Labirynt strachu Tom II Światło jest kapryśne

2018-01-01
sensacja strach rodzina

Światło jest kapryśne

Złle wspomnienia? To najlepsze co może cię tu spotkać

Sara żyje dalej, minął rok od traumy i straty przyjaciół. Tymczasem ponownie pojawia się możliwość wynajęcia domu w lesie

Sara, Marek i Witek chcą sprawdzić czy ktoś się tam nie wybrał. Sam wiedzą że do beztroskich wakacji jest temu miejscu daleko. Jak się okazuje wiele się nie zmieniło. Nadal nie da się wyjaśnić tego, co ma tam miejsce.

Na miejscu jest dziwny mężczyzna, ale co z jego rodzina?

Dobre serce i ciekawość skłaniają przyjaciół do odwiedzania się co się stało. A w grę wchodzi życie dziecka.

Zaginiona rodzina, ratunek, straszne wydarzenia, sekrety, kłamstwem. Ciekawa książka.

Światło jest kapryśne

Złle wspomnienia? To najlepsze co może cię tu spotkać

Wstrząsające wydarzenia z ubiegłych wakacji odcisnęły piętno na Sarze, dodatkowo przybiła ją strata przyjaciół. Tymczasem okazuje się, że w gazecie znów pojawiło się ogłoszenie dotyczące wynajmu tamtego domku, domku wśród lasu.
Sara wraz z Markiem i Witkiem postanawiają udać się w tę okolicę, sprawdzić czy przypadkiem nie dzieje się tam coś złego. Wychodzi na to, że ich podejrzenia i wyjazd nie były na marne, w siedlisku dalej dochodzi do dziwnych rzeczy. Na miejscu spotykają tajemniczego mężczyznę, jego zachowanie budzi u nich niepokój a jego rodzina najwidoczniej zniknęła w nieznanych okolicznościach.
Dodatkowo dziesięcioletni chłopczyk Willy jest poszukiwany przez niebezpiecznych ludzi...
Co stało się z zaginioną rodziną?
A także dlaczego ktoś chce porwać chłopca?

"Labirynt strachu. Tom II" jest to moim zdaniem trochę thriller trochę horror z połączeniem zjawisk paranormalnych z dozą fantastyki.
W tej części poznamy nowe postacie a także wiele ciekawych wątków. Historia trzyma w napięciu od pierwszych stron, więc autorka na prawdę się postarała.
Chociaż jak dla mnie w tym tomie zabrakło tego strachu i grozy, którego doświadczyłam w poprzednim i się odrobinę zawiodłam, ale nie żeby mi to aż tak przeszkadzało.🙂 Dawno miałam styczność z obrzędami egzorcyzmów i duchami, więc czytałam tę książkę z przyjemnością.
Zachęcam was do zapoznania się z piórem autorki, gdyż na prawdę warto i myślę, że dobrze spędzicie ten czas, tak jak ja 😊

Rok po całej tragedii w gazecie pokazuje się znowu ogłoszenie o możliwości wynajmu domku. Sara, Marek i Witek decydują się sprawdzić czy ktoś nie skorzystał z kuszącej oferty. W domu znajdują mężczyznę w dziwnym stanie, a reszty rodziny nie zastają w ogóle. Gra toczy się o wiele żyć, ale co stało sie z najmłodszym synem???

Muszą wrócić do siedliska, do miejsca przez, które mają same koszmary. Nic nie jest bezpieczne i nawet własny cień przeraża.

Ta część jest nie tylko o demonach i innych dziwnych postaciach, ale też o relacjach międzyludzkich. Czasem zaczynamy kogoś bardziej lubieć, bo poświęcił nam sporo swojej uwagi, poczuliśmy się ważni oraz przez chwilę bezpieczni. Bohaterowie po roku zaczynają uświadamiać sobie swoje błędne postrzeganie uczuć.

W tym tomie już jest trochę mniej strachu, a więcej egzorcyzmów i przywoływania duchów. Dlatego ten tom oceniam trochę niżej, bo grozy, którą tak uwielbiam było mniej :(

Jednak fabuła książki była naprawdę ciekawa i nieoczywista. Autorka stworzyła świetny świat, w którym łatwo można się odnaleźć.

Toma jak nie mogłam to dalej nie potrafię rozgryźć. Postać, która strasznie miesza i manipuluje, jednak nie jest tam jedyną osobą, która nie jest godna zaufania głównej bohaterki.

