to trzeba gdzieś wyruszyć, stoczyć boje, po drodze poznawać swoje słabości i mocne strony, zakochać się itd.
I choć czyta się dobrze, to jednak jest to już lekko nudnawe. Oby następne tomy były lepsze, bo choć czytałam już kiedyś te tomy to jednak po odświeżeniu już tak bardzo mi się nie podają jak kiedyś.

,,Dorosły to złamane psychicznie dziecko.''

Powoli zaczyna mnie ciekawić jak tą książkę czyta się na haju albo jakimś innym środku, bo autor napewno coś brał pisząc tą książkę :D Mimo iż minimalnie widać spadek formy to i tak książka bawi.
Fragment z ceremonii ślubnej sprawił, że chyba obudziłem pół bloku.

Ocena 8-/10

,,Dorosły to złamane psychicznie dziecko.''

Fragment z ceremonii ślubnej sprawił, że chyba obudziłem pół bloku.

Ocena 8-/10

Ten tom to tragedia... przynajmniej w wydaniu NK. Kolega pożyczył mi zerknąć wydanie starsze i tam wszystkie gry słowne były oznaczone! W tym... wszystkie przełożono w sposób nieśmieszny i zniszczono je. Tomik męczyłam stanowczo za długo i na raty. Jak ktoś chce czytać Xantha to niech omija wydanie NK. Ja je ciągnąć będę do 9 tomu, bo już kupiłam. Potem wszystkie polecą do biblioteki. :/

Na półkach: , , , ,

Troszkę gorsza z dotychczasowych opowieści o krainie Xanth. W pewnych momentach fabuła przynudza. Po za tym wypada dobrze. Nowi bohaterowie, nowe magiczne talenty i nowa przygoda. Czyli wszystko to za co kochamy tą serię książek.

Król Trent z małżonką udają się z misją handlową do Przyziemia. Na tronie zastępuje go Dor, który musi sobie poradzić z trudnościami rządzenia. Władca nie wraca w określonym terminie. Trzeba wysłać ekipę ratunkową.

Kolejna z tomów o Xanthcie pokonała mnie. Zbyt dużo magii, za dużo różnorodności, zbyt wiele tomów przeczytanych jeden po drugim. Z pewnością na jakiś czas muszę "odpocząć" od tej krainy.

nowe wydanie chyba warto powrócić do dobrej lektury z przed lat

nowe wydanie chyba warto powrócić do dobrej lektury z przed lat

Nie podobała mi się,zbyt ta fantasty.Była jakaś taka nudnawa,może na początek bawiły mnie gadające przedmioty.Ale potem,zaczęły już irytować.

A dodanie potem Awarów,Chazarów raczej sprawiło,że czytałem tylko na siłę.
Dla mnie na nie.

A dodanie potem Awarów,Chazarów raczej sprawiło,że czytałem tylko na siłę.
Dla mnie na nie.

Genialne, naprawdę :o
Ciekawy wątek z Przyziemiem ale w teraźniejszości. Przyziemie w ogóle jest tutaj bardzo interesującym miejscem...
Uwielbiam Irene <33

Genialne, naprawdę :o
Uwielbiam Irene <33

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Pozdrawiam