Dzban ciotki Becky

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Kolekcja Lucy Maud Montgomery literatura dziecięca
A Tangled Web
2008-01-01
Ewa Fiszer
Kolekcja Lucy Maud Montgomery
miłość przyjaźń rodzina

Na początku miałam problem z wdrążenie się w historię tylu tu było Darków i Penhallowów, ale kiedy już przebrnęłam przez opisy członków klanu bardzo dobrze mi się czytało. Było tu dużo ciekawych wątków i chyba najbardziej podobała mi się historia Małgorzaty. Niezwykle piękna historia o nadziei oraz o szczęściu tam gdzie się go nie spodziewamy.

"Dzban..." odróżnia się od najlepiej znanych powieści L. M. Montgomery, tym, że opowiada o dorosłych bohaterach. Liczba mnoga ma uzasadnienie, bo od postaci z rodów Penhallow'ów lub Dark'ów aż miesza się w głowie.
Tytułowa ciotka Becky to zażywna staruszka, nestorka rodu, która wie wszystko o wszystkich, ma cięty język, a z uwagi na swój wiek przestała już dawno przejmować...

Wspaniała opowieść, pełna nadziei, piękna i dobra, ukrytego tam gdzie się go najmniej spodziewamy.

W świecie książek Lucy Maud Montgomery nie ma wielkich sensacji, zbrodni i szalonych uniesień. Wszystko toczy się łagodnie swoim rytmem, choć nie brakuje tu romantyzmu, humoru i wzruszeń. „Dzban ciotki Becky” nie ma jednego głównego bohatera, jego rolę przejmują kolejno pojedyncze osoby z klanu Penhallowów lub Darków. To sprawia, że tą wielowątkową powieść czyta się tak,...

"W pajęczynie życia"-ten tytuł bardziej do mnie przemawia niż "Dzban ciotki Becky".Zawiłość ludzkich losów,tajemnice które skrywają,trudna przeszłość to wszystko można tu dostrzec.Każdy z bohaterów musi podjąć decyzję,która dotyczy dalszego życia.Budować więzy z innymi czy zerwać nić przyjaźni?
Chęć zdobycia dzbanu( pamiątki rodzinnej) sprawia że rusza lawina...

Urocza opowieść o dwóch rodzinach. I zagadka, która trzyma w napięciu.
Kto otrzyma zabytkowy dzban ciotki Becky? Co wydarzy się w klanie Darków i Penhallowów w ciągu roku?
Jedna z późniejszych powieści autorki, czasy po Wielkiej Wojnie, czyli dzisiejsze międzywojnie w Kanadzie. Cała Maud. Warto. Dla miłośniczek Ani i Emilki - lektura obowiązkowa.

Urocza, staroświecka powieść dla dorosłych. Początek tej opowieści to mój ulubiony fragment twórczości autorki. Przyjęcie, które wyprawia ciotka Beckey jest po prostu niesamowite, to popis słownej szermierki i zarazem cudowne pokazane interakcjami między członkami rodziny. Galeria bohaterów, których stworzyła autorka jest moim zdaniem genialna. Śledzenie prawdziwych,...

Cudowna opowieść o czasach minionych, która chociaż mocno osadzona w historii, pokazuje nadal aktualne typy ludzkiego charakteru. Zestarzała się najlepiej z książek L.M.M., tuż obok "Błękitnego zamku".

To książka dla dorosłych i z biegiem lat coraz bardziej docenia się jej urok. Historia dzbana to tak naprawdę historia poszczególnych członków rodziny, którzy starają się o jego otrzymanie. Podczas rywalizacji dojrzewają i rozumieją się wiecej. Urocza opwieść o tym, że nie zawsze to czego się pragnie jest najlepsze dla człowieka.

Lucy, droga Lucy... Dlaczego dopiero teraz wzięłam się za resztę twoich książek?
"Dzban ciotki Becky" czy też w przypadku wydania, z którego ja korzystałam "W pajęczynie życia" to niezmiernie wciągająca opowieść o dwóch rodzinach

Dyskusje

1 294