Ja jestem zadowolona, bo nie sądziłam, że kiedykolwiek spodoba mi się taka tematyka. A tutaj kończąc pierwszy tom odrazu sięgałam po drugi. 💗

⭐⭐⭐✨/5

Muszą wrócić do siedliska, do miejsca przez, które...

Druga część labiryntu strachu "światło jest kapryśne" już za mną. 👌🏻

Ponoć historia lubi się powtarzać, nigdy nie będzie identyczna ale jednak.
Dlatego nasi przyjaciele z pierwszej części ponownie trafiają do Siedliska, tym razem żeby uchronić pewną rodzinę przed tym co spotkało ich samych. 🕸️

W tej części pojawiają się nowe postacie i wątki. Poznacie odpowiedzi na pewne pytania, ale pojawią się też nowe.

Jeśli mam być szczera to pierwsza część podobała mi się bardziej. W drugiej akcja zdecydowanie zwolniła a cała fabuła poszła raczej w stronę fantastyki.

Mimo wszystko były fajne momenty, które wywoływały ciarki, wyczuwalne napięcie i elementy jakich się nie spodziewałam. 💥

Autorka nie pozwala czytelnikowi tak łatwo przejrzeć, w którą stronę potoczy się akcja, więc to też było dodatkowym plusem.
Spodobał mi się wątek miłosny, nadal całej historii urozmaicenia. ❤️

Jeśli losy Sary nie są Wam obojętne to jest nadzieja, na kolejną część. Zakończenie zostawia otwartą furtkę więc kto wie, może już niedługo ponownie będziemy mogli wejść do labiryntu. 😏

Druga część labiryntu strachu "światło jest kapryśne" już za mną. 👌🏻

Ponoć historia lubi się powtarzać, nigdy nie będzie identyczna ale jednak.

Jest to druga część, recenzję pierwszej macie okazję zobaczyć na moim profilu 🙂

Rok po wydarzeniach w siedlisku, Sara, Witek, Tom i Marek znów wracają do nieprzyjemnych wspomnień i miejsca, które napawa ich niepokojem.
Sara za wszelką cenę chce pomóc obcej rodzinie i odnaleźć zaginionego chłopca, który jest częścią tej rodziny.
W siedlisku znów dzieją się dziwne rzeczy.
Co tym razem wywołuje niepokój?
Czy strażnicy wrócili?
Czy uda się zjednoczyć rodzinę?

O tym wszystkim się dowiecie, gdy przeczytacie książkę 🙂

Osobiście, bardziej mnie wciągnęła pierwsza część przygód grupy przyjaciół.
Było tam więcej akcji, tajemniczości i zaskakujących zwrotów akcji.
Coś, co mnie zaskakiwało.

W drugiej części wątki paranormalne były jakby tłem, dodatkiem a mam wrażenie, że tutaj skupiliśmy się na relacjach międzyludzkich.
Troszkę ich za mało było, tego elementu zaskoczenia i mistycyzmu.
Proszę o więcej ❤️
Kilka kwestii się powtarzało czasem pod rząd i miałam dejavu 🙂 Tom dalej jest zagadkową postacią, której nie da się zaszufladkować w kategorii dobry czy zły 🤭
Duchy, wiedźmy, szamani i strażnicy, rządni władzy ludzie.
Pojawiły się nowi bohaterowie - antybohaterowie również.
Sara odnalazła prawdziwą miłość i swoje powołanie.

Zakończenie zwiastuje, że pojawi się kolejna część.
Ciekawa jestem, co tym razem się wydarzy w siedlisku i dlaczego Tom go nie sprzedał, tak jak mówił.
A może sprzedał?
Tego się dowiemy, jeśli powstanie kolejna odsłona Labiryntu strachu 🙂

Jest to druga część, recenzję pierwszej macie okazję zobaczyć na moim profilu 🙂

W siedlisku znów dzieją się dziwne rzeczy.
Co...

