Impreza musi trwać

2010-08-09
2008-02-19
Maria Jaszczurowska
Kate Brian literatura młodzieżowa thriller

To chyba moja najmniej lubiana część serii - cieszę się z powodu powrotu jednej postaci ale myślę, że to mocny fanservice. Poza tym strasznie irytowała mnie Reed w tej części. Wciąż ciekawa ale wydaje mi się najsłabsza ze wszystkich książek o Billings.

Przeczytałam ją ''bez kontekstu'' tzn. nie od pierwszej części (czego nie wiedziałam) a i tak mnie zaintrygowała. Myślę, że dłużej zostanę przy tej serii.

Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem tej książki :) Autorka znów zaskakuje nas zakonczeniem. Jak zwykle nieprzewidywalne, chociaż według mnie przykre :( Jeśli ktoś zastanawia się nad sięgnięciem po tą serię to gorąco polecam :D Ja już czekam aż kolejna część przyjedzie. A jeśli ktoś (jak ja) lubi książki o szkole z internatem, intrygami, tajemnicami, ogólnie coś w tych klimatach to polecam książkę "wybrani" I dlasze części ;))

Miła. Nareszcie bez kryminału (elementy oczywiście były, ale w dostatecznej ilości),tylko przedstawiono zwykłe życie uczniów, zmartwionym brakiem balu. Czy uda im się na niego dostać? Czy dostąpią zaszczytu uczestniczenia w Dziedzictwie? Kto jest tajemniczą osobą, która organizuje imprezę?

To 6 książka z tej serii. Jak każda oczywiście mnie zaciekawiła i totalnie pochłonęła.
Od czasu jak Reed została prezeską Billings miałam złe przeczucia. Dziewczyna stała za prawdą zawsze murem, a teraz? Zaczęła łamać zasady, zapomniała o swoich przyjaciółkach, o swoim chłopaku i zaczęła pisać z chłopakiem swojej przyjaciółki. Czy to było fair?
Można powiedzieć, że przywiązałam się do tej serii, ale zrezygnuję z dalszego czytania, gdyż ta książka (poniekąd) mną wstrząsnęła. Lubiłam postać Reed, ale w tej książce, gdy zdradziła swojego chłopaka, zapomniała o wartościach, które zawsze nią kierowały w stronę dobra, moje zdanie na jej temat obraca sie o 180 stopni. Stała się taką 'Dziewczyną z Billings', która bawi się do upadłego, pije, wydaje pieniądze na ciuchy, 'bawi się facetami' itp.

Można powiedzieć, że...

Świetna część przygód Reed Breeman. Reed spotykają kolejne niespodzianki, przygody, problemy, rozczarowania i zaskoczenia. Związek z Joshem układa się bardzo dobrze, do czasu...
Nic nie trwa wiecznie. Jedno wydarzenie może wszystko zmienić. Bycie prezesem to nie taka prosta sprawa. Moje przypuszczenia na temat zakończenia tej części również się nie sprawdziły - zaskakujące zakończenie, sprawiające że od razu chce się sięgnąć po część następną i już ostatnią. Super książka. Polecam!

Niezaprzeczalnie najpiękniejsza okładka z całej serii!

Niezaprzeczalnie najpiękniejsza okładka z całej serii!

zawodowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zawodowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kate Brian w kolejnej części o szkole dla bogatych dzieciaków , udowadnia czytelnikom ,że nie tak trudno utrzymać dobry poziom książki.Od razu widać , że seria nie jest przeciągana na siłę a raczej z rozmysłem kontynuowana,żeby jeszcze bardziej intrygować czytelnika. Odrobinę bałam się,że autorka nie będzie miała świeżego pomysłu na kolejną część.Oczywiście się myliłam."Impreza musi trwać" jest przepełniona tajemniczą atmosferą i ciekawymi nowinkami na temat przywilejów dziewczyn z Billings.Tej części niewątpliwie pikanterii dodał romans Reed z Dashem i co dalej z niego może wyniknąć.Przyznam, że czytałam z zapartym tchem każdą stronę zawierającą jakikolwiek opis ich kontaktu.Cieszę się,że autorka nie zrobiła ze związku Reed i Josha sielanki,która każdemu w pewnym momencie by się znudziła.Na pewno jak najszybciej sięgnę po kolejną część , bo jak już Brian ukazała we wcześniejszych odsłonach,wciąż jest mnóstwo pytań na które trzeba znaleźć odpowiedź.

Kolejny tom serii TYLKO DLA WYBRANYCH również mnie wciągnął. Nie mogłam się oderwać. Polecam :)

• Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Impreza musi trwać