Piekielna sztuka

Beata Nowosielska Wydawnictwo: Novae Res kryminał, sensacja, thriller
Novae Res
2024-02-26
2024-02-26

John jest kandydatem na gubernatora stanu Georgia. Musi być nieskazitelny, jednak jest tylko człowiekiem, a ludzie często popełniają błędy. Ten jeden może kosztować go bardzo wiele. Jego rodzinę i jego karierę. Jak tego uniknąć?

Szukając ratunku podejmuje niezbyt mądre decyzje i wtedy zjawia się chcący mu pomóc Spencer. Tylko czy to będzie rzeczywiście pomoc, czy też może pakt z diabłem?

Polityka, intrygi, słabości samotność, mrok, ludzie błędy, napięcie. To historia trzymająca w napięciu i zaskakująca.

Przed Wam główny bohater powieści - John McLain. John jest politykiem i aktualnie kandyduje na gubernatora stanu Georgia. Ma ogromne ambicje i jeszcze większe oczekiwania co do swojej przyszłej kariery. John jednak swój sukces chce osiągnąć za wszelką cenę. Kiedy zatem na początku prowadzonej przez siebie kampanii popełnia pewien błąd, stawia on pod znakiem zapytania nie tylko jego przyszłość polityczną, ale także może istotnie wpłynąć na jego życie rodzinne. McLain, znalazłszy się w sytuacji beznadziejnej, desperacko poszukuje ratunku, co prowadzi go do jeszcze większych kłopotów. I tu na scenę powieści wkracza zło w najczystszej postaci – literalnie i w przenośni. W momencie bowiem największego zagrożenia pojawia się tajemniczy nieznajomy o imieniu Spencer, który oferuje Johnowi pomoc. McLain, pogrążony w rozpaczy i strachu przed konsekwencjami swoich czynów, nieświadomie podpisuje pakt z diabłem. Jak się zresztą okaże nie on jeden da się skusić, w końcu nie tak łatwo oprzeć się czarcim sztuczkom. Kto i dlaczego da się zwieść w pole, jakie skutki będą podpisania cyrografu i gdzie one zaprowadzą Johna i innych bohaterów powieści – cóż żeby wiedzieć – musicie przeczytać.
I tu dodatkowa zachęta – „Piekielna sztuka” to nie tylko kryminał, ale też mocno political-fiction. Nie zabraknie tu zatem politycznych intryg, a że polityka i moralność rzadko kiedy idą z sobą w parze to i przestrzeni do diabelskiej aktywności będzie dość sporo. Dodatkowo, jak sam tytuł już sugeruje, swoją istotną rolę w fabule powieści odegrają dzieła sztuki, a ściślej umieszczone w pewnej galerii obrazy.
Przyznam, że powieść mocno mnie wciągnęła, gdyż z pewnością na tle rozmaitych propozycji wydawniczych wyróżnia się oryginalnością swej fabuły. Autorka bardzo sprawnie prowadzi akcję powieści, wciągając czytelnika w gąszcz zawiłych ścieżek politycznych intryg, a jednocześnie odsłaniając liczne ludzkie słabości, a zwłaszcza zgubne skutki wyobcowania czy osamotnienia ukazanych w powieści bohaterów. To one prowadzą w dużej mierze do często skrajnych, a z pewnością nieodwracalnych wyborów. Ich symbolem staje się w powieści McLain - człowiek uwikłany w sieć własnych decyzji, które prowadzą go na krawędź moralnej przepaści.
Wątek sztuki, który otacza całą historię, dodaje opowieści dodatkowego wymiaru, ukazując kontrast między pięknem artystycznego świata a brzydotą ludzkich grzechów. I to również ogromnie mi się podobało, gdyż skłaniało do myślenia, a sama symbolika ukryta w tym przekazie nie tylko dodawała powieści głębi, ale skłaniała do refleksji nad naturą człowieka.
Jeśli zatem macie ochotę na odrobinę inną niż zwykle wersję kryminału, to sprawdźcie koniecznie "Piekielną sztukę". Mam nadzieję, że tak jak i mnie i Wam przypadnie ona do gustu.

A co powiecie na sytuację, w której obcowanie ze sztuką niosłoby ze sobą zgubne skutki? Kiedy okazałoby się, że sztuka nie uwrażliwia człowiek, nie wywołuje w nim pozytywnych emocji – wręcz przeciwnie wyzwala same najgorsze ludzkie instynkty? Za sprawą powieści Beaty Nowosielskiej "Piekielna sztuka" możecie się o tym przekonać, do czego taka sytuacja może doprowadzić....

