Spotkania po latach

Okładka książki Spotkania po latach Lucy Maud Montgomery
Okładka książki Spotkania po latach
Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Novus Orbis Seria: Kolekcja Lucy Maud Montgomery literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kolekcja Lucy Maud Montgomery
After many days
Novus Orbis
1995-01-01
1995-01-01
Joanna Kazimierczyk, Karolina Bałłaban
montgomery spotkania zbiór nowel

Po raz kolejny autorka pokazuje dogłębną znajomość natury ludzkiej.

Po raz kolejny autorka pokazuje dogłębną znajomość natury ludzkiej.

Montgomery zawsze zabiera mnie w podróż bliską mego własnego dzieciństwa dzięki tym opowieściom o zwykłych ludziach z małych miasteczek :)

"Spotkania po latach" to zbiór opowiadań kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, poświęconych spotkaniom różnych ludzi po wielu latach niewidzenia się.
Do książki podchodziłam dwukrotnie. Za pierwszym razem przeczytałam kilka opowiadań i stwierdziłam, że są nudne, po czym oddałam lekturę do biblioteki. Teraz wypożyczyłam ją znowu i przeczytałam do końca. Tylko niektóre opowiadania nie zainteresowały mnie, reszta bardzo mi się spodobała; moim ulubionym jest "Zapłata".
Książka została napisana niepowtarzalnym i magicznym stylem Montgomery, jakim pisała tylko ona.
W oczy rzucały się błędy interpunkcyjne, polegające na tym, że często brakowało pauz lub były postawione nie tam, gdzie trzeba. Błąd ten był najczęściej popełniany w opowiadaniu pt. "Człowiek, który wszystko zapomniał".
Mimo wszystko polecam.

• Lucy Maud Montgomery
  • Montgomery
  • Chcę mieć
  • Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Spotkania po latach