Dobróżki Magiczny Ogród

Własne
2023-12-18
2023-12-18
46 min.

Tą książkę najlepiej zrecenzuje moja córka. To ona w końcu jest główną zainteresowaną tej właśnie lektury.

Jej zdaniem książka jest wspaniała i ma w sobie mnóstwo magii. Do tego po brzegi jest wypełniona cudownymi ilustracjami, które powodują, że można poczuć się, jak w bajce.

Ja mam o niej dokładnie takie samo zdanie. Zanim napisałam recenzje pozwoliłam sobie ją przeczytać i dać do czytania także Oli. Dlatego troszkę musieliście na nią poczekać. Ale dzięki temu macie okazję poznać opinie dziecka. A jest ona w stu procentach pozytywna.

Ola postawiła książkę na honorowej półce i codziennie na dobranoc przegląda sobie obrazki. Czytała ją sama i była zachwycona całą historią.

A książka to wspaniała opowieść o dziewczynce, która w dniu urodzin ma możliwość poczuć prawdziwą moc magii. Jej prezent urodzinowy, czyli szmaciane dobre wróżki stają się prawdziwe. Poczuły potrzebę pomocy małej dziewczynce. Gdy dowiadują się dlaczego w dniu sowich urodzin jest smutna postanawiają, że zrobią wszystko, by poprawić jej humor.

Ale czy uda im się spełnić życzenie dziewczynki oraz jakie to było życzenie musicie przekonać się sami. Wiem jedno na pewno jest to opowieść, która bez reszty wciągnie zarówno Wasze dzieci, jak i Was samych. A w ilustracjach wprost się zakochacie. Ja nie mogłam oderwać od nich wzroku, a Ola postanowiła spróbować swoich sił w rysowaniu i szkicować sobie postaci wróżek właśnie z tej książki.

Dla mnie to jest cudowny prezent dla każdej małej i większej dziewczynki. Na pewno każda z nas marzyła kiedyś o wrozkach. Dlatego historie o tych wspaniałych istotkach na pewno przypadną do gustu każdej małej kobietce.

Gorąco polecam wszystkim rodzicom, ciociom i wujkom, babciom i dziadkom, by sprezentowali swoim małym czytelniczkom właśnie taką wspaniała książkę.

Większość małych dziewczynek uwielbia wróżki. Wraz z nimi mogą przenieść się do magicznego świata, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy trochę magicznego pyłu, zaklęć czy wiary !🧚‍♀️

Poznajcie "Dobróżki Magiczny ogród" autorstwa Doroty Sowy. To pierwsza z pięciu części serii o dobrych Wróżkach 😊🧚‍♀️

W dzień swoich piątych urodzin Alicja otrzymuje domek, w którym mieści się 5 sznurkowych laleczek. Za sprawą wypowiadzianego przez solenizantkę życzenia w jej pokoju zaczynają się dziać niezwykle rzeczy.
Ze snu wybudzają ją wróżki. Magiczne istoty przybyły by jej pomóc, ale by to mogły uczynić dziewczynka musi w nie uwierzyć. Wróżki opowiadają jej historię, dzięki której w dziewczynce budzi się wiara.
Wiele lat temu zły czarownik rzucił zaklęcie na pewien ogród. W skutek czego magiczny kwiat stracił swoje zdolności, a ogród w którym rósł zaczął więdnąć. Z pomocą wróżki Gwiazdeczki oraz jej 4 przyjaciółek (Nutki, Fioletki, Różyczki i Chmurki) magiczny kwiat odzyskal swoje moce, a ogród odzyskał swój dawny piękny wygląd.

To piękna i magiczna powieść, która przenosi czytelników do świata fantazji gdzie wystarczy wiara by doświadczyć magicznych cudów. Dobróżki są pomocne, bezinteresowne, sympatyczne i pokazują czytelnikom, że wspólne działania pozwalają osiągnąć cel.

