Duchy na dachu. Groteski

literatura piękna
1974-01-01
groteska antologia

Różni autorzy = różne odczucia. Niektóre fragmenty przypadły mi bardziej do gustu inne czytało mi się ciężko.

Jeśli ktoś, podobnie jak ja, jest fanem absurdu, koniecznie musi sięgnąć po ten zbiór opowiadań. Nie polecam jednak czytać jednego tekstu po drugim... Za mało czasu na refleksje i... ochłonięcie. Można oszaleć!

Zbiór świetnych, nietuzinkowych, wypełnionych absurdem, przyprawionych ironią i bezwzględnie aktualnych opowiadań. Naszpikowane świetnymi pomysłami, inteligentne, pisane barwnym językiem śmieszą, ciekawią i uczą. Krótkie jakże różnorakie, jakże wciągające.

Dyskusje

• Chcę w prezencie