Kamizelka

Bolesław Prus klasyka 24 str.
2012-01-01

Greg
klasyka
Śmierć Los Miłość Uczucia

Kup książkę

Piękna historia o prawdziwej miłości, choć happy endu tu nie uświadczymy. Może właśnie dzięki temu nowela ta ma tak silne przesłanie.

Mój numer 1 wśród dzieł Bolesława Prusa - zaraz za nimi jest Antek i Faraon. Genialne posunięcie z jego strony, bo każdy człowiek zadaje sobie pytania jak reagować gdy osoba z jego bliskiej rodziny umrze. Wszystkich nas to czeka, nie ma od tego żadnych wyjątków. Nowelka, która zawiera bardzo mądre przesłanie - że kłamstwo nigdy nie popłaca i zawsze ono miało krótkie nogi....

On ją zapina, a ona odpina, czy jakoś tak. Uważam, że nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa, więc przekaz tej noweli do mnie nie trafia. Źle jest oszukiwać siebie samego, a jeszcze gorzej kogoś innego. A już najgorsze jest oszukiwanie siebie samego poprzez oszukiwanie kogoś innego.

Książka dobra Opisuje białe kłamstwo.Smutne opowiadanie.Dla starszych,nie ma tu co powiadać,

Kanon i moc wielkiego mistrza!

Kłamstwo jest szlachetne i lepsze od prawdy, a to ciekawe. Nadzieja to bardzo piękne uczucie, ale kłamać, aby dawać nadzieję? Nie kupuję tego w ogóle, jakieś takie pokręcone to trochę.

śliczne

Z serii - uzupełnianie lektur. Kolejne krótkie, lecz przejmujące opowiadanie. Lepiej zapoznać się późno niż wcale. Być może wręcz starszemu czytelnikowi bardziej przypadnie do gustu

Ładna opwiastka o sile miłości, raptem pare stron a się wzruszyłem. Jedna z ciekawszych lektur w programie gimnazjum.

7/10 bo prawdziwa miłość odzwierciedla się w prostych gestach, nawet w najgorszych chwilach.

Dyskusje

24 164