Przesmyk Centaura

Okładka książki Przesmyk Centaura
Piers Anthony Wydawnictwo: Rebis Cykl: Xanth (tom 4) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
8385202846
Lucyna Targosz
powieść amerykańska

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Kolejna z tomów o Xanthcie pokonała mnie. Zbyt dużo magii, za dużo różnorodności, zbyt wiele tomów przeczytanych jeden po drugim. Z pewnością na jakiś czas muszę "odpocząć" od tej krainy.

Genialne, naprawdę :o
Ciekawy wątek z Przyziemiem ale w teraźniejszości. Przyziemie w ogóle jest tutaj bardzo interesującym miejscem...
Uwielbiam Irene <33

Piers Anthony dojrzewa z tworzeniem światu Xanth, tak jak dojrzewają ich bohaterowie.

Kolejny tom tego autora rozbudowany w relacje międzygatunkowe, jednostka a magia, jak również jednostka i brak magii - i jak tu można sobie z tym poradzić.

Dor, syn Binka, dorasta podczas podróży i przychylnym okiem zaczyna patrzeć na córkę Trenta - czy będzie z tego miłość po wsze...

1984

Na półkach: , , , ,

Przyszedł czas na kolejny, już 4 tom opowieści z Xanth. Tak jak w poprzednim tomie, tutaj również głównym bohaterem jest Dor.
Król Trent wybiera się wraz z królową do Przyziemia z misją dyplomatyczną na tydzień. Postanawia on, żeby w ramach przyuczenia i nabrania doświadczenia Dor zajął jego miejsce - tzn. został królem (tymczasowym). Dor pewien, że sobie nie poradzi...

,,Dorosły to złamane psychicznie dziecko.''

Powoli zaczyna mnie ciekawić jak tą książkę czyta się na haju albo jakimś innym środku, bo autor napewno coś brał pisząc tą książkę :D Mimo iż minimalnie widać spadek formy to i tak książka bawi.
Fragment z ceremonii ślubnej sprawił, że chyba obudziłem pół bloku.

Ocena 8-/10

Nie podobała mi się,zbyt ta fantasty.Była jakaś taka nudnawa,może na początek bawiły mnie gadające przedmioty.Ale potem,zaczęły już irytować.

A dodanie potem Awarów,Chazarów raczej sprawiło,że czytałem tylko na siłę.
Dla mnie na nie.

nowe wydanie chyba warto powrócić do dobrej lektury z przed lat

Ten tom to tragedia... przynajmniej w wydaniu NK. Kolega pożyczył mi zerknąć wydanie starsze i tam wszystkie gry słowne były oznaczone! W tym... wszystkie przełożono w sposób nieśmieszny i zniszczono je. Tomik męczyłam stanowczo za długo i na raty. Jak ktoś chce czytać Xantha to niech omija wydanie NK. Ja je ciągnąć będę do 9 tomu, bo już kupiłam. Potem wszystkie polecą do...

Na półkach: , , , ,

Troszkę gorsza z dotychczasowych opowieści o krainie Xanth. W pewnych momentach fabuła przynudza. Po za tym wypada dobrze. Nowi bohaterowie, nowe magiczne talenty i nowa przygoda. Czyli wszystko to za co kochamy tą serię książek.

Król Trent z małżonką udają się z misją handlową do Przyziemia. Na tronie zastępuje go Dor, który musi sobie poradzić z trudnościami rządzenia....

• Fantastyka
  • Fantasy