Złe wspomnienia? To najlepsze, co może cię tu spotkać...
Rok po spędzeniu traumatycznych wakacji w siedlisku, podczas których Sara straciła kilkoro przyjaciół, w gazecie znów ukazuje się ogłoszenie o możliwości wynajmu domku pośrodku lasu. Sara, Marek i Witek decydują się sprawdzić, czy ktoś nie uległ urokowi miejsca i nie wybrał się tam na pozornie beztroski urlop. Okazuje się, że w siedlisku wciąż dzieją się rzeczy, które trudno wytłumaczyć w logiczny sposób. Kiedy przyjaciele odnajdują dziwnie zachowującego się mężczyznę, natychmiast postanawiają dowiedzieć się, co stało się z resztą jego rodziny, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Gra toczy się o wysoką stawkę, jaką jest życie dziesięcioletniego Willy’ego, poszukiwanego przez niebezpiecznych ludzi...
Piękna jest ta okładka. Kolejna przygoda w przepięknym Siedlisku, nasi bohaterowie znowu muszą przeciwstawić się siłą zła. Sara wydaje się być bardziej dojrzalsza, inaczej podejmie decyzję, choć nadal jest bardzo podejrzliwa, zlękniona i zdecydowanie za dużo myśli nad wszystkim, co powoduje większy stres. Jakoś strasznie mnie irytowała, ogólnie sobą. Poza tym kolejny raz się zakochała, już trzeci raz. Tom z kolei nic się nie zmienił nadal kłamię i zwodzi.
Mroczny tajemniczy klimat, na plus jest fakt że oni tam piją dużo kawy. Jest to lekka książka, napisana prostym językiem. Najwięcej dialogów jest między dwoma głównymi bohaterami Sarą i Witkem, no i muszę powiedzieć że trochę mnie ten Tom nudził i dłużyło mi się. Tylko 290stron, ale szło jak krew z nosa. Chyba przez te ich dialogi🤷 Tylko kawa, wino, śniadanie, deszcz za oknem i spanie. Nie mówię że ta książka jest jakaś zła, ale zwyczajnie pierwsza część bardziej mi się spodobała. Jest jeszcze pozostawionych wiele pytań bez odpowiedzi, więc mimo wszystko czekam na kolejną odsłonę przygód Sary 🙂
Do następnego ✌️

Zapraszam na mój IG - @lukasz_czyta

Złe wspomnienia? To najlepsze, co może cię tu spotkać...

Dziękuję @beata.nowosielska.autorka za zaufanie i egzemplarz do recenzji 🥰

Beata Nowosielska
Labirynt Strachu" tom II

* " w życiu czasami tak jest, że musimy wybierać mniejsze zło, dokonywać wyborów, które bam się nie podobają, ale na które nie mamy żadnego wpływy."

Ah jak ja lubię takie historie, które czytają się same! Tylko szkoda, że recenzje się same nie piszą w takich przypadkach 😅 I szkoda, że mimo mojego ostrożnego i powolnego czytania skończyłam tak szybko 🥲

Zostałam wciągnięta do świata w którym chciałabym mimo wszystko jednak zostać. Ten świat pełen tajemnic, rytuałów, obrzędów, a najbardziej spodobał mi się wątek relacji pozamaterialnej to było coś czego dawno nie czytałam i ukłony dla autorki za wiedzę jaką posiada. 🙇‍♀️

W tej części największym plusem dla mnie były wizję naszej głównej bohaterki, przerażające, budzące niepokój, i realistyczne nie tylko dla niej, bo czy ktoś nie miał snu na jawie? Takiego relistycznego, że po przebudzeniu czuł? Albo nie mógł się obudzić bo sen był aż nazbyt prawdziwy?

Mrok, tajemnice, klimat i zło to nieodłączny element całej historii! Czułam się otoczona, to we mnie wsiąkało oplatało jak koc, ale to nie było ciepłe i przyjemne wręcz przeciwnie czułam niepewność i w pewnym stopniu dyskomfort, bo nie wiedziałam co się wydarzy, kiedy i jaki będzie skutek.

Nasza główna bohaterka znowu została wciągnięta w miejsce do którego wracać nie chciała, lecz tym razem nie była sama miała przy sobie kogoś komu mogła ufać i ten ktoś był dla niej podporą i miłością! Wróciła do siedliska nie z przymuszonej woli, ale z chęcią pomocy rodzinie, która została uwikłana w coś o czym nie miała zielonego pojęcia i przeżywa koszmar wręcz horror, a Sara nie może przejść obojętnie i żyć dalej wiedząc, że ktoś tam przeżywa coś podobnego do tego co ona przeżyła z przyjaciółmi.

