Z moim tatkiem

Krajowa Agencja Wydawnicza
1985-01-01
1985-01-01
830300641X
zbiór opowiadań/nowel satyra polska - 20 w.

Okładka książki Duchy na dachu. Groteski Jerzy Afanasjew, Roman Bratny, Wiesław L. Brudziński, Jan Brzechwa, Andrzej Bursa, Michał Choromański, Feliks Derecki, Stanisław Dygat, Zygmunt Fijas, Konstanty Ildefons Gałczyński, Ludwik Górski, Jerzy Górzański, Stefania Grodzieńska, Ryszard Marek Groński, Jarosław Iwaszkiewicz, Świętopełk Karpiński, Adam Kreczmar, Stanisław Lem, Antoni Marianowicz, Sławomir Mrożek, Janusz Odrowąż-Pieniążek, Janusz Osęka, Jeremi Przybora, Bruno Schulz, Anatol Stern, Artur Maria Swinarski, Jerzy Szaniawski, Julian Tuwim, Zbigniew Uniłowski, Andrzej Warchał, Maciej Zembaty, Stanisław Zieliński
Duchy na dachu... Jerzy Afanasjew, Ro...
Okładka książki Dekalog. Scenariusze filmowe Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz
Dekalog. Scena... Krzysztof Kieślowsk...
Okładka książki 60 minut na godzinę Maria Czubaszek, Jacek Fedorowicz, Jan Kaczmarek, Andrzej Waligórski, Marcin Wolski, Andrzej Zaorski
60 minut na go... Maria Czubaszek, Ja...

Pamiętam , że książkę ,, Z moim tatkiem" Jacka Sawaszkiewicza czytałam w czasach mojej młodości. Śmieszne historyjki z morałem wywoływały uśmiech na twarzy. Lekka , łatwa i przyjemna lektura.

Lekkie, zabawne...czas dawnej polski oczami dziecka.

Lekkie, zabawne...czas dawnej polski oczami dziecka.

Doskonała groteska, doskonały dowcip, wyśmianie nie tylko poprzedniego ustroju ale i ludzkich słabości i przywar.

Do tej lektury i innych Pana Sawaszkiewicza wraca się cały czas z przyjemnością. Bardzo dobra pozycja.

mama ciągle każe żebym to jej czytała

mama ciągle każe żebym to jej czytała