Kajko i Kokosz. W krainie borostworów

Okładka książki Kajko i Kokosz. W krainie borostworów Janusz Christa
Okładka książki Kajko i Kokosz. W krainie borostworów
Janusz Christa Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kajko i Kokosz (tom 18) komiksy
2003-01-01
1987-01-01
51 min.
Kajko Kokosz zbojcerze

Komiks KULTOWY. "Kultowy" nie oznacza wcale najlepszy. W zasadzie to wielu ustępuje. Ale bez wątpienia otoczony jest kultem. Może to zasługa borostworów? :-)

Po akcji dywersyjnej Zbójcerzy wysycha studnia w Mirmiłowie. Kajko i Kokosz muszą udać się do Pani Przyrody, która mieszka w krainie Borostworów. Przyjdzie im zmierzyć się ze Strachem, pnączakami, Bugim, Mamuną i jej synem Leśnym Lichem.

Legendarny komiks.
Opowieść o przygodach dwóch wojów Kajka i Kokosza w świecie rycerzy, smoków, czarownic i magii.
Pełna ciepła i humoru. Polecam.

Legendarny komiks.
Pełna ciepła i humoru. Polecam.

Zbiór krótkich historii które łączy jeden temat. Ciekawe, jednak nie jest to mój ulubiony album

Komiksy Kajko i Kokosz, podobnie jak i duet Asteriksa i Obeliksa, powinny być przepisywane przez psychologów w ramach terapii, lekarstwa i jedynego złotego (acz skutecznego) antidotum na wszelkie smutki, depresje, traumy i zły nastrój. Na wszystko. A co najważniejsze, byłyby dostępne wszędzie, w każdej księgarni, bibliotece, czy we własnych szafach, które kryją nie jeden skarb. Bo te komiksy czynią cuda.
Niedorzecznie mówię?
Oto dowody:
- czytasz i tak się wciągasz, że zapominasz o tym, co cię trapi, co cię gryzie. Zapominasz o "bożym świecie" z sobą włącznie i zaczynasz żyć obrazkami komiksu.
- Każda strona serwuje co najmniej dwie salwy śmiechu.
- Kartkujesz z uśmiechem, dochodzisz do końca i wracasz do wcześniejszych stron, by jeszcze raz przejrzeć te historie. By jeszcze raz obejrzeć dokładnie każdy z obrazków, które są idealne w każdym calu. Rysownicy owych komiksów, to mistrzowie kreski i detali. Przyjrzyj się, że na drzewach siedzą ptaszki, że pod nogami plącze się mały piesek, który stroi miny, a brzuchy wojów i urania reagują przy każdym ruchu. To są niezwykłe rysunki, z równie efektownymi tekstami "w chmurkach".
- Te komiksy leczą. Leczą dusze, ciało i umysł.
Mało dowodów? Zajrzyj do komiksu i sam się przekonaj.

"Kajko i Kokosz W krainie borostworów", to prześmieszna historia związana z ... brakiem wody w wiosce. Do studni wpadł Oferma, rycerz niedojda nasłany przez Hegemona - dowódcę grupy wojów-rycerzy. I nagle, w nocy, studnia wyschła. Aby temu zaradzić Kajko i Kokosz udają się do Pani Przyrody, by prosić o nią. Mieszkańcy bowiem tracą siły, susza niszczy ich ciała i chęci, tracą zapał i energię, co z pewnością wykorzystają rycerze Hegemona.
Podróż tej dwójki prowadzi przez knieje i lasy, a w każdym ich zakątku spotykają kogoś innego, oczywiście z jakimś NADER WIELKIM dylematem. Ten skubie tego, a ten następnego. Brzydula kocha maszkarę, ale woli mu tego nie mówić. Syn złośnik zamienia się charakterem z Kajkiem, a wszyscy muszą istnieć ze sobą bez względu na to, jakie prawa natury nimi rządzą. Bo wbrew pozorom banalna historia tego komiksu zawiera wiele prawdy. A, że zapewnia uśmiech i rechot, to już skutek uboczny.
Polecam koniecznie
#agaKUSIczyta

Klasyk z czasów dzieciństwa

Klasyk z czasów dzieciństwa

Historię wyprawy Kajka i Kokosza do krainy borostworów przeczytałem w dzieciństwie niezliczoną ilość razy i zdecydowanie była to moja ulubiona część przygód dzielnych wojów Mirmiła. Ulubiona tak bardzo, że pozostałych zeszytów sagi (a kilka na pewno przeczytałem) nie mogę sobie dziś nawet przypomnieć. Wyraźnie pamiętam natomiast to, co mnie w tej opowieści najbardziej zaczarowało. Były to: podróż w głąb nieznanej, tajemniczej puszczy i dziwaczne, lecz bardzo sympatyczne stworzenia, jakie na swej drodze spotkali bohaterowie. Patrząc na tę opowieść z perspektywy lat mogę dziś powiedzieć, że okazała się dla mnie wręcz prorocza i w wielkim stopniu wpłynęła na to, kim jestem dzisiaj. W dorosłym życiu wciąż bowiem marzę o tajemniczych wyprawach w nieznane i co rusz spotykam na swej drodze dziwne stworzenia :))) Niestety, teraz już nie zawsze sympatyczne

Moja ulubiona część Kajka i Kokosza, zarówno w dzieciństwie, jak i obecnie (czytałam z córkami). Całość bardzo fajnie podzielona na rozdziały. Wypełniona cudownymi postaciami borostworów nawiązuje do demonologii i mitologii słowiańskiej. Nadal jestem zachwycona. To jest ponadczasowa lektura, polecam nie tylko miłośnikom komiksów :)

o Kajku i Kokoszu można napisać tylko jedno: wybitny :)

Nie rozbijajmy się na ocenę poszczególnych tomów... (bo oberwałoby się borostworom :P )

o Kajku i Kokoszu można napisać tylko jedno: wybitny :)

okładka fajna ale książka średnia

okładka fajna ale książka średnia

• Komiksy
  • Komiks
  • Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Wspomnienia z dzieciństwa
  • Komiksy

Dodaj cytat z książki Kajko i Kokosz. W krainie borostworów