Grzech niewiedzy

2004-01-01
Jan Hensel
miłość romans sensacja

Potwierdzam! Pasjonująca książka!
Przepadłam w tej historii...
Mam, chyba, jakiś sentyment do książek z tamtych lat...
Nie jest to jakaś górnolotna książka, ale...ja z przyjemnością ją czytałam (a o to przecież chodzi) 😁
Była tu miłość i nienawiść, chciwość, żądze, pieniądze, tajemnice, brutalne morderstwo, przemoc, rasizm, zdrada, ...a do tego, genialne wykreowane postaci i fabuła trzymająca w napięciu...
I ten czar starych posiadłości, powiew tamtych lat i przeszłości...
Materiał na film!

Potwierdzam! Pasjonująca książka!
Przepadłam w tej historii...
Mam, chyba, jakiś sentyment do książek z tamtych lat...

Tylko książki Beverly Barton dają mi tak wielkie poczucie komfortu, ulgi i czystej przyjemności. Mimo, że raczej nieskomplikowane, urzekają mnie fabułą i bohaterami. Ta, niby taka jak inne, ale doskonała w swoim podobieństwie. Polecam gorąco!

Bardzo dobrze się czytało. Polecam

Bardzo dobrze się czytało. Polecam

Po przeczytaniu kilku romansów obyczajowych, postanowiłam sięgnąć po jakiś romans z wątkiem kryminalnym. I trafiłam na „Grzech niewiedzy”. Po opisie nie wiedziałam czego się spodziewać, ale jak zaczęłam czytać, spodobała mi się. A już po kilku rozdziałach wciągnęłam się tak, że musiałam dojść do ostatniej strony.

Wątek romantyczny rozkręcał się dość powoli, przechodził od nienawiści, po namiętność do prawdziwej miłości.

Jolie jakoś od razu wzbudziła moją sympatię, choć z początku została wykreowana na wyrodną córkę i kobietę kierowaną rządzą zemsty, podobnie jak Max.

Trochę irytujące było zachowanie Mallory, rozpieszczonej nastolatki, która nie zmieniła się niemal do ostatniej strony.

W książce pojawia się wiele wątków i wiele bohaterów, przez co trochę pogubiłam się w nazwiskach szeryfów, detektywów i policjantów, ale na ogół każdy bohater wnosił coś do treści książki i uzupełniał całość.

Watek masakry w Bell Rose zaciekawił mnie, ale oczekiwałam czegoś więcej. Spodziewałam się odkrywania poszlak, nagłych zwrotów akcji, a nie zacieranych śladów i pozostawania niemal cały czas w punkcie wyjścia. Bohaterowie, a w zasadzie autorka, nie zrobiła nic, by naprowadzać na mordercę, uniewinniać… Poniekąd prawda wyszła na jaw sama przez ujawnienie się szaleńca.

Ale podsumowując, całość bardzo mi się podobała i chętnie sięgną po inną książkę Beverly Barton.

Polecam!!

Wątek romantyczny rozkręcał się dość powoli, przechodził od...

Kryminalny romans z rodzinnymi tajemnicami w tle...
Tajemnicami sprzed lat , na konfederackim południu Ameryki.
Wielkie namiętności....
Jak czytałam ,doszłam do wniosku ,że coś mnie w życiu ominęło chyba :-)
Nie doświadczałam takich skrajnych emocji : kochać kogoś do szaleństwa i nienawidzić :-)
Nie mogłam się oprzeć i tego nie napisać :-)
Tak naprawdę idea tego wielkiego uczucia nie przemówiła do mnie.
Nie ,że nie wierzę w takie przypadki . W tej książce autorka nie zagrała na moich zmysłach , jeśli chodzi o potężną miłość zmiatającą po drodze wszystko.
Może też nie zachwyciłam się , bo nie w smak mi bohaterki , którymi trzeba się ciągle opiekować, omdlewające ,przeciekające lelije. Tych tu pod dostatkiem .
Czasem miałam wrażenie ,że powieść nie dzieje się współcześnie , tylko w realnych czasach plantacji . Prawie słyszałam chrzęst krynolin południowych , eterycznych piękności.
Dobrze ,że główni bohaterowie ( choć targani namiętnościami) byli bardzo energiczni .
Wątek kryminalny ciekawie poprowadzony ,potem jednak , im bliżej końca -spłaszczony .
Przyznaję ,że nie domyślałam się ostatecznych rewelacji i to jest na plus!
Nie uważam czytania Grzechu niewiedzy za stracony czas i pewnie sięgnę po inne historie Beverly Barton , choćby po to , żeby przekonać się jak wypadną w mojej opinii !

Kryminalny romans z rodzinnymi tajemnicami w tle...
Tajemnicami sprzed lat , na konfederackim południu Ameryki.
Wielkie namiętności....
Jak czytałam ,doszłam do wniosku ,że coś mnie w życiu ominęło chyba :-)
Nie mogłam się oprzeć i tego nie napisać :-)
Tak naprawdę idea tego wielkiego...

Jednym słowem REWELACJA.Książka wciągająca od samego początku,nie można się od niej oderwać bo chce się wiedzieć co dalej.To druga przeczytana przeze mnie książka tej autorki i na pewno sięgnę po kolejną.

trzyma w napięciu, nie powiem. romans przeplatający się z kryminałem, super:)

trzyma w napięciu, nie powiem. romans przeplatający się z kryminałem, super:)

Ogromne zaskoczenie. Choć z początku podchodziłam z niemałą rezerwą do tego typu książek, zagłębiając się w stworzoną przez Beverly Barton historię przekonałam się do thrillerów z nutą romansu w tle. Po raz kolejny autorka zaskoczyła mnie zakończeniem swojej książki, którego zupełnie się nie spodziewałam. Jest to wielkim plusem, dla mnie bardzo ważnym w każdej pozycji. Znakomita kreacja postaci, brak długich, męczących opisów i ciekawy język autorki zasługują na szczególną pochwałę. Akcja nie była zbyt dynamiczna, jednak niewątpliwie bardzo wciągająca, co przyciąga uwagę czytelnika. Nie wspominając oczywiście o wątku miłosnym, który choć momentami zbyt ckliwy, wzbogacał dodatkowo fabułę. Gorąco polecam!

"Wstrząsająca zbrodnia, ognista namiętność i misternie tkana sensacyjna intryga w ekscytującej powieści" ~ Publishers Weekly

Świetna, nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo fajnie się czyta. Zakończenia się nie spodziewałam, choć trochę się zawiodłam.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał
  • Romans
  • Thriller romantyczny
  • Beverly Barton

Dodaj cytat z książki Grzech niewiedzy