Beata Nowosielska @beata.nowosielska.autorka
"Piekielna sztuka"
@wydawnictwo_novaeres

* "To nie są zwykłe obrazy – to przeznaczenie, któremu nie sposób się oprzeć, to przeznaczenie, przed którym nie ma ucieczki. To już się dzieje, nic tego nie jest w stanie zatrzymać"

* "ja nie kieruję się uczuciami, to strasznie przeszkadza, to takie ludzkie"

* "Ale najgorsze jest to, że te obrazy są jak żywe. Miałam wrażenie, że się ruszają, wnikają mi prosto do mózgu, że te wszystkie przerażające sceny za chwilę pojawią się tu – teraz!"

Przeniesiemy się do stanu Georgia, to tam poznamy Johna McLaina, który jest u progu kampanii, gdzie popełnia błąd, lecz spokojnie z pomocą przychodzi Spencer.

Fabuła jest niczym ogień, który niszczy wszystko na swojej drodze, kawałek po kawałku. A my idziemy obok niego i delektujemy się gorącem jakie biję od niego. Chcemy więcej zniszczeń, bo żar jest uzależniający, a fabuła wciąga tak bardzo i tak szybko jak ogień, który spala.

Akcja jest niczym tlen bez którego nie da się żyć. Niby wiesz, że Ci go nie zabraknie, a jednak podczas czytania wstrzymujesz oddech, bo dym, który unosi się podczas spalania fabuły jest nie do zniesienia, a potem bierzesz wdech i jednak ten zapach cię otula i mimo tego co się dzieje Ty wiesz, że nie chcesz końca. Chcesz oddech wstrzymywać, chcesz oddychać, chcesz przeżywać akcję cały czas!

Bohaterowie są wykreowani barwnie, charakternie i indywidualnie. W tej powieści poznamy każde oblicze od dobrego po piekielnie złe, aż po niewinne. I polubimy się z bohaterami, a niektórzy wręcz zahipnotyzuje swoją obecnością przez co można się zgubić.
Nie zaskoczę Was, że zły charakterek to moje odbicie i nie oddam go nikomu! Spencer mnie zauroczył, zahipnotyzował i zatruł moje serce, ale cieszę się, bo go kocham!

Opisy są idealne! To dzięki nim mogłam przeżywać historie jakbym sama znajdowała się w jej wnętrzu. To opisy, dzięki którym wyobraźnia maluje obraz, który oglądamy aż do ostatniej storny, a on się zmienia wraz z fabułą, a my przeżywamy, doświadczamy i staramy się zrozumieć na co dokładnie patrzymy. Przemyślenia bohaterów również są namalowane, lecz emocjami, nie kolorami jak opisy, co jest niesamowitym doświadczeniem czytelniczym.

Emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania zrobiły mi misz masz w głowie, ponieważ było ich tyle, że nie mogłam wręcz ich ogarnąć, to jak się mieszały ze sobą, jak powodowały, że nie wiedziałam co powinnam poczuć w danej sytuacji, bo mam wrażenie czułam inaczej niż większość ludzi to odczuje. Co sprawia, że emocjonalnie ta książka jest perfekcyjna!

Autorka stworzyła powieść przepełnioną wszystkim co barwne, zaczynając od fabuły ruchem pędzla przez akcje, bohaterów i świat. Styl i język jest lekki, przyjemny. Przez historie się płynie, a czytając chce się wiecej i więcej.

Podsumowując "Piekielna sztuka" to historia, która wciąga od pierwszych stron, nie sposób jej odłożyć. To historia, która pochłonie bez reszty. A do tego mamy ważny temat, który autorka wplotła w opowieść. To historia dla tych co kochają barwy i emocje!

A zakończenie, sprawia, że serce bije z przerażenia, ale i z piekielnej ciekawości! ❤️‍🔥

Perun poleca dla fanów piekielnie dobrych historii, bo ta historia jest piekielnie genialna! Nie sposób przejść obok niej obojętnie! Spojrzysz na okładkę i już wiesz, że musisz przeczytać!