Książka zachwyca już od pierwszego spojrzenia. Piękna szata graficzna w wykonaniu Lidii Rózio pozwala nam poczuć się niczym wróżka w magicznym ogrodzie. To urocza powieść, która rozwija empatię, wyobraźnię oraz opiekuńczość. Jestem przekonana, że książka zachwyci każdego małego czytelnika 🙂

W dzień swoich piątych urodzin Alicja otrzymuje domek, w którym...

[Reklama] Dobróżki

Zamknij oczy. Wyobraź sobie, że znowu jesteś dzieckiem. Małą dziewczynką, która uwielbia wróżki. Masz domek dla lalek i pewnego dnia te laleczki ożywają. Czyż to nie wspaniałe? Porozmawiać z nimi, pobawić się wspólnie a przy okazji dowiedzieć się od nich czegoś ciekawego?
Wyobraźnia działa cuda. To właśnie ona pobudza empatyczność, dobroć oraz wrażliwość. Uczy cierpliwości. A historia pięciu wróżek dodatkowo pokazuje, że nie warto tracić nadziei. Pokazuje także, że warto być silnym. Warto wierzyć w siebie - nie poddawać się. A przede wszystkim to, że marzenia się spełniają.
Bajkowe ilustracje przepięknie rozbudowały fabułę. Uczyniły powieść piękną, magiczną i wyjątkową. Ciekawi, budzi pytania a na twarzy pojawia się uśmiech. Moja córka jest zachwycona tą lekturą. Czytałyśmy ją wspólnie a potem już czytała sama. Prosta, piękna i wciągająca. Zdecydowanie warto się na nią skusić i podarować małej księżniczce.

Polecam

[Reklama] Dobróżki

Wyobraźnia działa cuda. To właśnie ona pobudza empatyczność, dobroć oraz...

Uważaj o czym marzysz, bo może się spełnić...
Alicja świętuje swoje piąte urodziny. Tuż po przebudzeniu znajduje na swoim łóżku pierwszy prezent, ozdobiony okazałą, błyszczącą kokardą. Znajduje w nim piękną suknię.
Po południu, podczas przyjęcia urodzinowego, dziewczynka otrzymuje kolejny, wyjątkowy upominek - drewniany domek z kolorowymi laleczkami. Przyjęcie to dobry moment, by zdmuchnąć świeczki i pomyśleć życzenie.
Ala nie spodziewa się, że jej marzenie tak szybko się spełni i wieczór zakończy się iście magicznie.
Jesteście ciekawi, co takiego przydarzyło się Ali?
Odpowiedź znajdziecie w bajkowej historii autorstwa Doroty Sowy, zamkniętej w książce pt. "Dobróżki. Magiczny ogród".
To pełna wyjątkowych zdarzeń opowieść o sile przyjaźni, odwadze, empatii i dziecięcej wierze w marzenia.
Wypełniona po brzegi ciepłem i przepięknymi ilustracjami Lidii Rózio, w których dostrzec można zachwycającą grę światła i koloru.
Jestem oczarowana!
Podobnie jak Żabcia, której serce Dobróżki skradły w okamgnieniu.
Polecam bardzo!
Małe miłośniczki magii i wróżek będą zachwycone.

Uważaj o czym marzysz, bo może się spełnić...

Alicja świętuje swoje 5 urodziny 🎂
Zaraz po przebudzeniu znajduje pięknie zapakowaną sukienkę, a po południu, podczas przyjęcia urodzinowego, otrzymuje od swojej cioci wyjątkowy prezent - drewniany domek z kolorowymi laleczkami.

Ala myśli życzenie, zdmuchuje świeczki i… dzieje się magia 🪄 🧚🏻‍♀️🧚🏻🧚🏻‍♂️

To piękna, przepiękna historia dla dziewczynek. Ilustracje wykonane ręką @lidia_rozio_art wprowadziły nas w zaczarowany świat wróżek i dobra, które ze sobą niosą.
Misia jest zachwycona! Porzuciła na rzecz tej książki swoją ukochaną świnkę Peppę 😀

To historia o mocy przyjaźni, empatii i poszukiwaniu magii w życiu. Jest naprawdę cudowna!
Zajrzyjcie na stronę @dobrozki 🧚🏻‍♂️🧚🏻🧚🏻‍♀️ i zróbcie córce / wnuczce / siostrzenicy / bratanicy magiczną niespodziankę 🥰

Alicja świętuje swoje 5 urodziny 🎂

Ala myśli życzenie, zdmuchuje świeczki i… dzieje się magia 🪄 🧚🏻‍♀️🧚🏻🧚🏻‍♂️

To piękna, przepiękna historia dla dziewczynek. Ilustracje wykonane...

