Cudnów 1660

wojskowość staropolska wojny z Rosją
historia
Historyczne Bitwy
wojskowość staropolska wojny z Rosją

Wielki plus dla autora to brak historii konfliktów polsko-moskiewskich w pierwszych rozdziałach książki, a jedynie krótkie omówienie konfliktu z lat 1654-60 na ukraińskim froncie i skupienie się od na wyprawie cudnowskiej.

Bardzo dobre pióro, szczegółowy przebieg kampanii i najważniejszych bitew. Książka zakończona jest merytorycznym podsumowaniem i oceną operacji...

Bardzo przyjemny, łatwy w odbiorze język autora. Opis zmagań pod Lubarem-Cudnowem-Słobodyszczami bardzo plastyczny i bogaty w szczegóły. Jedyną większą wadą tej pozycji to fatalne mapy, nie tylko bardzo "umowne", co wręcz zupełnie nie korespondujące z treścią książki.

Dobrze się czyta. Autor przedstawił temat w przystępny sposób. Mamy również teksty źródłowe co jakiś czas. Zwięźle i konkretnie napisany epilog.
Polecam zainteresowanym tematem.

Zwycięstwo w bitwie pod Cudnowem to wydarzenie o którym powinien wiedzieć każdy fan historii Polski. W 1660 na polach Cudnowa i Słobodyszcz 30 000 armia koronna, wspierana przez kilkanaście tysięcy Kozaków i Tatarów, osaczyła 50 000 armię moskiewską. Kiedy głównodowodzący polskimi siłami hetmani Potocki i Lubomirski dowiedzieli się o przybyciu 40 000 armii kozackiej,...

Porządnie i ciekawie napisana. Czytanie takich książek to przyjemność.

• Historia
  • Historyczne Bitwy