Czy mówiłam, że to było dobre i że brakowało mi takiej historii? Jeśli nie to powtórzę to było świetne, genialne i niesamowicie z każdej strony! ❤

Bohaterów poznamy nowych i poznamy bardziej tych starych wyjątkiem bo Tom zawsze jest tajemniczy i mimo, że szczery to nigdy nie wiadomo czy naprawdę taki jest, ale nie da się go nie polubić mimo wszystko.

Witek ten skradł moje serce już w pierwszym tomie i w tym polubiłam go jeszcze bardziej. Szczery, pewny siebie, ale nie ukrywający emocji.

Sara główna bohaterka, którą w tej części lubię jeszcze bardziej, a to dlatego, że jest mi bliska też zachowałabym się tak jak ona. Jest emocjonalna przeżywa tak jak ja, pomoże mimo wszystko każdemu.

Podsumowując jeśli lubicie horrory to ta historia będzie dla Was, jest mrocznie, niebezpiecznie a jednocześnie intrygująco. Oczywiście tom 1 polecam przeczytać najpierw 😃 A ja już bym mogła czytać kolejną część 🥺

Dziękuję @beata.nowosielska.autorka za zaufanie i egzemplarz do recenzji 🥰

Beata Nowosielska
Labirynt Strachu" tom II

🐈‍⬛ Recenzja 🐈‍⬛

Cześć Moliki
Jestem zachwycona i czekam niecierpliwie na trzecią część przygód Sary. W recenzji pierwszego temu pisałam wam o wątkach które nie zostały wyjaśnione i tak jak się spodziewałam autorka wszystko wytłumaczyła nam w tej części. Natomiast drugi tom pozostawia jeszcze więcej pytań bez odpowiedzi, ale czuję, że wszystko zostanie wywleczone w trzecim tomie abyśmy mieli klarowny i przejrzysty obraz na całość. W drugim tomie czytam o tym jak Sara była postawiona przed decyzją o kolejnym wyjeździe do siedliska. Musi pomóc komuś kto prawdopodobne tam utknął i bez zastanowienia podejmuje decyzje, że tam pojedzie. Powrót do siedliska przywołuje wspomnienia, które Sara chciała by wymazać z pamięci. Jak dziewczyna z tym wszystkim sobie poradzi, będąc starszą i bardziej doświadczoną? Komu po raz kolejny będzie mogła zaufać,a komu nie?

Tę część jak i pierwszą czytało mi się znakomicie. Cała opowieść wciągnęła mnie bez reszty. Nie mogłam się oderwać od lektury. Autorka znów serwuje nam zjawiska paranormalne z dozą fantasy. Wszystko ze sobą swietnie splecione. Bohaterowie wykreowani bardzo dobrze. Chociaż momentami domyślałam się paru rzeczy, nie przeszkadzało mi to jednak w dalszym czytaniu. Fabuła książki trzymająca w napięciu i dobrze poprowadzona do samego końca. Polecam serdecznie. Jest to lekki horror i jeśli jeszcze nie czytaliście tego gatunku, to jest, to dobra książka aby zacząć przygodę z horrorem. Książka bardzo umiliła mi czas i myślę, wam też umili. Dziękuję autorce za współpracę ❤

🐈‍⬛ Recenzja 🐈‍⬛

Cześć Moliki

Złe wspomnienie?
To najlepsze,
co może Cię tu spotkać…

▪️Wydawało by się że historia już dawno się zakończyła. Każdy zaczął żyć własnym życiem albo chociaż starał się jakoś je uporządkować i odbudować.
Niestety wystarczy jedno ogłoszenie w gazecie żeby wszyscy znów mogli wstrzymać oddech,to oznacza tylko jedno, kłopoty.

▪️Wracamy do Siedliska, miejsce jest nie tylko urokliwe ale i skrywa w sobie wiele tajemnic które Sara nadal próbuje rozwikłać. Tym razem świadomie wplątuje się w tą historie.

▪️Autorka stara się dostarczyć nam niesamowitych wrażeń. Wydaje mi się że książka jest napisana nieco pewniejszym językiem, może dlatego że główna bohaterka Sara jest bardziej stanowcza i pewna w swoich decyzjach i w swojej mocy, która posiada.

▪️Książka posiada dużo dialogów jak i rozwinięte opisy w których mamy odczucie jak byśmy uczestniczyli w tej całej zwariowanej mrocznej historii .
Zawrotne akcje trzymające w napięciu z nutką fantasy, ale nadal creappy .
Wątek miłosny to taka wisieńka na torcie .