Beata Nowosielska @beata.nowosielska.autorka
"Piekielna sztuka"
@wydawnictwo_novaeres

* "ja nie kieruję się uczuciami, to strasznie przeszkadza, to takie ludzkie"

* "Ale najgorsze jest to,...

Okładka i tytuł świetnie pasują do treści książki. W powieści znajdziemy bowiem miasto, pożar, obrazy i diabelskie sztuczki. Oprócz tego mamy też katastroficzne wizje, trochę miłości, polityki oraz całkiem sporą dawkę zjawisk nadprzyrodzonych. Fabuła jest ciekawa, ale książkę czyta się bez dużych emocji i napięcia.

Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych w Atlancie w stanie Georgia. Główny bohater, John McLain bierze udział w wyborach na gubernatora. Ma jednego kontrkandydata, który, jak się wydaje, chce go zniszczyć. John popełnił błąd i teraz jest szantażowany i namawiany do wycofania się z wyborów. McLain boi się skandalu, przeraża go myśl o utracie pozycji i rozpadzie rodziny. I wtedy pojawia się Spencer… Postać ta jest kluczowa dla rozwoju fabuły. To on pociąga za wszystkie sznurki i kontroluje przebieg sytuacji. Spencer ma swoich artystów malarzy i marzy mu się wielka wystawa obrazów w galerii sztuki. Ta wystawa ma zmienić świat. Niestety nie na lepsze. Czy mu się uda?

Muszę przyznać, że zakończenie mnie trochę zaskoczyło. Spodziewałam się, że wszystko przebiegnie gładko i dobro wygra ze złem, ale jak widać niektóre rzeczy nie są takie oczywiste. Fabuła książki jest interesująca. Podczas czytania byłam bardzo ciekawa, co będzie dalej, jak potoczą się wydarzenia, co zrobią bohaterowie. Niestety powieść nie wzbudza emocji. Powinnam się bać, niepokoić, denerwować, czuć napięcie. A tu nic. Myślę, że wpłynął na to sprawozdawczy styl autorki. Czasami miałam wrażenie, że czytam streszczenie. Brakowało polotu, artyzmu. Czegoś takiego co sprawia, że podczas czytania wiemy, że obcujemy z literaturą piękną, czyli ze sztuką. A to było tylko zwykłe czytadło.

Czy mimo wszystko polecam? Jak najbardziej. Ta powieść to świetna rozrywka. Akcja jest ciekawa, bohaterowie dają się polubić. Jeśli szukacie zwykłej książki, która zajmie wam czas, ale nie będzie od was wymagać emocjonalnego i intelektualnego zaangażowania i wysiłku, to ta powieść jest w sam raz.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Akcja rozgrywa się w czasach współczesnych w Atlancie w...

Połączenie kryminału, thrillera psychologii a to wszystko otoczone sztuką i polityką. Nic nie jest oczywiste. Historia niezwykle wciągająca, mroczna, pełna intryg, emocji, bólu. Opowieść o ludzkich słabościach, o samotności. Budzi w czytelniku strach ale także skłania do refleksji. Książka bardzo pobudza wyobraźnię.

# Wyzwanie LC kwiecień 2024

"Piekielna sztuka" to zadziwiająca książka. Nie wiem nawet czy kiedykolwiek taką czytałam. Znajdziemy w niej niemal wszystko: i kryminał, i zbrodnię, i miłość, i zdradę, i thriller, i psychologiczną zagadkę, a jednak mimo tego lektura tej książki daje satysfakcję, wywiera wielkie wrażenie wywołując jednocześnie wiele emocji i zmusza do refleksji.
Cieszę się, że miałam możliwość jej przeczytania.

"Jesień w Atlancie jest magiczna, temperatura spada, ale słońce wciąż mocno grzeje, drzewa w tym czasie stroją się w najwytworniejsze szaty, aby godnie pożegnać świat gasnący wraz z nadejściem mrozów."
John McLain kandyduje w wyborach na gubernatora stanu Georgia. Wszystko idzie zgodnie z planem, wspiera go kochająca żona a kampanię bardzo dobrze zajął się się jego syn.
Jednak po jednym z wieców puściły hamulce i John popełnił błąd, który może zniszczyć nie tylko jego karierę, ale także i rodzinę. Gdy tuż przed wyborami okazuje się, że jego sekret zna rywal, sprawa zaczyna się komplikować. John nie widzi żadnego dobrego wyjścia z tej sytuacji. Nagle w jego życiu pojawia się nieznany mu tajemniczy i elegancki mężczyzna. Spencer wyciąga do niego pomocną dłoń w zamian za jeden budynek, za "High Museum of Art", i chociaż John ma pewne obawy, przyjmuje jego pomoc nie wiedząc, ż to kolejna niezbyt dobra decyzja... A przecież każda decyzja ma swoje konsekwencje jak również i to, że naiwność graniczy z głupotą. Trzeba zawsze uważać z kim się podpisuje pakt..., gdyby to jednak było takie proste...
Jeden błąd, jedna zła decyzja potrafi zniszczyć całe życie, a jedna osoba może czasem zmienić wszystko...

