Duchy na dachu. Groteski

Okładka książki Wehikuł wyobraźni Krzysztof Boruń, Czesław Chruszczewski, Andrzej Czechowski, Konrad Fiałkowski, Dariusz Filar, Stanisław Lem, Krzysztof Wiesław Malinowski, Danuta Owadowska, Bohdan Petecki, Zbigniew Prostak, Jacek Sawaszkiewicz, Jerzy Siewierski, Adam Wiśniewski-Snerg, Janusz Andrzej Zajdel, Witold Zegalski, Andrzej Zimniak, Wiktor Żwikiewicz
Ocena 7,2
Wehikuł wyobraźni Krzysztof Boruń, Cz...
Okładka książki Listy 1956-1978 Stanisław Lem, Sławomir Mrożek
Ocena 7,7
Listy 1956-1978 Stanisław Lem, Sław...

Różni autorzy = różne odczucia. Niektóre fragmenty przypadły mi bardziej do gustu inne czytało mi się ciężko.

Jeśli ktoś, podobnie jak ja, jest fanem absurdu, koniecznie musi sięgnąć po ten zbiór opowiadań. Nie polecam jednak czytać jednego tekstu po drugim... Za mało czasu na refleksje i... ochłonięcie. Można oszaleć!

Zbiór świetnych, nietuzinkowych, wypełnionych absurdem, przyprawionych ironią i bezwzględnie aktualnych opowiadań. Naszpikowane świetnymi pomysłami, inteligentne, pisane barwnym językiem śmieszą, ciekawią i uczą. Krótkie jakże różnorakie, jakże wciągające.

niestety nie przypadła mi do gustu. Poziom absurdu jest tu tak wielki, że całość wydaje się wręcz infantylna. Przeczytałem do połowy,pozostała część była już tylko kartkowana. w poszukiwaniu lepszych kawałków- bez skutku.

Dodaj cytat z książki Duchy na dachu. Groteski