Złe wspomnienie?
To najlepsze,
co może Cię tu spotkać…

▪️Wracamy do Siedliska, miejsce jest nie tylko...

"𝙻𝚊𝚋𝚒𝚛𝚢𝚗𝚝 𝚜𝚝𝚛𝚊𝚌𝚑𝚞" - 𝚊𝚞𝚝𝚘𝚛 𝙱𝚎𝚊𝚝𝚊 𝙽𝚘𝚠𝚘𝚜𝚒𝚎𝚕𝚜𝚔𝚊

𝙏𝙤𝙢 𝙄𝙄 - Ś𝙬𝙞𝙖𝙩ł𝙤 𝙟𝙚𝙨𝙩 𝙠𝙖𝙥𝙧𝙮ś𝙣𝙚

Ciekawość zwyciężyła!!!
Otóż tak, przeczytałam drugą część Labiryntu .😁
Znalazło się w niej mniej trupów aczkolwiek było równie ciekawie.
Od razu dało się zauważyć, że autorka wie, o czym pisze. Wykazała się duża wiedzą w temacie rytuałów i obrzędów, relacji człowieka z rzeczywistością pozamaterialną, pozazmysłową lub transcendentną, co ważniejsze misternie utkała z niej fabułę powieści.
Minął rok od pamiętnych wydarzeń jakie Sara wraz z przyjaciółmi przeżyła w upiorne wakacje w siedlisku. Wydawałoby się, że młodziutka dziewczyna na nowo układa sobie życie, że wszystko wraca do normy. Powoli dokształca u siebie nowo poznane zdolności nadnaturalne ( staje się coraz mocniejszym medium) I wszystko byłoby dobrze gdyby nie pewne ogłoszenie o możliwości wynajmu pięknego domku pośrodku lasu. Ogłoszenie to zmroziło serca Sary, Marka i Witka.
Czy historia znowu się powtórzy?
Nie mogą do tego dopuścić!
Decydują się sprawdzić, czy ktoś nie uległ urokowi tego miejsca i nie wybrał się na beztroski urlop.
Sara ma złe przeczucia - czy zdążą temu zapobiec?
Okazuje się, że w siedlisku wciąż dzieją się rzeczy, które trudno wytłumaczyć w logiczny sposób. Kiedy przyjaciele odnajdują dziwne zachowującego się mężczyznę, natychmiast postanawiają dowiedzieć się, co stało się z resztą jego rodziny, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Gra toczy się o wysoką stawkę, jaką jest życie dziesięcioletniego Willy'ego, poszukiwanego przez bardzo złych i niebezpiecznych ludzi...
Czy uda się uratować członków zaginionej rodziny?
Kto i dlaczego pragnie schwytać chłopca?
Co tak naprawdę dzieje się w tym pełnym zagadek miejscu?

Według mnie warto sięgnąć po Labirynt, bowiem jest to bardzo dobry horror.
Najbardziej utkwił mi w pamięci opis (bardzo efektowny) przejścia przez gęsty, ciemny las - terytorium pradawnej wiedźmy polującej na zagubione dusze.
Taki tajemniczy i mroczny klimat przebijający z całej powieści sprawił, że nie mogłam się od niej oderwać.😁
Na koniec chciałam tylko dorzucić taką moją małą dygresję, że bardzo ucieszyło mnie to, że są jeszcze inni (nawet wymyśleni bohaterowie),którzy tak jak ja nie potrafią obejść się bez kubka czarnej kawy ☕️ 😁
Do zaczytania ❤️

"𝙻𝚊𝚋𝚒𝚛𝚢𝚗𝚝 𝚜𝚝𝚛𝚊𝚌𝚑𝚞" - 𝚊𝚞𝚝𝚘𝚛 𝙱𝚎𝚊𝚝𝚊 𝙽𝚘𝚠𝚘𝚜𝚒𝚎𝚕𝚜𝚔𝚊

𝙏𝙤𝙢 𝙄𝙄 - Ś𝙬𝙞𝙖𝙩ł𝙤 𝙟𝙚𝙨𝙩 𝙠𝙖𝙥𝙧𝙮ś𝙣𝙚

Ciekawość zwyciężyła!!!
Otóż tak, przeczytałam drugą część Labiryntu .😁
Znalazło się w niej mniej trupów aczkolwiek było równie ciekawie.

• 52 książki w 2019
  • Szukam