Piękna okładka, pięknie ilustrowana, piękna historia! Polecam ją szczególnie małym księżniczkom, ale i nie tylko. Czytałam mojemu niespełna 6-letniemu synkowi, który z zainteresowaniem wysłuchał opowiadania. Śliczna historia z pięknym morałem. Polecam!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,Marzenie twe spełnię,
zaklęcia czar zdejmę.
Niech moc twoja wróci
i złe zaklęcie
w dobro obróci”

,,Dobróżki” to inspirująca opowieść, w której każdy czytelnik - odnajdzie siebie. Książka zabiera młodego czytelnika na piąte urodziny Alicji, która dostaje prezent od cioci. Był to domek z pięcioma kolorowymi laleczkami. Wieczorem przybywa do niej wróżka Chmurka i opowiada, że na co dzień są śpiącymi, sznureczkowymi laleczkami, a gdy czują, że ktoś ich potrzebuje, budzą się i zmieniają w Dobróżki, czyli dobre wróżki. Przybywają one by rozwiązać problem, bo pies Ali - Atlas zranił się w łapkę i chce by był zdrowy. By to mogło się stać Ala musi uwierzyć w Dobróżki, dlatego opowiadają jej pewną historie. Co to za historia? Musicie przekonać się sami 🙌

Dzięki tej książkę dzieci zastanawiają się nad tym, o czym marzą i jak te marzenia zrealizować. Jest to więc przede wszystkim podróż w głąb siebie – poznawanie swoich pragnień i emocji, budowanie poczucia tożsamości i własnej wartości, które wyposażą dzieci w umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. Książka uczy również, że nigdy nie wolno tracić wiary w marzenia. Trzeba o nie walczyć. Ponadto Autorka zwraca uwagę, że razem mogą zdziałać więcej.

,,Dobróżki. Magiczny ogród” to również bardzo dobra baza, fundament pod rozmowę z dzieckiem. Najpierw możemy przeczytać wspólnie którąś z historii i jeżeli zauważymy, że nasza pociecha utożsamia się z bohaterem, czy też z jego problemem, wtedy możemy zacząć rozmawiać, tłumaczyć, rozwiązywać problemy.

Książka niesamowicie cieszy oko i na pewno okaże się prawdziwą ozdobą każdej dziecięcej biblioteczki. Swobodny klimat książki współtworzą oryginalne ilustracje autorstwa Lidii Rózio, które świetnie oddają całą fabułę. Książka sprawdzi się jako prezent, ponieważ jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, uatrakcyjniona ciekawymi, kolorowymi ilustracjami. Może to też być nasza książka „na dobranoc”, którą będziemy czytać dziecku przed zaśnięciem. Tak było właśnie w naszym przypadku.

,,Dobróżki. Magiczny ogród” to książka nie tylko dla dzieci. To książka na całe życie. Wszak dziecięce marzenia niesiemy w sercu przez całe życie, aż do ich realizacji, prawda? Będąc już dorosłymi nigdy nie żałujemy marzeń spełnionych. Za to bardzo nam szkoda tych niezrealizowanych. To książka dla dzieci, aby nie musiały czekać tak długo jak ich rodzice na odkrycie, że marzenia się spełnia, i że te spełnione są bezcenne.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do tego, by wskoczyć do tego świata marzeń. Gorąco polecam 💜

,,Moc przyjaźni tutaj działa,
bo dziś Ala bardzo chciała, żeby łapka była zdrowa,
do podskoków wnet gotowa”

,,Marzenie twe spełnię,
zaklęcia czar zdejmę.