Fleje

literatura dziecięca
83-7298-732-7
Jerzy Łoziński
fleje państwo głuptakowie roald dahl

Czytałam jako dziecko i nie pamiętam nic oprócz tego, że ogromnie mi się podobała. (Czy to w tej książce bohater nosił w brodzie resztki jajecznicy ze śniadania?). Roald Dahl genialnym pisarzem był.

Dzieciom na pewno się spodoba. Zabawna, napisana przystępnym językiem, dostarczyła mnóstwo radości.

Na półkach: , , , , ,

Głuptaśna książka o Państwu Głuptakach. O tym jacy są, co jedzą i czym się zajmują.

Przepełniona specyficznym humorem Dahl'a!
Wzbogacona prześmiesznymi rysunkami Blake'a!
Może "The twits" nie jest arcydziełem, jednak warto zapoznać się z tym tytułem oraz twórczością autora "Charlie i fabryka czekolady" :D.

Fenomenalne!

Nie tylko dla dzieci ;)

Genialnie prosta, realistyczna wizja codziennego życia pewnego osobliwego małżeństwa:)...
Chociaż czy na pewno osobliwego?...
Czy w każdym z nas nie pojawiają się te "dziwne" starcze zachowania...
Starość nie jest piękna, ale chyba tak jak w tej książce, może być stosunkowo zabawna:)).

Pierwszy raz po historię pana Flei i Pani Fleja sięgnęłam mając jakieś 7 lat. Kilka razy czytałam ją młodszym kuzynkom, gdy już byłam nastolatką. Będąc już niemal dorosłą obywatelką skusiłam się, żeby ją ponownie przeczytać. Nie żałowałam. Kolejny już raz nieźle się uśmiałam, na nowo przypominając sobie przezabawne potyczki jakże niecodziennego małżeństwa. Stanowczo polecam...

Równie obrzydliwie niesmaczna, co dydaktyczna :-)

Książki pana Dahl zawsze mnie urzekały. Ta nie była wyjątkiem:)

• Po angielsku
  • Z dzieciństwa