"Wiedział, że będą kłopoty. Niestety, nawet we śnie nie potrafił nic zmienić. Od tego dnia Spencer zamieszkał z nim na zawsze."
Ta książka łączy z sobie polityczne zmagania z diabelskimi, szatańskimi intrygami i magiczną sztuką. Uświadamia czytelnika, że brak wiary w siebie i samotność, odrzucenie ze względu na "inność" może doprowadzić człowieka na skraj przepaści i często wystarczy tylko maleńki krok i nie ma już odwrotu. A jedna zła decyzja pociąga za sobą kolejne...
W swojej historii autorka nic nie podaje nam na tacy, tu nic do końca nie jest oczywiste, można się tylko domyślać podświadomie zakończenia, ale i tak nas zaskoczy.
To jest dla nas jakby taka lekcja życia, żeby chociaż na chwilkę zatrzymać się i pomyśleć. Licho nie śpi, jak mówiła moja babcia, a może czeka gdzieś na nas za rogiem, więc trzeba się mieć na baczności.

Do czego człowiek jest zdolny się posunąć, żeby wygrać jakiś "stołek"?
Czy każdy jest w stanie zaprzedać duszę diabłu?
Czy dobro zawsze zwycięża w walce ze złem?

Władza i pieniądze od zawsze rządziły światem. Lecz czy zawsze rządzą najmądrzejsi i właściwi ludzie?
„Piekielna sztuka” to opowieść o ludzkich słabościach, poczuciu samotności oraz o tym do czego człowiek jest zdolny żeby przejąć władzę. O tym jak można człowiekiem manipulować i zmusić go do podjęcia różnych decyzji, o najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy.

"Tylko nie mów nikomu, że znasz prawdę!
Jeszcze nie pora, jeszcze nie czas - cicho sza!"
Polecam tę intrygującą książkę.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

# Wyzwanie LC kwiecień 2024

Hejka moi mili 💜
Dzisiaj przychodzę do Was z piekielną dobrą polecajką 😈 w mrocznym wydaniu,, Piekielna Sztuka" autor Beata Nowosielska @wydawnictwo_novaeres

Piekielna sztuka" to niesamowicie wciągająca historia, która wzbudza emocje przerażenia w zawiłej akcji. Piekielna sztuka” to opowieść o ludzkich słabościach, poczuciu samotności w życiu oraz o tym do czego człowiek jest zdolny żeby przejąć władzę.

John McLain kandyduje w wyborach na gubernatora stanu Georgia. U progu kampanii wyborczej popełnia błąd, który może zniszczyć jego rodzinę, reputację oraz szansę na zwycięstwo. Gorączkowo poszukuje ratunku, przez co podejmuje jeszcze jedną złą decyzję i… wpada w pułapkę.
Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niego nieznajomy o imieniu Spencer. Zdesperowany John przyjmuje wsparcie od mężczyzny w nadziei na ochronę przed konsekwencjami swoich czynów. Nie wie jeszcze, że tym samym podpisuje pakt z diabłem.
„Piekielna sztuka” to połączenie polityki i diabelskich intryg w otoczeniu sztuki.
To świetna opowieść do czego jest zdolny człowiek aby wygrać?

Raz dwa trzy.. Tylko nie mów nikomu, że ktoś pisze do Ciebie listy!
Jeszcze nie pora, jeszcze nie czas -cicho sza !
Raz ,dwa,trzy .. John wychodzi z mgły!

I jak kto się odważy przeczytać,, Piekielną sztukę 😈"

(Współpraca barterowa z @beata.nowosielska.autorka @wydawnictwo_novaeres )

Hejka moi mili 💜

"Piekielna sztuka" to trzecia i najnowsza książka Beaty Nowosielskiej w bardzo mrocznym, a wręcz piekielnym klimacie.
W tej pozycji trafiłam do Atlanty, gdzie poznałam kandydatów na stanowisko gubernatora wraz z rodzinami, malarzy o niezwykłym talencie oraz pracowników Galerii, a także Jego - samego diabła.

Gdyby diabeł miał ludzką twarz to według Ciebie jakby on wyglądał? Z pewnością byłaby to najpiękniejsza istota na ziemi, wokół której powietrze staje się naelektryzowane.

W książce łączy się świat polityki (tego się bardzo bałam, ale wyszło fantastycznie) i sztuki. Autorka porusza temat ludzkich marzeń, słabości, złych mocy oraz walki z nimi, a także wpływ samotności i manipulacji na życie i podejmowane decyzje.

Ostatnio miałam dość mocny zastój czytelniczy i uważam, że ta lektura świetnie wpisała się w rolę odblokowacza. Już pierwsze słowa mnie pochłonęły całkowicie. Wydawało mi się, że to czysta poezja. Wizualizacja poszczególnych zdań sprawiła, że poczułam się jak w filmie. Później zaczęła pojawiać się ciekawość a następnie strach, który towarzyszył mi aż do ostatniej postawionej kropki.

Dobro czy zło? Co zwycięży?
Sięgnij po "Piekielną sztukę" to się przekonasz😈

[Współpraca barterowa z @beata.nowosielska.autorka i @wydawnictwo_novaeres ]💜

Gdyby diabeł miał ludzką twarz to według Ciebie jakby on...

Jak jeden błąd może zniszczyć całe życie. Jak jedna osoba może zmienić wszystko.
John McLain stara się o stołek Gubernatora w stanie Georgia. Na finiszu kampani popełnia błąd, który może zniszczyć całą jego karierę jak również rodzinę. Z pomocą przychodzi do niego tajemniczy Spencer, który w zamian tylko chce jednej Galerii. John nieświadomie zdecydował się na pakt z diabłem.

Połączenie polityki i diabelskich intryg? 🧐 Brzmi ciekawie. I taka również była ta książka.
Fabuła przypomina mi trochę niektóre odcinki „Lucyfera”, który uwielbiam.
Początkowo akcja idzie powoli przez co może ciut się dłuży, ale gdy nabiera tempa czyta ją się jednym tchem.
„Piekielna sztuka” to opowieść o ludzkich słabościach, poczuciu samotności w życiu oraz o tym do czego człowiek jest zdolny żeby przejąć władzę. O tym jak można człowiekiem manipulować i zmusić go do podjęcia różnych decyzji.
Jeżeli tak jak ja uwielbiacie piekielne historie to koniecznie sięgnijcie po tą książkę.

PIEKIELNA SZTUKA
@beata.nowosielska.autorka
@wydawnictwo_novaeres

Władza, pieniądze od zarania dziejów rządzą naszym światem. Tak też jest i w przypadku Johna Mclaina który kandyduje na gubernatora stanu Georgia. Chęć wygrania sprawia, że posuwa się za daleko o kilka kroków i niestety, ale musi ponieść konsekwencje swoich decyzji.

Do czego zdolny jest człowiek aby wygrać?
Jest w stanie zaprzedać duszę samu diabłu?

W historii tej obserwujemy walkę dobra ze złem,a dodając do tego politykę dostajemy piekielną sztukę, którą przerwać może tylko.....
Ale zanim główny bohater zrozumie swoje błędy, najpierw poczuje co to jest samotność, niemoc, pozna co to diabelska intryga oraz diabelskie sztuczki. Autorka z każdą kolejną stroną podsyca naszą ciekawość, serwuje nam kilka zawiłych historii, przepełnionych bólem, cierpieniem. Skłania nas do przemyśleń i refleksji. I kiedy już mamy wrażenie że walka się skończyła on znowu daje o sobie znać 😈
Uwielbiam kiedy czytając autor/ka podsyca moją ciekawość, pozwala aby moja wyobraźnia działała na najwyższych obrotach.
Tak też jest w piekielnej sztuce.

Czy dobro zwycięży walkę że złem?
O tym musicie przekonać się sami 😊.

PIEKIELNA SZTUKA
@beata.nowosielska.autorka
@wydawnictwo_novaeres

Do czego zdolny jest człowiek aby...

• Wyzwanie LC 2024
  • 52 książki w 2024